Zavrieť

Porady

Korpus na tortu

Ahojte. Vie mi niekto poslať recept na korpus na tortu. Dnes má dcéra narodeniny, chcem jej nejakú upiecť. Recepty na plnky mám, ale potrebovala by som recept na korpus. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stebielko Pozri príspevok
    Ahojte. Vie mi niekto poslať recept na korpus na tortu. Dnes má dcéra narodeniny, chcem jej nejakú upiecť. Recepty na plnky mám, ale potrebovala by som recept na korpus. Ďakujem.
    Ja pečiem tento :

    6 vajec /ak sú veĺmi malé, dávam o jedno viac/
    150 g praškového cukru
    1 bal. vanilk. cukru
    1 lyžica kakaa
    50 g mletých orechov
    60 g hrubej múky
    1/2 bal. kypriaceho prášku do pečiva

    Žltky vymiešame s polovicou cukru a vanilkovým cukrom. Z bielkov ušlaháme tuhý sneh, zašlaháme doňho druhú polovicu cukru a striedavo s preosiatym kakaom, zomletými orechamia múkou zmiešanou s kypriacim práškom do pečiva ho pridáme k vymiešaným žltkom.
    Cesto vylejeme do dobre vymastenej a hladkou múkou vysypanej tortovej formy, dáme do vyhriatej rúry a pečieme asi 1/2 hod. /pečiem v el. rúre a prvých 15-20 min. formu prikrývam alobalom/
    Upečenú a vychladnutú tortu prekrojíme na tri rovnaké hrubé pláty, naplníme, celú potrieme plnkou, polejem čokoládovou polevou a ozdobíme zbytkom plnky.

    Robievam ho pre dospelých, tak pláty pred potretím džemom pokropím trochu rumom. Na džem dávam plnku. Torta je šťavnatejšia.
    Naposledy upravil veronikasad : 24.01.09 at 09:02

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Ja pečiem takto: na 1 vajce dám 1 polievkovú lyžicu kryštálového cukru a 1 poliev. lyžicu polohrubej múky. Počet vajec dávam podľa toho, aká veľká je forma. Napríklad 4 celé vajcia a 4 lyžice kryštálový cukor šľahám v šľahači až kým sa neurobí hustá hmota a cukor sa rozpustí a potom do toho pridám 4 lyžice polohrubej múky a za malú kávovú lyžičku prášok do pečiva a ešte to spolu premiešam. Ak chcem kakaovú, tak pridám kakao a ak orechovú, tak dám napríklad 2 lyžice polohrubej múky a 3 lyžice mletých orechov.

    sandrina19 je offline (nepripojený) sandrina19

    sandrina19
    Ja pečiem takýto: 5 vajec , 5 lyžíc hladkej múky, 5 lyžíc cukru jemný kryštál.

    Vyšľahám bielka (nepoužívam šľahač), postupne zašľahávam cukor a po jednom zašľahám žĺtka. Primiešam opatrne po lyžiciach múku (môže byť v nej rozmiešaný aj prax do pečiva, ale ja nedávam). Pečiem vo vyhriatej rúre na miernom ohni. Keď sa nazašpiní ihlica, čo je asi po 15-20minútach, je korpus hotový.
    Ja poznam jeden velmi jednoduchy a je vybornym zakladom hlavne pre ovocne torty s pudingom.

    2 hrnceky polohrubej muky
    1 hr. cukru
    1/2 hr. oleja
    1 vanilkovy cukor
    1/2 prasku do peciva
    2 vajicka

    Vsetko zmixujeme, vlejeme do formy (idealne vymastenej a vysypanej mukou, alebo vylozenej papierom) a pecieme klasicky pri 180°C (teplovydusna menej, cca 160°C) 20 - 30 minut... treba si odhadnut vlastnu ruru.

    Cesto mozno pouzit aj ako zaklad na bublaniny a podobne kolaciky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.