Zavrieť

Porady

účtovanie cestovnej agentúry

Chcela by som sa opýtať na účtovanie cestovnej agentúry v jednoduchom účtovníctve. Neviem či príjem od klienta a platba do cestovnej kancelárie sa účtujú ako príjem ovplyvňujúci základ dane a výdavok ovplyvn.ZD, alebo sa to môže účtovať do neovplyvňujúcich ZD.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Záleží od zmluvy, ale príjmom by mala byť len provízia agentúry.
    Ak vypisuješ prijatie peňazí v mene cestovnej kancelárie, tak príjem od klienta je určite PNZD a platba kancelárii je VNZD.

    BALYS je offline (nepripojený) BALYS

    BALYS
    Nie som si istá, že či ste ma správne pochopila. Mi sme cestovná agentúra a nie cestovná kancelária, čiže len sprostredkúvame zájazdy.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Áno rozumiem, vy len sprostredkovávate predaj zájazdov, ktoré organizuje cestovná kancelária.
    Ak túto činnosť robíte v cudzom mene a na cudzí účet, tak platby za zájazdy nie sú Vašim príjmom ani výdavkom a ani Vám nejdú do obratu. Vaším príjmom je len provízia za sprostredkovanie obchodu.
    ingridpa Dobrý deň, Je v poriadku ak fakturujem CK len províziu a klienti uhrádzajú všetko na účet CK a nie môj? /mám živnosť na prevádzkovanie cestovnej agentúry/ Ďakujem za odpoved

    účtovanie cestovnej agentúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.