Zavrieť

Porady

Pozicka

Potrebovala by som poradit, ci je mozne ziskat pozicku od nejakej doveryhodnej financnej institucie, aj ked som nezamestnana. Problem je totiz v tom, ze by som potrebovala pozicku okolo 100.000,- Sk, avsak pracujem v zahranici (na cierno) a neviem dolozit doklad o prijme. Nemam problem pozicku splacat, len ju dostat. Nie su nejake moznosti v Stavebnom sporeni ? Nevyzna sa v tom niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

    Jana2004
    VUB dáva dokona bez zdokladovania príjmu myslím že do 300.000,00, chce to len 1 ručiteľa. Od podania majú 3 dni na vybavenie. Úroková sadzba 10,4 alebo 10,6. Treba 2 doklady na preukázanie totožnosti.

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    Stela2007 Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradit, ci je mozne ziskat pozicku od nejakej doveryhodnej financnej institucie, aj ked som nezamestnana. Problem je totiz v tom, ze by som potrebovala pozicku okolo 100.000,- Sk, avsak pracujem v zahranici (na cierno) a neviem dolozit doklad o prijme. Nemam problem pozicku splacat, len ju dostat. Nie su nejake moznosti v Stavebnom sporeni ? Nevyzna sa v tom niekto?
    Poobzeraj sa po spotrebných úveroch bez dokladovania príjmu. Skús tú VUB alebo Tatra banku či ČSOB.
    Do úverov s nebankovými "požičovňami" by som sa nepúšťala, iba ak by som nemala už inú možnosť. Je to dosť nevýhodné a aj riskantné.
    Prajem veľa šťastia
    Mirka

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Mirka123 Pozri príspevok
    Poobzeraj sa po spotrebných úveroch bez dokladovania príjmu. Skús tú VUB alebo Tatra banku či ČSOB.
    Do úverov s nebankovými "požičovňami" by som sa nepúšťala, iba ak by som nemala už inú možnosť. Je to dosť nevýhodné a aj riskantné.
    Prajem veľa šťastia
    Mirka
    ani keby som nemala inú možnosť, nezabúdajte, že je tam ručenie nehnuteľnosťou, o ktorú sa dá veľmi jednoducho prísť.
    No bohuzial v kazdej banke, aj ked nemusite dokladovat prijem, tak musite mat aspon 4 mesiace poukazovany na ucet prijem od aktualneho zamestnavatela. Co ja samozrejme tiez nemam, kedze pracujem v zahranici na cierno. Tak sa mi zda, ze v mojom pripade nemam sancu ziskat pozicku nikde, aj ked by som ju splacat vedela.

    lubos.tinak je offline (nepripojený) lubos.tinak

    lubos.tinak
    Stela2007 Pozri príspevok
    No bohuzial v kazdej banke, aj ked nemusite dokladovat prijem, tak musite mat aspon 4 mesiace poukazovany na ucet prijem od aktualneho zamestnavatela. Co ja samozrejme tiez nemam, kedze pracujem v zahranici na cierno. Tak sa mi zda, ze v mojom pripade nemam sancu ziskat pozicku nikde, aj ked by som ju splacat vedela.
    Ak by ste vedeli založiť nehnuteľnosť, tak môžete získať americkú hypotéku (v jednej ľudovej banke) len na základe čestného vyhlásenia, že váš príjem je dostatočný na splácanie úveru.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    a to mi chceš povedať, že nespravia kuk do úverového registra, nedajú dotaz do sociálnej poisťovne, resp. na daňový úrad.

    lubos.tinak je offline (nepripojený) lubos.tinak

    lubos.tinak
    willma Pozri príspevok
    a to mi chceš povedať, že nespravia kuk do úverového registra, nedajú dotaz do sociálnej poisťovne, resp. na daňový úrad.
    Kuki sa robia, ale len z dôvodu či dotyčný nemá podlžnosti voči štátnym úradom, alebo iným bankám. No neoveruje sa či dotyčný uviedol správnu výšku platu/príjmu na splácanie a na životné minimum. Žiadateľ len vyhlási, že jeho príjem dosť veľký. No na druhej strane je výška úveru obmedzená do 50% z hodnoty nehnuteľnosti (v niektorých regiónoch max. 20%).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.