Zavrieť

Porady

Povinná farba pečiatky

Prekopávam Poradu už nejakú chvíľku, ale nenatrafila som na tému, na ktorú sa chcem opýtať. Priateľka mala problém, že keď chcela kúpiť červenú razítkovú farbu, predavačka ju upozornila, že a.s. a s.r.o. musia používať modrú farbu. Pýtala sa ma, či neviem, v akom predpise by to malo byť, pretože jej to tá predavačka nevedela povedať. Viete mi niekto poradiť, či sa s tým niekto už stretol? Viem, že pošta nechcela červené razítka na šeky a v banke ma upozornili, že nemám používať čiernu prepisovačku, len modrú. Ale žeby bola v nejakom zákone alebo v predpise určená farba pečiatky firmám, to som ešte nepočula. A NIEKTO Z VÁS????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    JajaFabša
    Prekopávam Poradu už nejakú chvíľku, ale nenatrafila som na tému, na ktorú sa chcem opýtať. Priateľka mala problém, že keď chcela kúpiť červenú razítkovú farbu, predavačka ju upozornila, že a.s. a s.r.o. musia používať modrú farbu. Pýtala sa ma, či neviem, v akom predpise by to malo byť, pretože jej to tá predavačka nevedela povedať. Viete mi niekto poradiť, či sa s tým niekto už stretol? Viem, že pošta nechcela červené razítka na šeky a v banke ma upozornili, že nemám používať čiernu prepisovačku, len modrú. Ale žeby bola v nejakom zákone alebo v predpise určená farba pečiatky firmám, to som ešte nepočula. A NIEKTO Z VÁS????
    u nás boli problémy zas s čiernou tuhou, ževraj nesmieme vypisovať potvrdenia , len s modrou. ale podľa akého zákona, tak ani ja to teda neviem

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    JajaFabša
    Prekopávam Poradu už nejakú chvíľku, ale nenatrafila som na tému, na ktorú sa chcem opýtať. Priateľka mala problém, že keď chcela kúpiť červenú razítkovú farbu, predavačka ju upozornila, že a.s. a s.r.o. musia používať modrú farbu. Pýtala sa ma, či neviem, v akom predpise by to malo byť, pretože jej to tá predavačka nevedela povedať. Viete mi niekto poradiť, či sa s tým niekto už stretol? Viem, že pošta nechcela červené razítka na šeky a v banke ma upozornili, že nemám používať čiernu prepisovačku, len modrú. Ale žeby bola v nejakom zákone alebo v predpise určená farba pečiatky firmám, to som ešte nepočula. A NIEKTO Z VÁS????
    u nás boli problémy zas s čiernou tuhou, ževraj nesmieme vypisovať potvrdenia , len s modrou. ale podľa akého zákona, tak ani ja to teda neviem
    lebo že sa to môže pomýliť s kópiou, lenže keď tam je razítko modré.......... tak to asi nie je kópia, asi..............

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Barbara
    u nás boli problémy zas s čiernou tuhou, ževraj nesmieme vypisovať potvrdenia , len s modrou. ale podľa akého zákona, tak ani ja to teda neviem

    Barbara neviem podľa akého zákona , ale čo si já pamätám podľa mňa vždy sa mala používať na vypisovanie potvrdenia modrá náplň do pera . To sa týkalo všetkých dokumentov písaných perom . A taktiež aj podpisov .

    Ani na ručné účtovanie do peňažného denníka nepoužívaš čiernu náplň v pere . Čierna znamená kópia . Iné je zasa používanie účtovania SW a tlač . Tam máš náplň čiernu na dokumenty .
    Naposledy upravil Zita5 : 12.01.06 at 09:04

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pripájam ešte link :
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=Pe%E8iatka
    pozri toto

    hasen je offline (nepripojený) hasen

    hasen
    Zákon tiež neviem, ale uvádza sa to napríklad v publikácii
    Správa registratúrnych záznamov a archívnych dokumentov u ich pôvodcov,
    kde sa píše, citujem:
    "Na odtláčanie podlhovastých (nápisových) pečiatok používame modrú farbu.
    Na odtláčanie okrúhlych pečiatok používame červenú farbu."

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Ani ja som sa nestretla so zákonom, ktorý by upravoval akú farbu používať pre firemné účely. Viem, že zákon o štátnych symboloch upravuje, že úradná pečiatka so štátnym znakom má byť červená. Existuje však plno zákonov, ktoré prácu s pečiatkou upravujú pre určité inštitúcie, osoby a pod. napr. o katastri, zákon o znalcoch a tlmočníkoch, o geodézii... Používanie modrej farby pre fi sa odporúča z dôvodu nezameniteľnosti s vyhotovenými xerokópiami.
    "Alebo preto, že sme v EÚ a modrá je farbou Európy ?"
    Dobrú noc.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    V dnešnej modernej dobe môže byť aj kópia farebná.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    A to aj je. Pre laika na prvý pohľad nerozoznateľná od originálu. Avšak odborník už podľa hmatu rozozná čo je originál a čo farebná kópia.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ja som sa už dokonca stretla s takou absurditou, že mi fyzická osoba - živnostník vydal potvrdenie o Zápočte odpracovanej doby a nakoľko nepoužíva pečiatku, tak sa vypísali všetky ostatné náležitosti a jednej s.r.o.- ke mi povedali, že mi to neuznávajú!!! Tak to je už úplne padlé na hlavu, nakoľko ani len banka, ani daňový úrad a pod. nevyžadovali nikdy pečiatku, ale nejaký šašo sa vždy nájde čo si vymyslí predpis vlastný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.