Zavrieť

Porady

POUČENIE k DP "B" - riadok 40,41,- rok 2008

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Akoby chceli povedať, že sa pripočíta a odpočíta v rámci uzávierkových operácií. A tie riadky 40 a 41 sú iba pre PÚ.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

karcoolka1 Pozri príspevok
Neviem, ako som sa dostala sem, ale tému som prečítala na jeden krát rýchlosťou 5.
Mne tiež viac pasujú riadky v DP. Som zvedavá ako sa to do.... . Mám jedno prerušenie.
Prosím, vie mi niekto vysvetliť výraz: preskakovanie.
... v jednom roku účtovníctvo, v ďalšom paušálne výd., opäť účto....
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Paula Pozri príspevok
Akoby chceli povedať, že sa pripočíta a odpočíta v rámci uzávierkových operácií. A tie riadky 40 a 41 sú iba pre PÚ.


Stale tu chodim pozerat ako sa to rozuzli.
Dufam ze ste to este nevzdali a poradite co je spravne pri uzavierke zrusenej zivnosti lebo uz fakt neviem...a spolieham sa ze sa to tu dozviem.
0 0
Andrea_Z Andrea_Z

Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

ja mam z toho poučenia k DP dosť:-) čím viac toho čítam, tým tomu menej rozumiem:-)
Vo Velkej Británii keď začneš podnikať ti dajú CD s účtovným programom a s všetkým a takým vysvetlením, že by daňové priznanie vypísalo aj 6 ročné dieťa...a tuuu?!!! hanba hanba...
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

ale ak zdravotne poistenie SZCO neplatila pretoze popri tom bola zamestnana? tak neviem urcit preplatky nedoplatky az ked dostane papier - potvrdenie z prace. nie????
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

nejako tu "zdochol pes"
citam si to dookola..a asi to prerobim este sa da, nevytlacila som zaver.
Ale mam v tom zmatok.
Cize zaver moze vyzerat nejako takto?
ze ID urobim Uzavierkove operacie...tam dam
1 neuhradene pohladavky
2 neuhradene zavazky
3 zostatok pokladne dam do osobnej spotreby
4 zostatok banky tiez?
5 nedoodpisovany DNM mozem-nemozem, mam-nemam, musim- nemusim nejako vycistit?
6 skratka vykazy budu vycistene na nulu k 29.12.2008 - den zrusenia a prilozene k DP k 31.12.2008?
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Ja mám tiež sledovanie tejto témy.
Čo budeme robiť?
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

neviem, dufala som ze mi niekto odpovie na jednotlive body.

Pytala som sa napriklad znamej - a ta by vobec zavazky neriesila co sa
tyka uzavierky pri JU - pretoze tam nie su naklady, su len vydavky.
a tu sa riesi vsetko...pohl,zav,majetok....ci uz v riadkoch DP alebo v denniku na konci obdobia.

No este pockam ale ked to budem musiet uzavriet..tak vezmem do uvahy poucenie a do riadkov DP nic nedam.

ale aj tak cakaaaaaaaaaaam, poradte skusenejsi prosim! a co drsr - odpoved nedosla?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Muška Pozri príspevok
Paulínka,
to aj vždy ovplyvňovalo.

Len ak by to dali aj pre tých čo preskakujú z paušálnych výdavkov na účtovníctvo, tak tí by získali, lebo by mohli mať paušálne výdavky aj z neuhradených pohľadávok. Ale to tam vôbec nie je spomínané.
Tí majú použiť riadok 40????
Veď to je choré

A ak to je pravda. Tak to bude fakt riadny guláš.

A ja stále nerozumiem, ak je raz v DP písaný § 17, prečo ho ja mám "ignorovať"???? Ten § z Postupov, ktorý uvádzajú v poučení je klasické uzatváranie účtovných kníh s klasickými uzávierkovými operáciami.
Presne teraz som natrafila na túto tému. Keď som v roku 2006 robila zmeny v spôsobe účtovania, urobila som to tak ako je to napísané v poučení, t.j. upravila som to cez ID a do riadku 40 a 41 som nedávala nič. Až po 31.3. som prišla na to, že to všetci robili inak, teda cez ten riadok 40 a 41. Keďže to neovplyvňovalo daňový výsledok, nepodávala som dodatočné DP. V ďalšom roku - 2007 som už postupovala podľa porady. Teraz zostávam v pomykove, lebo neviem čo spraviť. Mne toto vysvetlenie vyhovuje, lebo potrebujem opraviť rok 2007 a zmeniť z paušálnych výdavkov na normálne JÚ. Týmto spôsobom by som mohla uplatniť aj paušálne náklady, čo je v tomto prípade 60% a to je pre tohto človeka výhodné a myslím si, že aj spravodlivé. Nemyslím, že by DÚ pri kontrole mali vyhadzovať úpravu základu dane v riadkoch 40 a 41, veď daňový základ sa nemení. Ja som zatiaľ nemala kontrolu, tak som zvedavá, ako to budú DÚ riešiť ...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Jajka,
ale paušálne nemáš v akých uzávierkových operáciach upraviť.
Takže paušál v poučení nie je riešený.
Ja osobne si myslím, že r. 40 v DP....a nemáš nárok na percentá.

.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

časť citátu:
Tita Pozri príspevok
nejako tu "zdochol pes"
Tita Pozri príspevok
neviem, dufala som ze mi niekto odpovie na jednotlive body.

Pytala som sa napriklad znamej - a ta by vobec zavazky neriesila co sa tyka uzavierky pri JU - pretoze tam nie su naklady, su len vydavky.
a tu sa riesi vsetko...pohl,zav,majetok....ci uz v riadkoch DP alebo v denniku na konci obdobia.

No este pockam ale ked to budem musiet uzavriet..tak vezmem do uvahy poucenie a do riadkov DP nic nedam.

ale aj tak cakaaaaaaaaaaam, poradte skusenejsi prosim! a co drsr - odpoved nedosla?
Ten zdochnutý pes, predpokladám(dúfam), bol pokus o humor
Je 7.3. a na podanie DP je čas, preto trochu trpezlivosti nezaškodí. Povedz úprimne, kto z nás môže vyriešiť problém, ak je rozpor medzi paragrafovým znením a poučením? Aj keď zákon je vždy zákonom a poučenie návodom. Bol podaný dopyt a ostáva len čakať. Buďme radi, že ho Zitka podala, mohol ho podať aj hocikto iný.
K názoru tvojej známej, viď ZDP §17 Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane.
karcoolka1 Pozri príspevok
Ja mám tiež sledovanie tejto témy.
Čo budeme robiť?
Čakať, ešte je len 7.3.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Muška Pozri príspevok
Jajka,
ale paušálne nemáš v akých uzávierkových operáciach upraviť.
Takže paušál v poučení nie je riešený.
Ja osobne si myslím, že r. 40 v DP....a nemáš nárok na percentá.

.

No to nie je pre mňa moc potešujúce... Ale aj tak, prečo nie, veď mám rovnako upraviť daňový základ o neuhradené pohľadávky ako ten kto účtuje skutočné výdavky. Mám rovnako evidenciu pohľadávok. A práve takto by to bolo spravodlivé, nakoľko ten človek by podľa mňa mal mať právo upraviť si daňový základ o paušálne výdavky. Veď takto je ukrátený a možno aj 2 x, ak mu tú faktúru neuhradia
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Prepánajána, už je siedmeho?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Elenka, a to si jeden deň odpočítaj, hádam nebudeš zajtra robiť, keď máš(máme) sviatok.
Naposledy upravil Marína : 07.03.09 at 16:05
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ach joj .......véééľmi rada by som Vás potešila .......ale nemám s čím .Odpoveď ešte neprišla .
Teším sa na pondelok , potom utorok a možno aj stredu .....a možno zbytočne sa teším a odpoveď príde až po 31.marci .
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Marína Pozri príspevok
Elenka, a to si jeden deň odpočítaj, hádam nebudeš zajtra robiť, keď máš(máme) zajtra sviatok.
Jeden deň a jednu hodinu - aj letný čas nám do toho vstúpi.
http://kalendar.zoznam.sk/summer_time-sk.php

Zitka, prepáč, že tu trošičku mrníkujeme, ale to len v rámci čakania na odpoveď
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Marína Pozri príspevok
časť citátu:


Ten zdochnutý pes, predpokladám(dúfam), bol pokus o humor
Je 7.3. a na podanie DP je čas, preto trochu trpezlivosti nezaškodí. Povedz úprimne, kto z nás môže vyriešiť problém, ak je rozpor medzi paragrafovým znením a poučením? Aj keď zákon je vždy zákonom a poučenie návodom. Bol podaný dopyt a ostáva len čakať. Buďme radi, že ho Zitka podala, mohol ho podať aj hocikto iný.
K názoru tvojej známej, viď ZDP §17 Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane.

Čakať, ešte je len 7.3.
..jasne "zdochol pes" bol môj skromný humor
ale priznam sa, že trosku ma aj tlaci, lebo čakám bábo, ktoré sa každú chvíľu môže rozhodnúť, že dosť bolo práce mami, idem na svet))
Ale spať k teme:
Velka vdaka Zitke, prave preto tu chodim tak casto lebo sa neviem dočkať čo napíše.
Už som aj rozmýšlala neraz, že zavolám na daňový úrad, ale aj tak mám pocit že na porade mi ženy účtovníčky dajú viac ako daňováčka, ktorá mi prečíta zákon.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Keď už sem chodí toľko znalých poraďákov, prosím vyjadrite sa k mojím otázkam, ale polopate. To usmernenie DRSR mi nejako neide do hlavy.
30.11.08 skončil živnosť. Preplatok/nedoplatok RZZP neviem, lebo je zamestnaný.
1. teraz pri DPFO, nič nedávam na r.40,41 (pauš.výdavky)?
2. keď bude mať preplatok z RZZP, čo s ním?
3. keď bude mať nedoplatok z RZZP, čo s ním?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

abel Pozri príspevok
Jeden deň a jednu hodinu - aj letný čas nám do toho vstúpi.
http://kalendar.zoznam.sk/summer_time-sk.php

Zitka, prepáč, že tu trošičku mrníkujeme, ale to len v rámci čakania na odpoveď
s tým som pri mojom pláne práce nepočítala...! Takže mám o hodinu menej... vŕŕŕ
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

karcoolka1 Pozri príspevok
Keď už sem chodí toľko znalých poraďákov, prosím vyjadrite sa k mojím otázkam, ale polopate. To usmernenie DRSR mi nejako neide do hlavy.
30.11.08 skončil živnosť. Preplatok/nedoplatok RZZP neviem, lebo je zamestnaný.
1. teraz pri DPFO, nič nedávam na r.40,41 (pauš.výdavky)?
2. keď bude mať preplatok z RZZP, čo s ním?
3. keď bude mať nedoplatok z RZZP, čo s ním?
polož polopate otázku. Zatiaľ rozumiem len prvému bodu a aj to neviem, či dobre. Takže kľudne uprav základ dane cez r.40 a 41.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Moni,
ja mám teraz lekárku, ktorá prechádza na s.r.o......a proste mi to ináč nedá, len cez tie riadky 40 a 41, ak chcem pravdivo zachovať výkazy - tak Poučenie Nepoučenie urobím to tak ako som to robila doteraz.

A týmto sa ospravedlňujem poraďákom, že som sem to Poučenia pricapila - Ako dobre nám bolo bez neho.

Uvidíme čo odpovie /ak odpovie/ drsr Zitke a čo mne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať