Zavrieť

Porady

Mzdy v MRP pre WIN

Vie mi prosím niekto poradiť ako zadať v MRP - Mzdy a personalistika, ak má zamestnanec uzatvorenú zmluvu s DDP a zároveň mu prispieva príspevok aj zamestnávateľ príspevok.
A ako mám zadať odmenu konateľa s ktorým nie je uzavretý pracovný pomer ale odmenu mu vyplácam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    DDP:
    Pôjdeš na Číselníky, Mzdový číselník, Práca so mzd. číselníkom, záložka Poistné. Insertom si pridáš novú položku - DOPL. DÔCH.POISTENIE/SPOR., Podtyp položky dáš Doplnkové dôch. poistenie/sporenie, zadáš obdobie odkedy chceš, percentá budú nulové, zaokrúhlenie nahor, min.VZ = 0, max. VZ = 999999.
    Pôjdeš na záložku Doplnkové DP, tam si nastavíš peňažnú hodnotu. Ak je príspevok nemenný, tak nastavíš Konštantné poistné zam a pevnú čiastku + sumu. Min. , max. hodnoty vid viššie.
    Ešte si zadáš účet, VS platby. OK.
    Potom pôjdeš na Pracovný pomer dotyčného zamestnanca, pôjdeš na záložku Poistné, klikneš na Doplnkové dôch. poistenie, dáš pridať, zadáš obdobie, sumu zamestnanca a poistné org.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    lenkak
    Pôjdeš na záložku Doplnkové DP, tam si nastavíš peňažnú hodnotu.
    Ak zamestnavatel prispieva kazdemu zamestnancovi inou sumou treba nastavit pevna ciastka pre kazdeho zamestnanca ina, a potom sa aj vyska tohoto prispevku zadava v prac. pomere zamestnanca.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    ahojte,
    nevie mi niekto poradit ako nastavit PNku zamestnanca?
    Mal PN od 13.1 do 13.2.2006, toto mi slo nastavit, avsak on po ukonceni PN (pracovny uraz) nastupil 14.2 na dalsiu PN (chripka) a software mi nejako berie toto ako jednu PN dokopy, nakolko je to viac menej v kope. ako nastavit, ze su to dve PNky? dakujem

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Keď zadávaš v mzdách PN, tak si v Zozname dávok a tam dáš Pridať PN od 01.02.-13.02.2006, dáš OK, znova dáš Pridať a dáš 14.02.-xx

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    dakujem velmi pekne, dokonca som volala na MRP (som stihla aj to hihi) a boli prekvapeni, ze coze dve PN za sebou?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Všetko sa dá, len treba chcieť vedieť. A vedieť kde sa dajú zistiť info (Porada).

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    evae
    nevie mi niekto poradit ako nastavit PNku zamestnanca?
    Mal PN od 13.1 do 13.2.2006, toto mi slo nastavit, avsak on po ukonceni PN (pracovny uraz) nastupil 14.2 na dalsiu PN (chripka) a software mi nejako berie toto ako jednu PN dokopy, nakolko je to viac menej v kope. ako nastavit, ze su to dve PNky?
    Ak to berie program ako jednu PN-ku pri nacitani z dochadzky, tak sa tomu vobec nedivim, pretoze na zaklade informacii z dochadzky, program nema ako vediet, ze su to dve PN-ky.

    Pri vystavovani mzdy vsak nie je problem ukoncit prvu PN-ku 13.2. a pridat dalsiu PN-ku so zaciatkom 14.2.

    evae
    dokonca som volala na MRP (som stihla aj to hihi) a boli prekvapeni, ze coze dve PN za sebou?
    No zavisi od toho, koho si prave chytila na linke
    Avsak opat sme sa ocitli mimo povodnej temy. Je to taky problem zalozit novu temu a dat jej nazov ako sa patri?
    Naposledy upravil pingino : 16.03.06 at 20:25

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    pardon, som myslela, ze to patri k teme MZDY v MRP, pretoze tam islo o nastavenie v MRP

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Príjemný večer prajem poradíte mi? Zamestnanec je celý mesiac PNS, urobila som mu ročné zúčtovanie a vyšla výplata mínus 13 Sk za mesiac 2/06. Aj 3/06bude PNS. Čo s tým mínusom? Urobiť vklad do pokladne od zamestnanca alebo sa to dá vysporiadať v nejakej budúcej výplate? Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Valika
    Príjemný večer prajem poradíte mi? Zamestnanec je celý mesiac PNS, urobila som mu ročné zúčtovanie a vyšla výplata mínus 13 Sk za mesiac 2/06. Aj 3/06bude PNS. Čo s tým mínusom? Urobiť vklad do pokladne od zamestnanca alebo sa to dá vysporiadať v nejakej budúcej výplate? Dakujem.
    Z čoho Ti vyšla mínusová, ak bol PN?

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    maróduje od 1/06 prvých 10 dní PNS sme mu preplatili a v 2/06 nulová výplata, nedoplatok na ročnom zúčtovaní dane zo záv.čin.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Valika
    maróduje od 1/06 prvých 10 dní PNS sme mu preplatili a v 2/06 nulová výplata, nedoplatok na ročnom zúčtovaní dane zo záv.čin.
    Ak si mu ten nedoplatok zrazila, tak potom ostáva jedine, aby Ti tých 13.- zaplatil do pokladne.Ale nedoplatok dane do 100.- si mu nemusela zraziť, iba ak chcel venovať 2% zo svojej dane.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    ja by som to nechala ako nedoplatok, ved hadam sa raz vrati. a keby ukoncil pracovny pomer, tak pri preberani dokladov o zapocte by som mu dala zaplatit tych 13 Sk. zase to nie je tak velka suma

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    vráti sa možno v 4/06 trebárs a potom to riešiť cez pokladnu alebo v mzde akou položkou v MRP? Ide mi viac o MRP ako to tam urobiť.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    ja by som asi zauctovala ten nedoplatok 13 sk ako nedoplatok po rocnom zuctovani (v MRP je ta moznost ako zrazka po zdaneni) a mas to

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Pekný úspešný den prajem všetkým a čuduj sa svete už dnes ráno som mala na stole ukončenie PNS, tomu sa povie náhoda.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.