Zavrieť

Porady

Podnikatelsky plan, dotacia z UPSVAR

Ahojte, som dlhsiu dobu nezamestnana a ide mi to pekne na nervy, chcela by som vyuzit prispevok z UPSVAR na zivnost, len neviem ci je moj podnikateslky plan pre nich dost zaujimavy, jedna sa totiz o to, zeby som chcela prevadzakovat internetovy obchod s oblecenim, vedeli by ste mi povedat ci sa mi vobec oplati o tento prispevok ziadat alebo nie? dakujem vam

katka
Usporiadat
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
nieje to len o podnikatelskom plane. Na to maju dane kriteria, ktore sa daju celkom lahko splnit. Potom musis spravit test, vybavit si zivnost, atd atd je stym dost práce a človek si 2x premysli či sa mu do toho oplati ist. Ale stale lepsie ako čakat na spasenie, takže moja rada chod do toho. na porade je dost clankov o tomto, takže si ich naštuduj a naučis sa novym veciam.
0 0
lagunka lagunka

lagunka je offline (nepripojený) lagunka

ahoj dakujem, veru studujem studujem, viem ze je s tym prace, len by ma zaujimalo si selektuju aj podla toho aku zivnost chces zalozit vies, trebars ja internetovy obchod s oblecenim
0 0
Margaréta35 Margaréta35

Margaréta35 je offline (nepripojený) Margaréta35

ja to vybavujem už tretí mesiac, je to neuveriteľná byrokracia,už by som druhý krát do toho nešla
0 0
lagunka lagunka

lagunka je offline (nepripojený) lagunka

ano, tak to ma mrzi, pocula som ze to strasne dlho riesia, stale je nieco zle, vracaju to spat a tak, ak sa smiem spytat v com je tvoj podnikatelsky zamer? a s cim si konkretne nespokojna? dik
0 0
marika. marika.

marika. je offline (nepripojený) marika.

lagunka Pozri príspevok
ahoj dakujem, veru studujem studujem, viem ze je s tym prace, len by ma zaujimalo si selektuju aj podla toho aku zivnost chces zalozit vies, trebars ja internetovy obchod s oblecenim

Myslím si, že to nejak neselektujú a zvlášť teraz keď deň čo deň stúpa % nezamestnanosti. Pred materskou som taktiež mala živnosť s týmto príspevkom, išlo to hladko až na to že som 3mesiace čakala na peniaze, kým prídu z eurofondov. Čosi ti tie peniaze pomôžu a ešte keď nemusíš platiť soc.poisťovňu. Byť tebou tak by som si to vybavila.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Nie je to také náročné na vybavenie, ak sú pracovníci ÚP ochotní a teraz je k tomu už veľa materiálov. Myslím, že keď som to zmákla ja, tak to dokáže každý. A teraz posielajú peniaze do 30 dní (resp. v reále je to cca do 40 dní).
0 0
marika. marika.

marika. je offline (nepripojený) marika.

iriska Pozri príspevok
Nie je to také náročné na vybavenie, ak sú pracovníci ÚP ochotní a teraz je k tomu už veľa materiálov. Myslím, že keď som to zmákla ja, tak to dokáže každý. A teraz posielajú peniaze do 30 dní (resp. v reále je to cca do 40 dní).

Áno to máš pravdu náročné to nieje a nieje to už ani v ,,plienkach,, čiže v začiatkoch. Je k tomu hodne materiálov a už aj praćovníci ÚP sú v tom zbehlejší. Ja by som si to vybavila opäť.
0 0
rastikus rastikus

rastikus je offline (nepripojený) rastikus

http://profesia.pravda.sk/zivnost-si...1_sk-prziv_p01
Tento clanok je z dnesnej Pravdy. Nehovori konkretne o dotacii ale, ze zivnost si vybavis do 5 dni. Snad ti pomoze v rozhodovani.
0 0
lagunka lagunka

lagunka je offline (nepripojený) lagunka

strasne vam moc dakujem vsetkym :-) teda mam vysoku skolu ale ako je tazko sa zamestnat by sa mi ani nesnivalo, som pol roka nezamestnana a je to des :-) dakujem vam, dam vam vediet ako to realne dopadlo
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ja s priatelkou to tiež všetko vybavujem. V pondelok si ideme dat potvrdit zamer a potom sa ´´objedname´´ na testy. Ked ich spravime, tak si vybavime živnosť a gogogo. Už to nieje také komplikovane naštastie. Priatelka si to vybavuje v BA a ja inde v malom mestečku, kde sa do toho moc nerozumeju, ale naštastie su ochotní, takže da sa...
0 0
JASK JASK

JASK je offline (nepripojený) JASK

Čauko nevie mi niekto poradiť , ak som pred troma rokmi dostal dotáciu pre szčo či ju môžem získať znovu , ak skončím živnosť a zaregistrujem sa na urade práce a potom budem o dotáciu žiadať znovu. Dík za názor
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Nejaké prílohy, možno pomôžu.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
JASK Pozri príspevok
Čauko nevie mi niekto poradiť , ak som pred troma rokmi dostal dotáciu pre szčo či ju môžem získať znovu , ak skončím živnosť a zaregistrujem sa na urade práce a potom budem o dotáciu žiadať znovu. Dík za názor

môžete o nu požiadať znova
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

JASK Pozri príspevok
Čauko nevie mi niekto poradiť , ak som pred troma rokmi dostal dotáciu pre szčo či ju môžem získať znovu , ak skončím živnosť a zaregistrujem sa na urade práce a potom budem o dotáciu žiadať znovu. Dík za názor
..no vidím že si niekto z dotácie robí celkom slušný biznis,ale šak sme Slováci,kde dávajú treba brať,ne??
btw. poznám tiež takého jedného,zobral dotáciu,kúpil detom notebook a k baráku si nechal urobit dlažbu a celé 2roky maká v zahraničí a nevykazuje žiadny zisk ale papiere sedia a to je predsa hlavné
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
habib Pozri príspevok
..no vidím že si niekto z dotácie robí celkom slušný biznis,ale šak sme Slováci,kde dávajú treba brať,ne??
btw. poznám tiež takého jedného,zobral dotáciu,kúpil detom notebook a k baráku si nechal urobit dlažbu a celé 2roky maká v zahraničí a nevykazuje žiadny zisk ale papiere sedia a to je predsa hlavné

čo nie je zakázané je povolené...
pokiaľ to naša legislatíva dovoľuje, tak prečo by nemoli o dotáciu žiadať aj 100 krát,
veď systém tvorí vláda - čo sme si zvolili to máme
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

A koľkí sa k tomu ani nepriznajú. Pokiaľ sa neobmedzí dotácia zákonom, že ju môže dostať iba raz a dosť, tak ju môže dostať teoreticky každé dva roky.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
presne tak,
každé dva roky , tri mesiace a jeden den, ak mu to schvália na úrade a odklepnú...
ale chyba nie je v ľudoch, že o to žiadajú,
chyba je v systéme , že to povoľuje...
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

linko1 Pozri príspevok
presne tak,
každé dva roky , tri mesiace a jeden den, ak mu to schvália na úrade a odklepnú...
ale chyba nie je v ľudoch, že o to žiadajú,
chyba je v systéme , že to povoľuje...
.......ak by sa vyrábal kalendár na 3roky tak by sa určite našlo pár jedincov čo by tam presne mali tento dátum zaškrtaný.
Proste jeden krát a dost,podarilo sa SUPER,nejde to tak to SORRY ak ešte budeš chciet tak za svoje aj 100krát ale to by sme museli byt na inej planéte a ne na planéte zvanej Slovensko......som znechutený a fakt obdivujem ludí čo tu začali podnikat,celkom by ma zaujímalo či može človek začat podnikat a ostat čistý,t.j dostat niečo,vybavit niečo bez ,,všimného,, alebo proste celý čas len zakopáva o ludí čo chcú len s tým ,,vychcať,,
0 0
mpj mpj

mpj je offline (nepripojený) mpj

aky test?
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

prosim vas v ktorom kraji je ta dotacia najvyssia? nie ze by som ju chcel, ale cital som o tom v novinach a tam pisali o nejakych 180 tisicoch, no znamy v nitre mi vravel ze pripravuje a ze tam je to cca 70 - moze to byt?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať