Zavrieť

Porady

Preradenie MV v JÚ

Zdravím všetkých poraďákov, som tu nová a veľmi pekne prosím o radu.

SZČO má mot.voz.zaradené v majetku firmy, je už dva roky odpísané a chce
ho preradiť z firmy do osobného užívania. Je potrebné urobiť aj prepis v TP
u policajtov? Ako to urobiť v účtovníctve? Stačí len označiť na karte HM
vyradenie? Dakujem.
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ďakujem Evinka, za promtnú odpoveď. Nemáš náhodou niekde zoradené aké boli nezdaniteľné čiastky základu dane od roku 1997 - 2005?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dara
Ďakujem Evinka, za promtnú odpoveď. Nemáš náhodou niekde zoradené aké boli nezdaniteľné čiastky základu dane od roku 1997 - 2005?
Dara odpovedám Ti v samostnom príspevku - nezdaniteľná časť, aby sme nemiešali témy
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Bola by to veľká chyba, ak by som pri vyradení auta ako FO a prevodu do súkromného majetku nurobila prepis v TP na polícii, ak sa jedná vždy o jednú FO?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ESTER
Bola by to veľká chyba, ak by som pri vyradení auta ako FO a prevodu do súkromného majetku nurobila prepis v TP na polícii, ak sa jedná vždy o jednú FO?
myslím si, že nie. Tieto veci sú dôležite pri predaji.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

evina
myslím si, že nie. Tieto veci sú dôležite pri predaji.
Ale keď FO automobil kúpi, názov spoločnosti má svoje meno a priezvisko tak myslím, že je to dostatočne postačujúce, čo je potom potrebné dopisovať pri prehlasovaní ? Jedná sa o neplatcu DPH, teda IČO?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dara
Ale keď FO automobil kúpi, názov spoločnosti má svoje meno a priezvisko tak myslím, že je to dostatočne postačujúce, čo je potom potrebné dopisovať pri prehlasovaní ? Jedná sa o neplatcu DPH, teda IČO?
Ako FO SZČO mám v TP meno - názov živnosti firmy podľa ŽL a IČO

Ako FO občan- v TP je priezvisko a RČ.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

evina
Ako FO SZČO mám v TP meno - názov živnosti firmy podľa ŽL a IČO

Ako FO občan- v TP je priezvisko a RČ.
A keď to tak nie je ? Chýba tam IČO? Pýtala som sa jednej ekonómky, ktorá mi tvrdila, že v prípade FO nie je potrebné aby tam bolo dopísané IČO. Tak sme to ani nerobili.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dara
A keď to tak nie je ? Chýba tam IČO? Pýtala som sa jednej ekonómky, ktorá mi tvrdila, že v prípade FO nie je potrebné aby tam bolo dopísané IČO. Tak sme to ani nerobili.
Neviem dať za to ruku do ohňa, ale myslím si, že keď ide o firmu malo by byť IČO /mne to tak dali rovno na Polícii a keď som oznámila, že je na živnosť pýtali ŽL/ Zároveň si však myslí, /už sme to tu rozoberali niekoľkokrát a prišli sme k tomu, že FO je stále tá istá FO, tak asi ani nieje chyba ak tam IČO nie je uvedené. Dôležité by malo byť zaradenie auta do majetku.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Evi, práve zaradené je v majetku. FO kúpila v minulosti ojazdené auto v hotovosti, toto sme odpisovali a tento rok odpredali, príjem zdanili. V tomto roku sa kúpilo nové auto, ktoré sme zaradili a začali odpisovať, zaplatili cestnú daň za obe. Tak teraz neviem. Ostávam v pomykove. Pretože osobne som sa jej bola pár krát pýtať, že či je to niekde zakotvené v zákone a či je to potrebné.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Tak poradí niekto?!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať