Zavrieť

Porady

zalievka ku salatu

dobry, chcem vas poprosit slecny a damy, chcem pre priatelku urobit prekvapko a na veceru nachystat nejaky ten salatik - ladovy salat, cherry paradajky, mozarella a cerealnu bagetku k tomu. bol by som rad, keby ste mi poradili, aku zalievku k tomu, ak vobec treba. viem ze sa tam dava olivovy olej. tak ak mozte daco poradit- ci uz koreniny, zalievku... pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    pe3k_LM Pozri príspevok
    dobry, chcem vas poprosit slecny a damy, chcem pre priatelku urobit prekvapko a na veceru nachystat nejaky ten salatik - ladovy salat, cherry paradajky, mozarella a cerealnu bagetku k tomu. bol by som rad, keby ste mi poradili, aku zalievku k tomu, ak vobec treba. viem ze sa tam dava olivovy olej. tak ak mozte daco poradit- ci uz koreniny, zalievku... pekne dakujem
    K mozzarele a rajčinkám nemusíš dávať zálievku. Stačí pokvapkať oliv.olejom, vegeta, soľ, posypať bazalkou. Môžeš to pekne rozložiť na šalátový list :-)))

    Ak bude tá večera urobená s láskou, určite priateľke bude chutiť
    Nezabudni na nejakú sviečku, kvetinku, pekné servítky ,či inú výzdobu...nám babám sa takéto milé čačky páčia

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Rozalka, zdenka131, Lubaba, Žabinka, Mária27, truch, Danielle369
    7

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Na listové šaláty používam vždy zálievku, ktorou polievam šalát tesne pred použitím, rsp. polieva si každý sám.
    Voda, lyžička soli, lyžica cukru, lyžička octu porprípade podľa chuti-sladkokyslý nálev.
    k cherrry paradajkám vždy nakrájam mladú cibuľku aj s cíbikami, málo posolím, lyžička cukru-premiešam, po chvíli pridám ocot.
    Do miešaných šalátov-cibuľa, paradajky, paprika pridám na záver majonézu s obsahom E-vit.
    Fazuľkový šalát. varená fazuľa, cibuľka -sladkokyslý nálev, pol hodinu postáť, potom zlejem a primiešam alebo horčicu + kečup a strúčik cesnaku-postrúhať.
    Druhá možnosť, majolku Helmans. Tento šalát je chutný aj ako predjedlo práve s bagetkou.
    Uhorkový šalát-spôsom tzaciky-postrúhať uhorky aj so šupkou-na strúhadle ako jablká, pridať trošku soli, jodurt a sekaný kôpor. treba odstáť aspoň pol hodinu.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Katarina Pozri príspevok
    Trochu soli a mletého korenia, 2 lyžice olivového oleja 1 lyžica citronovej šťavy, alebo balzamového octu podľa Jamie Olivera. A skutočne dobrý výsledok je zaručený.
    a niekedy pridám ešte malú lyžičku medu

    JaDo je offline (nepripojený) JaDo

    JaDo
    Ja používam takmer na každý miešaný šalát všeobecne uznávanú zálievku 2 : 1 .
    A to 2 diely za studena lisovaného oleja (najčastejšie olivový) a jeden diel kyslého podielu (najčastejšie citrónovej šťavy alebo jablčného octu).
    Aj keď som na TV Paprika nedávno počúvala J.O., ktorý tvrdil, že pomer má byť 3 : 1.
    Podľa chuti sa môže do zálievky pridať 1 strúčik rozotreného cesnaku.
    Samozrejme je treba šalát pred pridaním zálievky osoliť.

    Ja často primiešavam do šalátu sušený cesnak medvedí a za hrsť niečoho predklíčeného (najčastejšie fazuľu Mungo, ktorú dám asi 4dni pred prípravou šalátu namáčať a klíčiť).

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Trochu soli a mletého korenia, 2 lyžice olivového oleja 1 lyžica citronovej šťavy, alebo balzamového octu podľa Jamie Olivera. A skutočne dobrý výsledok je zaručený.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    K ladovemu salatu a cherry ziadnu zalievku. Syr do misky nakrajat, oblozit olivami, najlepsie ciernymi a zaliat olivovym olejom. Na pitie nesladeny zeleny caj :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.