Zavrieť

Porady

finančný a operatívny leasing

Poprosila by som Vás o vysvetlenie finančného a operatívneho leasingu v JU a ako sa účtuje
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stelmachova Pozri príspevok
    Poprosila by som Vás o vysvetlenie finančného a operatívneho leasingu v JU a ako sa účtuje
    O lízingu je tu toho habadej, skús použiť vyhľadávanie.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    stelmachova Pozri príspevok
    Poprosila by som Vás o vysvetlenie finančného a operatívneho leasingu v JU a ako sa účtuje
    Finančný prenájom - § 17 Postupov účtovania + témy na Porade.
    Operatívny prenájom - to je "obyčajný " prenájom. Hm, neviem, čo k tomu vysvetľovať ... skús položiť nejakú konkrétnu otázku.

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    A keď je auto kúpené formou finančného leasingu, a celá mesačná splátka leasingu je účtovaná do prevádzkovej réžie, môže si uplatniť aj odpis na konci roka? Keďže vlastne istina už v nákladoch ovpl.ZD figuruje?

    Ďakujem

    Odpoveď som už našla.
    Naposledy upravil lsulekova : 10.02.09 at 14:32

    culinka je offline (nepripojený) culinka

    culinka
    Poprosím Ťa , a aká je odpoveď. Ja ju už hľadám od rána.
    Prosím , napíš.Ďakujem

    hemaja je offline (nepripojený) hemaja

    hemaja
    Neviem si poradiť s prechodom operatívneho leasingu na finančný. Konkrétne - v roku 2007 sme formou operatívneho leasingu na 10 mesiacov používali traktor. Po zaplatení poslednej splátky sme s tou istou leasingovkou uzavreli zmluvu o finančnom leasingu na 48 mesiacov na ten istý traktor. Vystavili sme jej faktúru na predaj traktora na 1 mil. Sk a rovnako ona nám vystavila faktúru na celkovú sumu 1mil. Sk s textom - fakturujeme vám kúpnu cenu predmetu leasingu. Na obe faktúry sme si vymenili príjmové pokladničné doklady. Teraz môj problém -prijatú sumu mám zaúčtovať v celej výške do príjmov? Ale do nákladov - réžie nemôžem dať plnú výšku, lebo ide o obstaranie majetku, do nákladov dám len alikv. odpisy a úroky. Rozmýšľam správne? Prosím o radu. Ďakujem.

    hemaja je offline (nepripojený) hemaja

    hemaja
    hemaja Pozri príspevok
    Neviem si poradiť s prechodom operatívneho leasingu na finančný. Konkrétne - v roku 2007 sme formou operatívneho leasingu na 10 mesiacov používali traktor. Po zaplatení poslednej splátky sme s tou istou leasingovkou uzavreli zmluvu o finančnom leasingu na 48 mesiacov na ten istý traktor. Vystavili sme jej faktúru na predaj traktora na 1 mil. Sk a rovnako ona nám vystavila faktúru na celkovú sumu 1mil. Sk s textom - fakturujeme vám kúpnu cenu predmetu leasingu. Na obe faktúry sme si vymenili príjmové pokladničné doklady. Teraz môj problém -prijatú sumu mám zaúčtovať v celej výške do príjmov? Ale do nákladov - réžie nemôžem dať plnú výšku, lebo ide o obstaranie majetku, do nákladov dám len alikv. odpisy a úroky. Rozmýšľam správne? Prosím o radu. Ďakujem.
    Prosím o radu.

    Karlítko je offline (nepripojený) Karlítko

    Karlítko
    operatívny prenájom ako obyčajný prenájom ? To znamená, že sa priamo účtuje do nákladoch?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    hemaja Pozri príspevok
    Neviem si poradiť s prechodom operatívneho leasingu na finančný. Konkrétne - v roku 2007 sme formou operatívneho leasingu na 10 mesiacov používali traktor. Po zaplatení poslednej splátky sme s tou istou leasingovkou uzavreli zmluvu o finančnom leasingu na 48 mesiacov na ten istý traktor. Vystavili sme jej faktúru na predaj traktora na 1 mil. Sk a rovnako ona nám vystavila faktúru na celkovú sumu 1mil. Sk s textom - fakturujeme vám kúpnu cenu predmetu leasingu. Na obe faktúry sme si vymenili príjmové pokladničné doklady. Teraz môj problém -prijatú sumu mám zaúčtovať v celej výške do príjmov? Ale do nákladov - réžie nemôžem dať plnú výšku, lebo ide o obstaranie majetku, do nákladov dám len alikv. odpisy a úroky. Rozmýšľam správne? Prosím o radu. Ďakujem.
    Trošku zvláštne, lebo podľa mňa pri operatívnom leasingu zostáva predmet leasingu majetkom prenajímateľa, tak nechápem celkom prečo ste traktor fakturovali leasingovke, no ale ak by to bolo tak potom celý 1 mil.Sk by bol ZDP a do nákladov pôjdu úroky a odpisy, no ale aj tak ste museli podľa mňa o tom účtovať už v minulom roku nakoľko píšeš že operatívny leasing sa vlastne začal už v r.2007 a bol na 10 mesiacov, čiže skončiť musel v priebehu r.2008 a píšeš že po zaplatení poslednej splátky ste uzatvorili zmluvu o finančnom leasingu, či nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.