Zavrieť

Porady

Prerušenie živnosti a bankové poplatky

Prosím o radu, ak je živnosť prerušená na 6 mesiacov (od 1.4. - 30.9.), čo s bankovými poplatkami, ktoré banka počas tohto obdobia sťahuje z podnikateľského účtu? Ako ich zaúčtovať a kedy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    VieraK. Pozri príspevok
    Prosím o radu, ak je živnosť prerušená na 6 mesiacov (od 1.4. - 30.9.), čo s bankovými poplatkami, ktoré banka počas tohto obdobia sťahuje z podnikateľského účtu? Ako ich zaúčtovať a kedy?
    Počas prerušenia živnosti neúčtuješ, nie si účtovnou jednotkou.

    VieraK. je offline (nepripojený) VieraK.

    VieraK.
    Myslela som na účtovanie po 30.9., ak bude živnosť znovu prevádzkovaná od 1.10, stav na účte bude nižší oproti 31.3.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    VieraK. Pozri príspevok
    Myslela som na účtovanie po 30.9., ak bude živnosť znovu prevádzkovaná od 1.10, stav na účte bude nižší oproti 31.3.
    K 01.10. nahodíš stav účtu ako počiatočný stav. K 31.03. si mala urobiť mimoriadnu závierku účtovníctva predsa.

    VieraK. je offline (nepripojený) VieraK.

    VieraK.
    A čo s daňovým priznaním za daný rok? Za aké obdobie budem podávať daňové priznanie, keď bola živnosť prerušená?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    VieraK. Pozri príspevok
    A čo s daňovým priznaním za daný rok? Za aké obdobie budem podávať daňové priznanie, keď bola živnosť prerušená?
    DP bude za celý rok.

    Vikicke je offline (nepripojený) Vikicke

    Vikicke
    Chcela by som sa opýtať, ak mi po prerušení živnosti ostali peniaze na účte, čo s nimi? Vybrala som ich až po prerušení živnosti. Ďakujem a pekný deň

    Vikicke je offline (nepripojený) Vikicke

    Vikicke
    Nikto mi neporadil, skúsim si sama odpovedať. Do DP riadku 40 dám peniaze čo ostali na účte, do riadku 41 odvody zaplatené po prerušení živnosti a do odielu XIII. napíšem ku ktorému dňu bola prerušená živnosť a vysvetlivky ku riadku 40 a 41. Prosím poradte!

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Vikicke Pozri príspevok
    Nikto mi neporadil, skúsim si sama odpovedať. Do DP riadku 40 dám peniaze čo ostali na účte,Nie do riadku 41 odvody zaplatené po prerušení živnosti Nie a do odielu XIII. napíšem ku ktorému dňu bola prerušená živnosť a vysvetlivky ku riadku 40 a 41.Nie Prosím poradte!
    Ku dňu prerušenia živnosti by som odúčtavala zostakok účtu na osobnú spotrebu, čím by sa účet vynuloval.Odvody zaplatené po prerušení živnosti nie sú daňovým výdavkom, nakoľko nesúvisia s podnikaním, ani sa o nich neúčtuje, nakoľko počas prerušenia živnosti nie ste účtovnou jednotkou t.j. nevediete účtovníctvo.

    Vikicke je offline (nepripojený) Vikicke

    Vikicke
    Ďakujem za odpoveď. Takže ani do oddielu XIII. nenapíšem dátum prerušenia živnosti?

    Vikicke je offline (nepripojený) Vikicke

    Vikicke
    Zabudla som sa ešte opýtať, ak mám prerušenú živnosť, musím zrušiť podnikateľský účet? Dík

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Počas prerušenia živnosti neúčtuješ, nie si účtovnou jednotkou.
    A čo keď mi ešte v období prerušenia prídu úhrady faktúr?

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ak sa preruší živnosť a neobnoví do 31.12.2008 v roku 2008 upraviť ZD cez uzávierkové operácie, vo Vašom prípade zvýšiť o neuhradené faktúry. Ak sa obnoví prerušenie do dňa podania daň.priznania tak po obnovení sa znovu začne účtovať v priebehu roka a účtovne sa vysporiada úhrada faktúr v peňažnom denníku a v knihe faktúr v deň úhrady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.