Zavrieť

Porady

skuška zo živnostenského zákona

ahojte ludkovia,potrebujem radu ......kto mi vie povedat čo ma čaka na skúške z danového a živnostanského zakona ..... židam o príspevok na začiatok podnikania....dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Faipe je offline (nepripojený) Faipe

    Faipe
    sice som taku skusku "neskladal", ale co ta tam asi tak moze cakat? no snad len otazky z danovych zakonov a zakona o zivnostenskom podnikani, nie?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mr.Plow Pozri príspevok
    ahojte ludkovia,potrebujem radu ......kto mi vie povedat čo ma čaka na skúške z danového a živnostanského zakona ..... židam o príspevok na začiatok podnikania....dakujem
    ak sa zúčastníš školenia pre začínajúcich podnikatelov, nemalo by ťa nič prekvapiť. A určite sa ti tieto informácie zídu v podnikaní ...

    r_d_h je offline (nepripojený) r_d_h

    r_d_h
    UP by mal dat zoznam otazok ktore budu na testoch. Otazky vypracuvavaju na kazdom UP zvlast ja mam momentalne vypracovane pre Rimavsku Sobotu.

    siva je offline (nepripojený) siva

    siva
    ahoj ja som otázky nedostala žiadne ale bolo tam dačo také aká je minimálna mzda aká musíbyť v hrubom pre zamestnanca dačo tam bolo s daňami koľko platíš euro akú má hodnotu na koruny v tom jednodňovom školení to bolo všetko povedané také najzákladnejšie veci z neho tam boli. žiaden strach! pri najhoršom opravný termín..

    hed je offline (nepripojený) hed

    hed
    ahojte ja som tu nova a tiez chcem ist na testy (kvoli prispevku a zacatia podnikania) a dostala som info, ze by som mala absolvovat 2 tyzdennu pripravu alebo mozem ist na testy bez pripravy, rozhodla som sa pre tuto alternativu - nevedeli mi povedat okruh otazok - len ze si mam pozriet zivostensky, danovy zakon a nemocenske soc. poisenie co sa mi zda dost vela citania, moze s niekto ozvat, kto to absolvoval, aspon 2 - 3 otazky ako vyzerali aby som mala predstavu - dikes )

    habib je offline (nepripojený) habib

    habib
    Zdarec,mam otázku a viem že som to tu raz čítal ale neviem to nájst...takže mohol by niekto napísat,bola to skor taká tabulka,že za te 2roky čo musí po príspevku z UP byt živnost funkčná že kolko z dotácie človek zaplatí za ZP a do SP,plus kedy začne platit dalšie odvody....myslím že viac ludí tu má z toho celkom hokej tak by sa aj im to hodilo.....THX

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    habib Pozri príspevok
    Zdarec,mam otázku a viem že som to tu raz čítal ale neviem to nájst...takže mohol by niekto napísat,bola to skor taká tabulka,že za te 2roky čo musí po príspevku z UP byt živnost funkčná že kolko z dotácie človek zaplatí za ZP a do SP,plus kedy začne platit dalšie odvody....myslím že viac ludí tu má z toho celkom hokej tak by sa aj im to hodilo.....THX

    nič v zlom ale podnikať už budete sami ...?

    k tým témam tu bolo popísané myslím dosť, treba len zadať do vyhľadávača a nájdete to...

    habib je offline (nepripojený) habib

    habib
    linko1 Pozri príspevok
    nič v zlom ale podnikať už budete sami ...?

    k tým témam tu bolo popísané myslím dosť, treba len zadať do vyhľadávača a nájdete to...

    .....no, nič v zlom, ale.......je nejaký problém dať to na jedno miesto??

    r_d_h je offline (nepripojený) r_d_h

    r_d_h
    akurat som cital hospodarske noviny a tam je pisane co sa tyka odvodov od 1.marca

    Dva roky podnikania:
    1.) stat uhradi 22mesiacov zdravotne odvody
    2.) stat uhradi 4 mesiace socialne odvody a 18 mesiacov su tieto pladby nepovinne

    cize SZCO si bude odvody do SP a ZP platit za tie dva roky iba 2 mesiace

    habib je offline (nepripojený) habib

    habib
    r_d_h Pozri príspevok
    akurat som cital hospodarske noviny a tam je pisane co sa tyka odvodov od 1.marca

    Dva roky podnikania:
    1.) stat uhradi 22mesiacov zdravotne odvody
    2.) stat uhradi 4 mesiace socialne odvody a 18 mesiacov su tieto pladby nepovinne

    cize SZCO si bude odvody do SP a ZP platit za tie dva roky iba 2 mesiace
    ...no tak asi takto som tu odpoved na otázku myslel

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    Mr.Plow Pozri príspevok
    ahojte ludkovia,potrebujem radu ......kto mi vie povedat čo ma čaka na skúške z danového a živnostanského zakona ..... židam o príspevok na začiatok podnikania....dakujem
    mne dávali otázky, ktoré sa týkali môjho podnikateľského zámeru (čo chcem robiť, kde a ako). Ďalšie otázky boli veľmi jednoduché: čo je to DPH, kde sa vybavuje živnostenský list, čo potrebujem na vybavenie živnostenského listu, aké dane je živnostník povinný odvádzať a do akých inštitúcií... to je asi tak všetko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.