Zavrieť

Porady

IBEU

Ahojte IBEU-čkáry!! Som veľmi rada, že som Vás našla, konečne sú na Porade už aj ľudia z úseku školstva. Dúfam, že sa môžem na Vás obrátiť s otázkami. účtovnictvo-RO pre mňa je zlý sen. Vidím máte veľmi dobré príspevky, určite máte už dlhoročné skúsenosti /ja iba rok/ preto mám zlé sny!

Nemáte náhodou niekto vnútornú smernicu na kolobeh účtovných dokladov, smernicu o vedení účtovníctva - aspoň vzor?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Ahoj "skola".
    Ja vediem účtovníctvo školy- RO, PaM a účtovníctvo obcí.
    Smernicu na vedenie účtovníctva a obeh účtovných dokladov mám spracovanú, ale nie v tomto PC (má ju p. riaditeľky).
    Skús položiť otázku kolegom v téme: "IBEU" v "Účtovné a iné softvéry" ..... "Porada ku kontrétnym softvérom" (viď. nižšie "Podobné témy"), resp. tak, kde si čítala naše príspevky, možno Ti pomôžu.
    Naposledy upravil kvet : 24.06.05 at 13:42

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Prosím Vás ako postupujete pri odškodňovaní školských úrazov. Myslím tým, či máte uzatvorenú nejakú poistku a poisťovňa prepláca, alebo vyplácate zo svojho rozpočtu.

    paťka je offline (nepripojený) paťka

    paťka
    dobry den poradaci. objavila som tuto stranku len v týchot dnoch a dosť podrobne som si jprestudovala jednotlive prispevky. robim tiez v skolstve a neviem ci spravne uctujem jednotlive operacie.. napr. školská jedalen prijem od stravnikov na bu uctujem na 241/324 a 324/601. neviem ci je to spravne lebo na porade som nasla ze niekto to uctuje na 241/316, alebo 241/311, co z toho plati al. a este mi prosim poradne ohladne kodovania zdrojov vlastnych prijmov skd, mš, prenajom je kodovanie 41 alebo 72 tiez som sa na porade stretla s roznymi nazormi a neviem co je spravne. dalsi dotaz vypis z banky nam chodi len raz za mesiac a ja to uctujem pod jedndym cislom napr. 30.4. aj pokladnu aj skolsku jedalen aj skolu. dakujem vopred za rady patka:p

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Ahoj paťka,
    prijatá úhrada za stravu v ŠSZ sa má účtovať na záväzkovom účte 324 - Prijaté preddavky. Vyplýva to zo skutočnosti, že úhrada za stravu v ŠSZ sa platí mesačne vopred.
    Čo sa týka kódovania zdrojov, už som to na porade rozoberal. Príjmy taxatívne uvedené v § 23 ods. 1 zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy a uskutočnené výdavky z týchto príjmov sa kódujú zdrojom 72 (napr. "školné" MŠ a ŠKD). Ostatné príjmy, t.j. príjmy neuvedené v § 23 ods. 1 sa kódujú zdrojom 41 (napr. nájomné).

    gabuska je offline (nepripojený) gabuska

    gabuska
    paťka
    dobry den poradaci. objavila som tuto stranku len v týchot dnoch a dosť podrobne som si jprestudovala jednotlive prispevky. robim tiez v skolstve a neviem ci spravne uctujem jednotlive operacie.. napr. školská jedalen prijem od stravnikov na bu uctujem na 241/324 a 324/601. neviem ci je to spravne lebo na porade som nasla ze niekto to uctuje na 241/316, alebo 241/311, co z toho plati al. a este mi prosim poradne ohladne kodovania zdrojov vlastnych prijmov skd, mš, prenajom je kodovanie 41 alebo 72 tiez som sa na porade stretla s roznymi nazormi a neviem co je spravne. dalsi dotaz vypis z banky nam chodi len raz za mesiac a ja to uctujem pod jedndym cislom napr. 30.4. aj pokladnu aj skolsku jedalen aj skolu. dakujem vopred za rady patka:p
    Ahoj paťka, ak ti môžem poradiť otvor si okno IBEU zakladateľ henika.Je tam cez 700 príspevkov, možno ti pomôžu. Ja som z nich veľa osvojila, hlavne "kvet" to je super poradca.
    Naposledy upravil gabuska : 26.05.06 at 18:56

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.