Zavrieť

Porady

Kvet do kupelne

Prosim poradte.Byvam v byte,takze v kupelni nemam okno. Velmi by som tam chcela mat nejaky kvet. V kupelni mam pult a na to by som potrebovala nieco zelene. Zatial mam tam bambus,ale sa mu tam velmi nedari. Co by ste mi poradili?
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Asi len umelý...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Súhlasím s predošlým, keď nemáš okno daj si neajaký umelý, ja mám tiež a je to veľmi pekné. Raz za čas si ho vysprchujem, vysuším a je to stále pekné. Na WC mám veľkú kyticu z umelých kvetov, zladenú do farby obloženia . Vypadá to dobre.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

kristinagabi Pozri príspevok
Prosim poradte.Byvam v byte,takze v kupelni nemam okno. Velmi by som tam chcela mat nejaky kvet. V kupelni mam pult a na to by som potrebovala nieco zelene. Zatial mam tam bambus,ale sa mu tam velmi nedari. Co by ste mi poradili?
Ruza z Jericha
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Blankake Pozri príspevok
Asi len umelý...
Suhlasim, jedine umely, bez denneho svetla tam nic nedopestujes.

A nesuhlasim s tym, ze je samozrejme, ze ked byvas v byte, tak nemas okno v kupelni.
Byvam v byte a okno v kupelni mam
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Dakujem za rady. Umele kvety mi dajako "nesedia".Nemam ich rada.
Ta ruza z Jericha zase potrebuje dostatok svetla...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ivka70 Pozri príspevok
Byvam v byte a okno v kupelni mam

Šťastné to žieňa , ja o ňom (okne v kúpeľní) iba snívam.
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Ja som kupelnu neriesila oknom. My sme tam dali tie sklenene tehly. Takze mame take "biedne"svetlo
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Rastliny rastú pri umelom osvetlení. Čiže keď budeš prisvetľovať, niečo tam porastie. Keď pohľadáš na webe, nájdeš o tom info, pestovatelia mary-jane s tým majú rozsiahle skúsenosti . Tiež niektoré mäsožravky sa pestujú pod umelým svetlom.
Z ekonomického dôvodu by som uvažoval nad niečím nenáročným na svetlo. Možno zamioculcas.
Držím palce.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

aviator Pozri príspevok
Rastliny rastú pri umelom osvetlení. Čiže keď budeš prisvetľovať, niečo tam porastie. Keď pohľadáš na webe, nájdeš o tom info, pestovatelia mary-jane s tým majú rozsiahle skúsenosti . Tiež niektoré mäsožravky sa pestujú pod umelým svetlom.
Z ekonomického dôvodu by som uvažoval nad niečím nenáročným na svetlo. Možno zamioculcas.
Držím palce.
raz jedna firma prenajala priestory. zrazu enormne stúpli nároky na elektrinu. V zatemnenych kanceláriach totiž začali najomcovia pestovať rastliny, ktoré nechceli vystavovať na obdiv nikomu, obzvlášť nie policiiv . A prisvecoval im aj prikurovali ...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiež sa mi páčia tie rôzne katalógové fotky s kvetmi v kúpeľni. Vyskúšala som všetko možné, vždy po čase začali ošpatnievať, alebo hynuli.
Tak som prišla na jedinú fintu
Po týždni vždy kvetinku vymeniť a tú z kúpelky dať zotaviť na bežné svetlo.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Pestovanie mäsožravých rastlín pod umelým svetlom. http://www.cpukforum.com/forum/index...howtopic=24307 Ked je málo miesta, dá sa použiť malé akvárium alebo 5l pohár a na vrch kompaktná žiarivka. V 5l zaváracom pohári pestujem na okne nepenthes s dobre sa jej darí.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Skús kúpiť dva rovnaké kvety (napr. nefrolepky - paprade), jednu jaj do kúpelne, druhú na prijateľne svetlé miesto a striedaj ich. Moja kamarátka ich tak pestuje asi 3 roky.
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

Nasla som kvet do kupelne. Uz ho tam mam 4 mesiac a este sa drzi. Je to potosovec zlaty.
Fotka sa nepodarila najepsie
DSC01118.jpg  
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
My máme napríklad kuchyňu tak, že okno je iba do chodby. tiež tam priame denné svetlo ani "nepáchne".
Už asi tretí rok sa tam veľmi darí lopatkovcu - toto som o ňom našla na nete:

Na pestovanie sa hodí rozptýlené svetlo alebo polotieň a vyššia teplota, ktorá ani v zime nemá klesnúť pod 17 °C. Rastliny tiež vyžadujú vyššiu vlhkosť vzduchu. Aj koreňový bal musí byť stále vlhký, prílišné zalievanie však škodí. Na jar a v lete prihnojujeme tekutým hnojivom. Za dobrú starostlivosť sa lopatkovec odvďačí stálymi púčikmi úhľadných, voňavých kvetov, ktoré sa dávajú aj do svadobných kytíc. Tento druh je vhodný pre teplejšie a vlhšie miestnosti a do kvetinových okien a vitrín.
lopatkovec.jpg  
0 0
kristinagabi kristinagabi

kristinagabi je offline (nepripojený) kristinagabi

AlaNR Pozri príspevok
My máme napríklad kuchyňu tak, že okno je iba do chodby. tiež tam priame denné svetlo ani "nepáchne".
Už asi tretí rok sa tam veľmi darí lopatkovcu - toto som o ňom našla na nete:

Na pestovanie sa hodí rozptýlené svetlo alebo polotieň a vyššia teplota, ktorá ani v zime nemá klesnúť pod 17 °C. Rastliny tiež vyžadujú vyššiu vlhkosť vzduchu. Aj koreňový bal musí byť stále vlhký, prílišné zalievanie však škodí. Na jar a v lete prihnojujeme tekutým hnojivom. Za dobrú starostlivosť sa lopatkovec odvďačí stálymi púčikmi úhľadných, voňavých kvetov, ktoré sa dávajú aj do svadobných kytíc. Tento druh je vhodný pre teplejšie a vlhšie miestnosti a do kvetinových okien a vitrín.
Ja mam par takychto kvetov doma,ale sa im dari len na svetlom mieste.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
kristinagabi Pozri príspevok
Nasla som kvet do kupelne. Uz ho tam mam 4 mesiac a este sa drzi. Je to potosovec zlaty.
Fotka sa nepodarila najepsie
Každý kvet potrebuje svetlo - aj tá tvoja kvetinka časom zošedne.
Ak sa ti nepáči umelé (v tmavej miestnosti sú vynikajúce), použi návod Arizony.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Keď sa mu darí tri roky, už to bude O.K.
Sestre lopatkovec pekne rastie už dlho na tmavšom mieste.
Lopatkovec sa páči aj mne, teraz ho skúšam na zvislej zeleni.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ak tam nie je vôbec žiadne okno, tak by som netrápil žiadne s kvietkov, pretože žiadna to dlhodobo nezvládne, iba ak za cenu dlhodobého svietenia špeciálnymi žiarivkami a to fakt nestojí za to. Ten nápad s vymieňanými kvetmi je ale veľmi dobrý a lepší tu už asi nikto nevymyslí.
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
presne tak wabi, bez debaty. Kde nie je ani kúsok svetla, tam nepatrí kvietok, len umelá ozdoba a prenášať ich každý mesiac nemá zmysel a ak kvietky cítia, tak je to len ich trápenie.
1 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Veď nebuďme kategorický, keď niekto pestuje kvet pri mizernom osvetlení tri roky, tak tam asi netrpí.
A veľa kvetov sa úspešne pestuje pod umelým osvetlením a dobre sa im darí. Okrem toho najznámejšieho, podobného Schefflere, ktorý občas policajti spomínajú v správach sú to napr. mäsožravé rastliny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať