Zavrieť

Porady

Daňový výdavok - účty od zubára?

Prosím o odpoveď. Majiteľ firmy si dal opraviť zuby, a bloky od lekára chce dať ako daňové výdavky, lebo ako riaditeľ firmy, ktorý má aj prednáškovú činnosť musí mať zuby v poriadku aby reprezentoval. Čo s tým mám robiť. Zatiaľ som to zaúčtovala do osobnej spotreby, ale majiteľ nesúhlasí. Ďakujem.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja osobne by som to zaúčtovala tak isto ako Ty, ale keďže podnikateľ žiada, aby si mu to dala do výdavkov tak to tam zaúčtuj, ale len pod podmienkou, že Ti to dá písomne - podpíše, že je to na jeho žiadosť takto zaúčtované.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No neviem, u nas taketo vydavky asi nie je mozne zahrnut do danovych vydavkov, podla mna je to jasna osobna spotreba, zuby by si mohli potom zauctovat urcite vsetci, ktori prichadzaju do styku s ludmi. Nuz ale na jeho riziko to skus, potom povedz, ako to dopadlo po danovej kontrole, je to celkom zaujimave.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

ahapla Pozri príspevok
Prosím o odpoveď. Majiteľ firmy si dal opraviť zuby, a bloky od lekára chce dať ako daňové výdavky, lebo ako riaditeľ firmy, ktorý má aj prednáškovú činnosť musí mať zuby v poriadku aby reprezentoval. Čo s tým mám robiť. Zatiaľ som to zaúčtovala do osobnej spotreby, ale majiteľ nesúhlasí. Ďakujem.

alebo mu daj 25% do nakladov - to budu zuby reprezentacne a 75% osobna spotreba, tie su pouzivane na vsetko ostatne
snad nehcce tvrdit , ze ma zuby iba na reprezentaciu a na nic ine

niektori chcu fakt zauctovat aj rodny list
0 0
ahapla ahapla

ahapla je offline (nepripojený) ahapla

Tak toto je fakt super riešenie. Ale asi sa mi nepodarí ho zlomiť. Vďaka.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Povedala by som, že niektorí podnikatelia majú pri svojich požiadavkách zuby priam upírie...a účtovníkovi , keď mu dáva opakovane prednášku o zákone, sa niekedy žiada vyceriť zuby vlčie - ozaj, mohol by si ich dať účtovník do uznaných výdavkov? Akože v rámci obrany svojej telesnej a duševnej schránky.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

ahapla Pozri príspevok
Prosím o odpoveď. Majiteľ firmy si dal opraviť zuby, a bloky od lekára chce dať ako daňové výdavky, lebo ako riaditeľ firmy, ktorý má aj prednáškovú činnosť musí mať zuby v poriadku aby reprezentoval. Čo s tým mám robiť. Zatiaľ som to zaúčtovala do osobnej spotreby, ale majiteľ nesúhlasí. Ďakujem.
nech si dá vymeniť celú hlavu .
Podotázka - ako máš u neho poriešenú mieru Tvojej zodpovednosti ?
Drobná rada - podaj dopyt na DR SR .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Johanka Pozri príspevok
nech si dá vymeniť celú hlavu .

utrieť monitorček prosíííííííííííííím
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

marina8 Pozri príspevok
alebo mu daj 25% do nakladov - to budu zuby reprezentacne a 75% osobna spotreba, tie su pouzivane na vsetko ostatne
snad nehcce tvrdit , ze ma zuby iba na reprezentaciu a na nic ine

niektori chcu fakt zauctovat aj rodny list
Ak má komplet 32 zubov, potom to vychádza 4 vrchné a 4 spodné predné na reprezentáciu. Lenže jemu evidentne chýbajú zuby múdrosti, takže reprezentačných by bolo len 7 zubov, ale ktoré? Pri cenách u zubára by som ešte odporučila zaevidovať to v knihe dlhodobého majetku, lebo predpokladám že je to nad 30.000.- Sk ( pardon, prepočítajte si to na €) a postupne odpisovať.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Paula Pozri príspevok
utrieť monitorček prosíííííííííííííím
http://www.porada.sk/t93386-korekcia-oci-konatela.html
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

abel Pozri príspevok
Lenže jemu evidentne chýbajú zuby múdrosti

Ach jaj, ja sa asi zakopem, mne evidentne chýbajú všetky 4 a to mi ešte tri z toho doteraz nenarástli. Idem ja predsa len o tom výdavku premýšľať, lebo veď ako budem potom prednášať?
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

abel Pozri príspevok
Ak má komplet 32 zubov, potom to vychádza 4 vrchné a 4 spodné predné na reprezentáciu. Lenže jemu evidentne chýbajú zuby múdrosti, takže reprezentačných by bolo len 7 zubov, ale ktoré? Pri cenách u zubára by som ešte odporučila zaevidovať to v knihe dlhodobého majetku, lebo predpokladám že je to nad 30.000.- Sk ( pardon, prepočítajte si to na €) a postupne odpisovať.


... a kazdy rok aspon raz urobit "technicke zhodnotenie" minimalne vo vyske 30 000 a navysit obstaravaciu cenu nech uz to stoji za to
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

marina8 Pozri príspevok
... a kazdy rok aspon raz urobit "technicke zhodnotenie" minimalne vo vyske 30 000 a navysit obstaravaciu cenu nech uz to stoji za to
A nezabudnúť na "udržiavanie" - zubná pasta, kefka, niť, voda !!!!!!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Mrníček ...
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Pobavila som sa aj ja, aj ked nie som uctovnicka.

Ale napadla ma aj tak takato otazka:

V taliansku, sa pri danovom priznani davaju aj uctenky, ktore sa pocas uplynuleho roka platili u lekarov,zubarov, pripadne aj pomocky, ktore si museli v lekarnach kupovat /nemyslim vitaminy, ale skor napr. kompresne pancuchy, ked mal trombozu, alebo krcove zily atd.../. Nespominam si teraz konkretnu sumu, aky bol limit - tusim cca 150Euro bola minimalna hodnota, ak bolo tych uctov viac, tak sa to bralo akoby odpocet, alebo bonus pri DP.

Je nieco take aj u nas? Lebo ved aj u nas si uz doplacame, aj zubara, aj prehliadky, a je toho dost, a v lekarnach ani nehovorim. Detto ako tam.

To by ma zaujimalo teda.
To je z mojej vlastnej skusenosti, nie jedna pani povedala, osobne som davala tieto uctenky, lebo som tiez mala jeden rok ohromny - zdravotne zly, tak som sa aj naplatila aj nabehala, ale je to uz tam.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

lorelei, u nás sú daňovo uznateľné tie výdavky, ktoré súvisia s dosiahnutím príjmu. Takže ak si to ten šéf obháji pred daňovou kontrolou, klobúk dolu. Len neviem, prečo si niekto myslí, že my ostatní už môžeme mať aj hnilé zuby a chodiť do práce v teplákoch. Ja by som si pri takom šéfovi kúpila luxusný kostým, topánky, kabelku, značkovú kozmetiku - samozrejme na náklady firmy, lebo veď taký šéf s reprezentačným úsmevom predsa nemôže mať pri sebe nejaké sivé myšky.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

abel Pozri príspevok
lorelei, u nás sú daňovo uznateľné tie výdavky, ktoré súvisia s dosiahnutím príjmu. Takže ak si to ten šéf obháji pred daňovou kontrolou, klobúk dolu. Len neviem, prečo si niekto myslí, že my ostatní už môžeme mať aj hnilé zuby a chodiť do práce v teplákoch. Ja by som si pri takom šéfovi kúpila luxusný kostým, topánky, kabelku, značkovú kozmetiku - samozrejme na náklady firmy, lebo veď taký šéf s reprezentačným úsmevom predsa nemôže mať pri sebe nejaké sivé myšky.

Plne suhlasim, je mi to tiez jasne. Ani v taliansku by teda toto neuznali, to len "standardne", alebo teda potrebne ukony zo zdrav. hladiska sa tam zohladnili, ale ziadny"nadstandard". No tiez by som chcela vidiet toho machra, ci si to obhaji, skoda ze sa to neda vidiet na videu niekde, ako ta groteska prebiehala , mozno by to aj na Oscara bolo.
Ale poviem vam,ze takychto majstrov sveta je viac, tiez poznam takych sefov. Ale to su ako psiky, ked nepochodia, otrasu sa a idu dalej, a zase skusaju nezmysly.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla



Pri čítani tejto "milej témy" som sa dobre pobavila a spomenula som si na perličku, ktorú som čítala pred rokom. (hľadal som a našla ...)

...dúfam, že ma nezvozíte za mrník.

http://www.porada.sk/639683-post855.html
0 0
ahapla ahapla

ahapla je offline (nepripojený) ahapla

Volala som na daňový úrad, nakoniec som sa opýtala aj na zaradenie do DHM, to už daňováčku pobavilo, ale nebola si istá a tak v utorok večer Vám napíšem, akú som dostala odpoveď, lebo sa musí poradiť.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

a ak bude mať na zuboch logo firmy?.......
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nika Pozri príspevok
a ak bude mať na zuboch logo firmy?.......

Ja sa zmyšíííííííím
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať