Zavrieť

Porady

Kde pisat V PD zostatok?

Prepacte ale som samouk ktory pracuje z Alfou a potrebujem vediet ci sa musi z roku 2005 previest zostatok do roku 2006 v PD a kde to zapisat pod aku polozku ako Ine nezdanitelne prijmi? Co ak to nespravim vadi to . Myslela som ze kazdy rok si budem uctovat bez toho zostatku aby som mala vecsi prehlad Alebo je to blbost? Za pochopenie a odpovede Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Marcela29
    Prepacte ale som samouk ktory pracuje z Alfou a potrebujem vediet ci sa musi z roku 2005 previest zostatok do roku 2006 v PD a kde to zapisat pod aku polozku ako Ine nezdanitelne prijmi? Co ak to nespravim vadi to . Myslela som ze kazdy rok si budem uctovat bez toho zostatku aby som mala vecsi prehlad Alebo je to blbost? Za pochopenie a odpovede Dakujem.
    Ak máš v Alfe dokončenú uzávierku a vypísané DP tak automaticky klikneš na prechod do ďalšieho roka , budeš odpovedať na otázky a všetky zostatky Ti SW prevedie do roku 2006.

    Zostatok pokladne inak sa prevádza do pokladne a nie iné nezadniteľné príjmy .
    Zita dakujem len este mi povedz ako ten zostatok vlozi do pokladne Viem ze je tam okienko z prechodom do dalsieho roka ale potrebujem to spravit manualne. A este jedna otazocka da sa v alfe zmenit uctovaci rok ak uz bol zadany ale nespravne ?Ci musim vsetko prerobit datumi mam spravne . Len ked zalohujem na disketu tak sa mi objavy rok 2006 viem kde som spravila chybu ale neviem ako to opravit Dakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Marcela29
    Zita dakujem len este mi povedz ako ten zostatok vlozi do pokladne Viem ze je tam okienko z prechodom do dalsieho roka ale potrebujem to spravit manualne. A este jedna otazocka da sa v alfe zmenit uctovaci rok ak uz bol zadany ale nespravne ?Ci musim vsetko prerobit datumi mam spravne . Len ked zalohujem na disketu tak sa mi objavy rok 2006 viem kde som spravila chybu ale neviem ako to opravit Dakujem.

    Klikni v Alfe vedľa peňažného denníka vpravo"Číselník ", rozbaľ - tam je členenie , pokladne, BU, partneri , začiatočné zostatky a tu budeš písať ručne do zostatkov . . Skúšaj .
    Naposledy upravil Zita5 : 16.02.06 at 09:11

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak chceš zmeniť rok firmy, musíš zmeniť názov databázy. Pôjdeč tam, kde je v počítači Alfa: štandardne: C - Alfa - Data - nájdeš si databázu svoje firmy a prepíšeš jej v názve rok, napr.FA_KOLLA.X06 a tú 6 prepíšeš na 5. Vojdeš do Alfy a cez Firma - Otvor - si vyberieš už tú opravenú.

    Kde pisat V PD zostatok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.