Zavrieť

Porady

Zriaďovacie výdavky - zaúčtovanie

Kto mi prosím poradí, ako zaúčtovať zriaďovacie výdavky.
Spoločnosť s r.o. vznikla 1.4.2005 - jeden spoločník (fyzická osoba). Do tohto dátumu v priebehu marca vznikli výdavky súvisiace so založením a vznikom s.r.o. vo výške 11.560,- Sk (kolky, overenie podpisov, poplatok za zápis do OR).
Ako to správne zaúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    bonares
    Kto mi prosím poradí, ako zaúčtovať zriaďovacie výdavky.
    Spoločnosť s r.o. vznikla 1.4.2005 - jeden spoločník (fyzická osoba). Do tohto dátumu v priebehu marca vznikli výdavky súvisiace so založením a vznikom s.r.o. vo výške 11.560,- Sk (kolky, overenie podpisov, poplatok za zápis do OR).
    Ako to správne zaúčtovať?
    Ak hodnota zriaďovacích nákladov nepresiahla 50000,- Sk , účtujú sa na príslušné nákladové účty účtovej triedy 5, /môžu sa analyticky rozlíšiť, že sa jedná o ZV/. Nad 50 000 je nutné zriaďovacie výdavky odpisovať.

    astensova je offline (nepripojený) astensova

    astensova
    Chcem sa opýtať ako je to s pokladňou pri založení s.r.o. ZI som zaúčtovala správne. Vklad 200 000,- bol pripísaný na BÚ. Ale zriaďovacie výdavky v hodnote 25 000,- hotovosťou a tu je ten pre mňa problém. V pokladni nie je žiadny vklad čiže nula. ako zaúčtujem PU vklad do pokladne aby hodnota 25 000,- nebola mínusová. čiže napr 365/211. Aký účet mám použiť vklad do pokladne konateľom.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ja by som použila účet 365 ako pohľadávka voči spoločníkovi a postupne keď budeš mať peniažky na účte alebo dostaneš vklad hotovosti do pokladne mu to vrátila.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tita Pozri príspevok
    preco zase 011-zriadovacie naklady, ked su 11560?
    bolo to dobre na 538 nie? priamo do nakladov, ked su do 50000sk??
    Link na príspevok bol, aby bolo vidno účtovanie.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    evina Pozri príspevok
    Link na príspevok bol, aby bolo vidno účtovanie.
    no hej..ale bavime sa o zriadovacich nakladoch do 50000 nie?
    teda uvediem to do deja...hladam tu prave ako zauctovat kolky - pri zalozeni sro....cakala som nejaky 5xx ucet...tak som sa zacitala
    uz radsej padam ale ked si ma niekto vsimne...odpiste ci aj kolky aj notarske idu na ucet 538 alebo iny nakladovy ucet?
    a este aj podootazka ci to je jedno ci dam 538/365 alebo 538/211 priamo

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tita Pozri príspevok
    no hej..ale bavime sa o zriadovacich nakladoch do 50000 nie?
    teda uvediem to do deja...hladam tu prave ako zauctovat kolky - pri zalozeni sro....cakala som nejaky 5xx ucet...tak som sa zacitala
    uz radsej padam ale ked si ma niekto vsimne...odpiste ci aj kolky aj notarske idu na ucet 538 alebo iny nakladovy ucet?
    a este aj podootazka ci to je jedno ci dam 538/365 alebo 538/211 priamo
    Bavíme sa o ZV...
    kolky 538
    overenia u notára 518
    Ak je v pokladni vložené splatené ZI, tak ku dňu vzniku s.r.o. môžeš účtovať aj priamo z pokladne... Ak nie sú v pokladni peniaze k tomuto dátumu, tak cez 365...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.