Zavrieť

Porady

Obstaranie auta kupou na uver

Mám ďalšie nejasnosti ako účtovať.V septembri 2005 kupil znamy ( SZCO) auto. 50 percent zaplatil ihned, na zvysok mu bol poskytnuty "uver", ktory splati v mesacnych splatkach pocas troch rokov.
Spracovateľský poplatok k zmluve môže účtovať do nákladov, alebo má o výšku poplatku zvýšiť cenu auta ?
Mesačná splátka vo výške 9.000,- Sk pozostáva z istiny - splátka, ktorá je už v cene autu, ďalej úrok - môže sa účtovať do nákladov, povinné zmluvné poistenie - to určite účtovať do nákladov a havarijné poistenie - podľa mňa tiež do nákladov. To znamená, že okrem istiny môže 3 ďalšie položky zo splátky účtovať do nákladov ? Pretože tie 3 položky nie sú v cene auta, ktoré odpisuje.

DAKUJE VSETKYM ZA AKUKOLVEK POMOC
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zuzana24
    Mám ďalšie nejasnosti ako účtovať.V septembri 2005 kupil znamy ( SZCO) auto. 50 percent zaplatil ihned, na zvysok mu bol poskytnuty "uver", ktory splati v mesacnych splatkach pocas troch rokov.
    Spracovateľský poplatok k zmluve môže účtovať do nákladov, alebo má o výšku poplatku zvýšiť cenu auta ?
    Mesačná splátka vo výške 9.000,- Sk pozostáva z istiny - splátka, ktorá je už v cene autu, ďalej úrok - môže sa účtovať do nákladov, povinné zmluvné poistenie - to určite účtovať do nákladov a havarijné poistenie - podľa mňa tiež do nákladov. To znamená, že okrem istiny môže 3 ďalšie položky zo splátky účtovať do nákladov ? Pretože tie 3 položky nie sú v cene auta, ktoré odpisuje.

    DAKUJE VSETKYM ZA AKUKOLVEK POMOC

    Nákup auta na úver - všetky splátky účtuješ do výdavkov neovplyvňujúcich ZD . Pri prevzatí auta, toto zaradíš do evidencie dlhodobého majetku - kde budeš mať vlastne prírastok , otvoríš kartu DDM
    zaradíš do 1.odpisovej skupiny , vyhotovíš si odpisový plán , vyčísliš odpisy za rok 2005.

    V roku 2005 uplatníš do výdavkov OVZD cez ÚUO interným dokladom-predvádzková réžia -príslušný vypočítaný odpis + výdavky nad odpis , ktoré Ti neviem takto vyčísliť , lebo nie je z čoho , nie sú údaje .

    Obstaranie auta kupou na uver

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.