Zavrieť

Porady

Obchodný register

lara lara

lara je offline (nepripojený) lara

ahojte, prosím vas ak má niekto skúsenosť so zápisom zmien v OR poraďte mi, budem velmi vdačná, lebo si neviem poradiť. ak chcem požiadať o zmenu zápisu (v mojom prípade rozsahu splatenia vkladu) co všetko musím priložit - ten formulár na zmenu , spoločenskú zmluvu ??? len dodatok alebo ju mám zmeniť a celý text dať ako prílohu?? Prosím skúste mi poradiť!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Usporiadat
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Robili sme to 12.5.2004
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Je pravda, že ak od vtedy boli nejaké zmeny, nečítala som to tak podrobne. Lebo to momentálne nepotrebujem.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
pýtam sa iba preto, lebo od 1.10.2004 platí novela OZ a zákona o OR, takže to čo platilo v čase 05-2004 nemusí platiť teraz. Takže odporúčam pozrieť obidva zákony, či nejaké zmeny nenastali :-)
Pekný deň
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Dik za radu.
Ahoj
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
My nemáme nového konateľa, takže zmena SZ neni. My sme dvaja spoločníci a zároveń konatelia. Pri prvozápise sme obaja vložili po 50% a teraz ďalších 50%. Čo v tomto prípade priložíte k návrhu na zmenu ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Nikto nám neporadí ?
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

jess
My nemáme nového konateľa, takže zmena SZ neni. My sme dvaja spoločníci a zároveń konatelia. Pri prvozápise sme obaja vložili po 50% a teraz ďalších 50%. Čo v tomto prípade priložíte k návrhu na zmenu ?
Prilohou bude doklad o splateni zvysku zakladneho imania.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ika, díky za pomoc. Dúfam, že mi to nevrátia.
0 0
Linda Linda

Linda je offline (nepripojený) Linda

Podla mojho nazoru treba spisat zapisnicu z valneho zhromazdenia, predmetom ktorej bude splatenie vkladov spolocnikov (pripadne aj schvalenie uplneho znenia spolocenskej zmluvy, ak sa meni). S tvrdenim, ze ked sa nezvysuje ani neznizuje zakladne imanie, spolocenska zmluva sa nemeni by som az tak nesuhlasila (je potrebne pozriet do spolocenskej zmluvy ako boli upravene vklady spolocnikov - ci tam nahodou nie je rozsah splatenia vkladov ku dnu zapisu spolocnosti do obchodneho registra, v tom pripade by sa menila aj spolocenska zmluva). Ak by sa menila aj spoločenska zmluva treba spisat uplne znenie spolocenskej zmluvy (v ktorom by boli zapracovane zmeny).

K navrhu na zapis by som prilozila uplne znenie spolocenskej zmluvy v 2 vyhotoveniach (podpisy sa notarsky neoveruju), vyhlasenie spolocnikov o splateni vkladov taktiez v 2 vyhotoveniach (podpisy na vyhlaseni je potrebne overit), zapisnicu zo zasadnutia valneho zhromazdenia v 2 vyhotoveniach (odpisy musia byt overene) a listinu pritomnych spolocnikov v 2 vyhotoveniach (podpisy nemusia byt overene) a samozrejme nalepila kolok v hodnote 1.500,- Sk (uz teraz jednotny pausalny poplatok).
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
To : LINDA ...V spoločenskej zmluve mám napísané, že 50% vkladu spoločníci zaplatia pred zápisom s.r.o. do OR a zvyšných 50% po zápise s.r.o. do OR. Tak to aj bolo zaplatené. Takže sa SZ nemenila, iba sa splnila podmienka zo SZ o splatení zvyšných 50%, nie ? Teraz keď sa zaplatil zvyšok ZI treba podať návrh na zápis zmeny do OR.Len tie prílohy ma trápia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať