Zavrieť

Porady

POUČENIE k DP "B" - riadok 40,41,- rok 2008

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Akoby chceli povedať, že sa pripočíta a odpočíta v rámci uzávierkových operácií. A tie riadky 40 a 41 sú iba pre PÚ.
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

A pri vypĺňaní DP na www.drsr.sk položky zvyšujúce a znižujúce ZD (r. 40+41) aj pri vyplnení r. 36 a 37 a tabuľky o príjmoch a výdavkoch normálne napočíta do Základu dane a vôbec sa tlačivo netvári, že v JÚ sa riadky 40 a 41 nevypĺňajú...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dievčence a čo vy chcete, aby som mala na parte oznam: umrela na stres z Porady?????? idem si len tak kuk na Poradu a tu vidím -samá zmena riadok 40, 41, 5P, ... 3D ..ešte beriem O2..........................ja nešťastná, ešte aj v logu mám 2+1 .
Pauli a v noci si tiež viem predstaviť krajšie sny, ako tie : preboha nenaplnila si tabuľku pre sledovanie DPH klientovi... a pyžama je v tú chvíľu mokrá a to vám prisahám, že som sa nepomočila, aj keď by mi to vek už dovoľoval.
Naposledy upravil Melnick : 08.03.09 at 16:09
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Melnick Pozri príspevok
Dievčence a čo vy chcete, aby som mala na parte oznam: umrela na stres z Porady?????? idem si len tak kuk na Poradu a tu vidím -samá zmena riadok 40, 41, 5P, ... 3D ..ešte beriem O2..........................ja nešťastná, ešte aj v logu mám 2+1 .
Pauli a v noci si tiež viem predstaviť krajšie sny, ako tie : preboha nenaplnila si tabuľku pre sledovanie DPH klientovi... a pyžama je v tú chvíľu mokrá a to vám prisahám, že som sa nepomočila, aj keď by mi to vek už dovoľoval.
A Ty nám nežiješ či čo ?Však pozri sledovanosť témy za tých pár dní
2,495
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zita5 Pozri príspevok
A Ty nám nežiješ či čo ?Však pozri sledovanosť témy za tých pár dní
2,495
Zitka, sama si kladiem otázku: žijem vôbec? Je toto život? Ale asi áno, lebo pichnutie ihlou cítim.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Majka, 4 dni bez Porady - to bude na parte iné znenie: Zomrela na stres bez Porady.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Mea culpa, mea maxima culpa

...ale zasa, ....... čo by sme už viac ako týždeň riešili ??
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
abel Pozri príspevok
Majka, 4 dni bez Porady - to bude na parte iné znenie: Zomrela na stres bez Porady.
Elenka, Ty ma vždy odhalíš. pekne vám to tu mrníkujem.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Monika Kováčová Pozri príspevok
Tita, ty kašli na pocity z poučenia... myslí na pocit, že ti bije srdiečko pod tvojim... a nelám si hlavu.
Dakujem
Teda ked uz to musím nejako uzavrieť, tak
vieruhodnejší vyzerá zákon o dani z príjmov ako nejaké poučenie, že?
Takže tým pádom nebudú výkazy nulové ale bude tam stav zav. a pohl. ktore budu aj v riadkoch DP? tak ste to doteraz riešili?
Pokladnu a banku vyčistiť - dať do osobnej spotreby?
Majetok len vyradiť - dať do osobnej spotreby bez nároku na odpis?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prvé vyjadrenie prikladám

A vyberám :


Týka sa to i fyzických osôb účtujúcich v sústave jednoduchého účtovníctva, ktoré podľa citovaného poučenia nevypĺňajú riadky 42 a 43 daňového priznania. Vyplýva to z Opatrenia MF SR č. MF/27076/2007-74 z 13.decembra 2007, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní označovaní a obsahovom vymedzení položiek účtovnej uzávierky ..., konkrétne z ustanovenia § 8 ods. 4 opatrenia s účinnosťou od 1.1.2008. O položkách znižujúcich, resp. zvyšujúcich základ dane podľa § 17 ods. 8 zákona NR SR č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len ZoDP) daňovník účtuje v peňažnom denníku, pričom tieto priamo ovplyvňujú výšku príjmov a výšku daňových výdavkov. Tieto položky s účinnosťou od 1.1.2008 už sa nevykazujú na riadkoch č.42 a 43 daňového priznania.

Riadkami 42-43 to nejako prehnali . Nie ?
Naposledy upravil Zita5 : 10.03.09 at 13:11
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zitka, mne ešte odpoveď neprišla..., ja som podala na drsr.

Keď príde, pricapím.

Tak teda záver:
- úpravy v PD
- výkazy nulové.
P.S.
...a tie riadky 42 a 43 som fakt nepochopila ,
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak ja teda neviem, ale ako čítam, tak čítam, je tam tých písmenok dosť, ale nikde nevidím, ako vysporiadať pohľadávky a zásoby pri prechode z paušálnych výdavkov na skutočné. Azda v evidencii príjmov???
Tiež nechápem prečo uvádzajú čiastkový základ dane(r.42) resp. daňovú stratu(r.43).
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ani ja som nepochopila, prečo do toho montujú ďalšie dve štyridsiatky. Keby už konečne pricapili ako vysvetlivku jeden konkrétny školský-modelový príklad!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Muška Pozri príspevok
Zitka, mne ešte odpoveď neprišla..., ja som podala na drsr.

Keď príde, pricapím.

Tak teda záver:
- úpravy v PD
- výkazy nulové.
P.S.
...a tie riadky 42 a 43 som fakt nepochopila ,
Muška ja ešte čakám odpoveď na dotaz , ktorý som zaslala cez
stránku drsr .
Priložená odpoveď je z DR Nitra .

Riadkom ani ja nerozumiem , jedine to chápem tak , že pracovníci DU pri písaní odpovede spravili chybu . Preskočili im riadky
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zita5 Pozri príspevok
Muška ja ešte čakám odpoveď na dotaz , ktorý som zaslala cez
stránku drsr .
Priložená odpoveď je z DR Nitra .

Riadkom ani ja nerozumiem , jedine to chápem tak , že pracovníci DU pri písaní odpovede spravili chybu . Preskočili im riadky
Alebo ani oni tomu nerozumejú. Kontrolór bude rozumieť všetkému. A pravda bude niekde medzi riadkami
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Marína Pozri príspevok
Tak ja teda neviem, ale ako čítam, tak čítam, je tam tých písmenok dosť, ale nikde nevidím, ako vysporiadať pohľadávky a zásoby pri prechode z paušálnych výdavkov na skutočné. Azda v evidencii príjmov???
Tiež nechápem prečo uvádzajú čiastkový základ dane(r.42) resp. daňovú stratu(r.43).
Paula Pozri príspevok
Ani ja som nepochopila, prečo do toho montujú ďalšie dve štyridsiatky. Keby už konečne pricapili ako vysvetlivku jeden konkrétny školský-modelový príklad!
Ja som si minule všimla, že je na svete už aj poučenie k daňovým priznaniam, ktoré sa budú podávať o rok, čiže platným od 1.1.2009. Do tohoto priznania DPFOBv09-4 pridali na MF SR dva nové riadky a tak sa stalo, že riadok 40 terajšieho DPFOB bude mať číslo 42 a riadok 41 bude mať číslo 43.
Proste zobrali do ruky poučenie k DPFOB za rok 2009 (FS 13/2008 oznam. 118) nevšimli si, že to nie je to, na ktoré sa Zitka pýta a "fundovane" odpovedali.
__________________
Katija
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

asi sa sekli
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

[quote=Marína;979375]Tak ja teda neviem, ale ako čítam, tak čítam, je tam tých písmenok dosť, ale nikde nevidím, ako vysporiadať pohľadávky a zásoby pri prechode z paušálnych výdavkov na skutočné. Azda v evidencii príjmov???

To je to čo ma najviac zaujíma. V poslednom odseku je napísané toto: Pri prechode z paušálnych výdavkov na účtovníctvo sa tiež daňový subjekt vysporiada s rozdielom medzi pohľadávkami a záväzkami a v účtovníctve začína od začiatku
Ale či si to mám vysvetliť tak, že upravené príjmy potom môžem v daňovom priznaní ponížiť o percento paušálnych výdavkov pre všetky príjmy? A čo s DDP 2007, môžem aj v ňom postupovať takto? Prečo nedajú presné - "lopatistické " vyjadrenie k danému problému? Veď ho vyrobili zákonodarci - je maximálne nespravodlivé platiť dane z plnej sumy, len preto, že mi to niekto neuhradil
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Zita5 Pozri príspevok
Prvé vyjadrenie prikladám

A vyberám :


Týka sa to i fyzických osôb účtujúcich v sústave jednoduchého účtovníctva, ktoré podľa citovaného poučenia nevypĺňajú riadky 42 a 43 daňového priznania. Vyplýva to z Opatrenia MF SR č. MF/27076/2007-74 z 13.decembra 2007, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní označovaní a obsahovom vymedzení položiek účtovnej uzávierky ..., konkrétne z ustanovenia § 8 ods. 4 opatrenia s účinnosťou od 1.1.2008. O položkách znižujúcich, resp. zvyšujúcich základ dane podľa § 17 ods. 8 zákona NR SR č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len ZoDP) daňovník účtuje v peňažnom denníku, pričom tieto priamo ovplyvňujú výšku príjmov a výšku daňových výdavkov. Tieto položky s účinnosťou od 1.1.2008 už sa nevykazujú na riadkoch č.42 a 43 daňového priznania.

Riadkami 42-43 to nejako prehnali . Nie ?
V závere vyjadenia je jedna veta, ktorou ale potvrdzujú, vysporiadanie v daňovom priznaní a nie vo výkazoch.

"Z uvedeného vyplýva, že o daňovo vysporiadaných pohľadávkach a záväzkov sa neúčtuje v účtovných knihách a nie sú ani predmetom účtovných výkazov."

Z tohto mi vyplýva, že je tu povinnosť upraviť základ dane a najlogickejšie sú riadky 40 a 41.
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

ik-a Pozri príspevok
V závere vyjadenia je jedna veta, ktorou ale potvrdzujú, vysporiadanie v daňovom priznaní a nie vo výkazoch.

"Z uvedeného vyplýva, že o daňovo vysporiadaných pohľadávkach a záväzkov sa neúčtuje v účtovných knihách a nie sú ani predmetom účtovných výkazov."

Z tohto mi vyplýva, že je tu povinnosť upraviť základ dane a najlogickejšie sú riadky 40 a 41.
tiez si tú odpoved z danoveho citam dookola
ja som tu vetu pochopila tak, že danovo vysporiadane su uhradene - teda sa uz "splachli" v denniku, a neostanu vo vykazoch ani v DP mozno som uz popletena ...opravte ma ak sa mylim
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať