Zavrieť

Porady

banka - úhrada viacerých faktúr jednou sumou - OMEGA

Poprosim o radu ako v banke zaevidovat úhradu viacerých FA napr. Orange ktoré boli uhraden jednou sumou a tak aby som videla vsetky uhradzane FA podlav VS.

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Niektoré banky majú možnosť uviesť komentár a do toho komentára uviesť všetky variabilné symboly. Inak k výpisu z banky si treba priložiť zoznam uhrádzaných faktúr a úhrady podľa tohoto zoznamu zaúčtovať.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Nerozumiem veľmi otázke.

    Vo výpise si dopíš, že je to DF č.

    mirka16 je offline (nepripojený) mirka16

    mirka16
    Aj ja mám taký istý problém.
    Napr. pôvodné 3 faktúry boli v CZK a boli uhradené jednou sumou v EUR.
    Neviem ako túto sumu priradiť k všetkým 3 faktúram, aby som mala v prehľade záväzkov pri týchto faktúrach že boli uhradené. Problém je aj v automatickom zaúčtovaní kurzového rozdielu.
    ??? PORADÍ NIEKTO ???

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    mirka16
    Aj ja mám taký istý problém.
    Napr. pôvodné 3 faktúry boli v CZK a boli uhradené jednou sumou v EUR.
    Neviem ako túto sumu priradiť k všetkým 3 faktúram, aby som mala v prehľade záväzkov pri týchto faktúrach že boli uhradené. Problém je aj v automatickom zaúčtovaní kurzového rozdielu.
    ??? PORADÍ NIEKTO ???
    v okruhu BV si daj predkontáciu z2, zadáš dátum, kurz, variabilný symbol faktúry a automaticky ti to vypočíta KR. a takto zadáš postupne všetky 3 faktúry a budeš ich mať uhradené.. aj v knihe záväzkov.
    ešte by som doplnila, že niekedy vznikne halierový rozdiel - treba vtedy ručne prepočítať a upraviť, aby sedela banka

    anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

    anna 07
    Dobry den,

    chcem sa opytat ako mam uhradit fa, kt. prisla v novembri 2005 a bola uhradena az v januari 2006, ak rok 2005 este nie je uzatvoreny, (pretoze ked si dam v r. 2006 uhradit tu fa tak mi ju tam nenajde-je to tym, ze este nie rok 2005 uzatvoreny?)

    diiiik

    anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

    anna 07
    nooo tak to si nie som ista ako to zistim, a ak nie tak to je velky problem? ak tam mam uz nauctovanych kopu veci???

    judy je offline (nepripojený) judy

    judy
    pri spravnom prechode sa ti zobrazia pred neuhradenymi fa. cervene stvorceky - skontroluj si to evidencia - DF - daj zobrazit vsetky
    Naposledy upravil judy : 05.09.06 at 11:30

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ako si začala v novom roku účtovať - urobila si si novú firmu, alebo sa robil prechod do nového roku? Ak sa robil prechod, neuhradená FA z minulého roku by tam mala byť, program prenáša neuhradené pohľadávky a záväzky automaticky. Prechod do nového roku môžeš urobiť aj bez toho, aby so mala uzávierky urobené.

    anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

    anna 07
    aaano mam tam tie cer. stvorceky, tak preco mi potom pri uhrade neukazuje fa z roku 2005 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.