Zavrieť

Porady

Merchandiser....pomoc s účtovníctvom

Dobrý deň, som merchandiser...starám sa ovýrobky jednej firmy v obchodných reťazcoch. Som živnostník. Vlastním jedno auto, ktoré používam ako dovoz do práce...na podnikateľské účely. Iný majetok ako firma nemám. Jediné príjmy sú také , že nakonci mesiaca vystavím faktúru s počtom hodín jednej agentúre a ona mi pošle preplatené hodiny na účet. Moje výdavky sú akurát také, že kupujem benzín do auta, pretože každý deň cestujem za prácou. Platím si odvody.

Prosím Vás, aké účtovníctvo mám viesť, akú evidenciu, aké knihy a tak všetko, prosím pekne, ste tu viacerí odborníci a aj skúsení. Chcel by som sa to naučiť robiť si to sám. Poradďte mi aj ohľadom auta, čo všetko mám viesť, nejáku evidenciu, knihu jázd, a tak. Veľmi pekne ďakujem

icecko
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    icecko
    Dobrý deň, som merchandiser...starám sa ovýrobky jednej firmy v obchodných reťazcoch. Som živnostník. Vlastním jedno auto, ktoré používam ako dovoz do práce...na podnikateľské účely. Iný majetok ako firma nemám. Jediné príjmy sú také , že nakonci mesiaca vystavím faktúru s počtom hodín jednej agentúre a ona mi pošle preplatené hodiny na účet. Moje výdavky sú akurát také, že kupujem benzín do auta, pretože každý deň cestujem za prácou. Platím si odvody.

    Prosím Vás, aké účtovníctvo mám viesť, akú evidenciu, aké knihy a tak všetko, prosím pekne, ste tu viacerí odborníci a aj skúsení. Chcel by som sa to naučiť robiť si to sám. Poradďte mi aj ohľadom auta, čo všetko mám viesť, nejáku evidenciu, knihu jázd, a tak. Veľmi pekne ďakujem

    icecko
    Daj si hľadať : začiatok podnikania* a nájdeš veľa tém, v ktorých sa rieši tvoj problém.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Skús si dať vyhľadávanie, je tam veľa tém, ktoré by sa i zišli preštudovať. Postačovalo by Ti jednoduché účtovníctvo - peňažný denník, kniha pohľ. a záväzkov, a záleží či máš auto vložené do podnikania, ale knihu jázd tiež.

    icecko je offline (nepripojený) icecko

    icecko
    ano, vela...ale nikde nic ake tlaciva treba kupit, ake knihy, a s autom su tam len pripady na prac. cesty a prenajimanie sukr. vozidla zivnostnikom,...ale auto je nase...na firmu cize majetok podniku a kupene v priebehu zivnosti, nie zaradenie uz exist. auta do podnikania...ostatne pripady...
    icecko

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    icecko
    ano, vela...ale nikde nic ake tlaciva treba kupit, ake knihy, a s autom su tam len pripady na prac. cesty a prenajimanie sukr. vozidla zivnostnikom,...ale auto je nase...na firmu cize majetok podniku a kupene v priebehu zivnosti, nie zaradenie uz exist. auta do podnikania...ostatne pripady...
    icecko
    ...to znamená, že ak SZČO kúpi auto na svoju firmu, má povinnosť ho zaradiť do evidencie o majetku.

    http://www.porada.sk/showthread.php?p=133279#post133279
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=124776#post124776
    Naposledy upravil liba2 : 26.10.05 at 07:58 Dôvod: doplnenie linku

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    icecko
    ano, vela...ale nikde nic ake tlaciva treba kupit, ake knihy, a s autom su tam len pripady na prac. cesty a prenajimanie sukr. vozidla zivnostnikom,...ale auto je nase...na firmu cize majetok podniku a kupene v priebehu zivnosti, nie zaradenie uz exist. auta do podnikania...ostatne pripady...
    icecko
    Trošku sa posnaž a všetky potrebné informácie na porade nájdeš. Ale nečakaj, že ti ich niekto naservíruje až pod nos. Keď budeš hľadať veľa odpovedí nájdeš a ak budeš nejaký konkrétny problém, tak ti s ním veľa poraďákov rado pomôže.

    Začni postupne vyhľadávať jednotlivé slová: ako auto, kniha jázd, ... a odpovede dostaneš

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Alebo si nájdi nejakú paniu, ktorá ti bude robiť účtovníctvo a tej zaplatíš poplatok a tvojou starosťou bude jazdiť a zarábať peniaze.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    http://www.porada.sk/showthread.php?...=pe%F2a%BEn%FD
    V tomto linku si nájdi excelovské prílohy
    - peňažný denník
    - kniha pohľ. a záväzkov
    pozri si celú tému a nájdeš tam viacero príloh, mohli by sa Ti zísť.
    Ešte potrebuješ evidenciu jázd.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    anto
    Alebo si nájdi nejakú paniu, ktorá ti bude robiť účtovníctvo a tej zaplatíš poplatok a tvojou starosťou bude jazdiť a zarábať peniaze.
    Toto je velmi dobra rada pre pripad, ze o uctovnictve nemas ani ponatia.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Podla mna sa ti viac oplati neviest uctovnictvo, ale robit len evidenciu prijmov, majetku a pohladavok. Na konci roka spocitas prijmy, ktore si obdrzal, odpocitas 25 precent a este plus zaplatene fondy. Inac vydavky na cestu na pravidelne pracovisko nie je danovy vydavok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.