Zavrieť

Porady

Účtovník samostatno nesamostatný?!

Na úvod. Nie, že by som nemala čo iné na práci, ako popíjať kávičku v poraďáckej kaviarni, ale nedalo mi.

Elenka(abel), ďakujem ti, že si ma inšpirovala k tejto téme. To, čo mi už dlhšiu dobu chodí po rozume a len keď už neviem vydržať, občas naznačujem, a myslím že vhodne, v príspevkoch, ty si nás zastúpila a povedala, na čo my sme zbierali odvahu.
Pridávam sa k tebe http://www.porada.sk/973369-post20.html , pretože to, čo sa tu vyskytuje v poslednom čase, začína byť, z môjho pohľadu, neúnosné.

Nie je mojim úmyslom rozduchávať vášne, veď nie je ani mojim zvykom prispievať do „rozdúchavajúcich“ tém.

Milí poraďáci, niektorí v profile definovaní ako samostatní účtovníci, samostatní mzdári, hlavní účtovníci, daňoví a účtovní poradcovia, ............ Samostatný účtovník, ......atd. okrem iného samostatne sleduje legislatívne zmeny a aplikuje ich do praxe.
Prepáčte, prosím, ale beriem to ako neúctu k ochotným poraďákom odpovedať na vaše otázky, keď z mnohých je zrejmé, že ste si nedali námahu prečítať príslušné ustanovenia zákona týkajúce sa daného problému a ste v očakávaní jeho vyriešenia bez pohnutia prsta.

Aby som to trochu odľahčila, asi najviac samostatných účtovníkov na počet príspevkov nájdete v http://www.porada.sk/t72338-p37-zaci...tml#post973608
Naposledy upravil Marína : 08.03.09 at 13:08
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Marína, za tento príspevok Ti dávam bodík.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Oli, aj vám súhlasiacim, aspoň vidím, že v pohľade na vec nie som osamotená.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Myslím, že sa nestalo prvý raz, aby niekto naznačil alebo povedal "na plnú hubu", že si niektorí ani neprečítajú znenie zákona.

Viem, že sa môže stať, že je človek už zo svojho problému taký popletený, že potrebuje "čerstvý a zdravý" pohľad na vec "zvonka" (mne sa to teda stáva bežne ). Ale táto naša obľúbená stránka je v podstate dvojsečná zbraň.

Na jednej strane sa tu dozvieme obrovské kvantum informácií, ktoré by sme zbierali v zákonoch, vyhláškach, nariadeniach, usmerneniach celé dni, a tu zrazu nám z tých niekoľkých tisíc členov kvapkajú rozum (zväčša len niekoľko desiatok alebo stoviek členov - ale to je hádam už nadnesené číslo ). Takže ušetríme kopec času lúskaním a prehrabávaním sa na internete, v papieroch, knihách časopisoch a viete kde všade.

Na druhej strane zas sa často a úplne bežne stáva, že sa účtovníci pýtajú na absolútne banálne veci, ktoré by ovládať pri svojej profesii mohli a mali. Opäť je výnimka, niečo mi ušlo, nie som si istý, už som z toho zmätený. Beriem, stáva sa. Ale už asi nie je v pohode, keď sa ten istý člen pýta na rovnako jednoduché záležitosti deň čo deň.

Nuž čo, pokiaľ je ochota pomôcť, vidím problém v tom, že sa tu obrovsky zväčšuje objem dát, ktoré po "redukcii" mohli byť o štvrtinu menšie. Richard by s nami mal menšie problémy a nám by Porada frčala rýchlejšie. . No a v neposlednom rade je to tu strááááášne neprehľadné. Čím ďalej, tým viac. "Starší" poraďáci mi dajú za pravdu, že tému tohto typu sa tu objavujú periodicky. Vždy v období "veľkých" priznaní - t.j. daň z príjmu, veľké legislatívne zmeny, ročné zúčtovanie ZP a pod. Vtedy sa porada zahlcuje dokola tým istým. Nuž ale kým sa skúsenejší a poradiťochotní poraďáci nezačnú správať disciplinovanejšie a neprestanú odpovedať na to isté denne stokrát dookola, bude sa to diať zas a znova. (aby ste sa niektorí neurazili, prosím vás, platí to aj na mňa )
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Marína Pozri príspevok
Prepáčte, prosím, ale beriem to ako neúctu k ochotným poraďákom odpovedať na vaše otázky, keď z mnohých je zrejmé, že ste si nedali námahu prečítať príslušné ustanovenia zákona týkajúce sa daného problému a ste v očakávaní vyriešenia problému bez pohnutia prsta.

Aby som to trochu odľahčila, asi najviac samostatných účtovníkov na počet príspevkov nájdete v http://www.porada.sk/t72338-p37-zaci...tml#post973608

častokrát sa stáva, že ste si nedali námahu prečítať ani príspevok presne o tom istom probléme, len na predchádzajúcej strane v téme...
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Monika Kováčová Pozri príspevok
častokrát sa stáva, že ste si nedali námahu prečítať ani príspevok presne o tom istom probléme, len na predchádzajúcej strane v téme...
A nedali ani tú námahu, za príspevok niektorí aj poďakovať. Asi v duchu hesla, poradiť musíš, viď napr. v príspevku haló, haló, to nikto nevie?(och, ale ste hlú..) lebo ja to vyžadujem, a potom ak niekto poradí, ani ďakujem.
1 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Marína si fantastická žena...ale keby tu písali len samí odborníci a super poriadni ludia tak by to tu bolo nudné až strach.
Ja milujem poradu aj ked sa opakuje...aspoň človek nezabúda.
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

dan Pozri príspevok
Marína si fantastická žena...ale keby tu písali len samí odborníci a super poriadni ludia tak by to tu bolo nudné až strach.
Ja milujem poradu aj ked sa opakuje...aspoň človek nezabúda.
túto tému nechápem ako tému, kde sa "pozastavuje" nad ľuďmi, ktorý niečo nevedia a z neznalosti často kladú "hlúpe" otázky, ale nad ľuďmi, ktorý si do profilu uvedú "samostatný účtoník; účtovník - živnostník" a zadajú tému, kde sa pýtajú "ako sa zaúčtuje faktúra" resp. iné úplne banálne veci;

ale ešte k tým samostatným účtovníkom - veľké spoločnosti často príjmajú na post "samostatný účtovník", ale týchto postov má takáto firma niekoľko a každý "samostatný účtovník" robí len časť účtovníctva napr. jeden páruje platby, jeden nahadzuje faktúry na vstupe, ďalší na výstupe... a každý je samostatný účtovník, pričom o iných účtovných záležitostiach, okrem tých čo robia, nemajú ani páru; ale vzhľadom na to, že majú pracovnú zmluvu ako "samostatný účtovník", tak nimi aj sú...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

skaspa Pozri príspevok
túto tému nechápem ako tému, kde sa "pozastavuje" nad ľuďmi, ktorý niečo nevedia a z neznalosti často kladú "hlúpe" otázky, ale nad ľuďmi, ktorý si do profilu uvedú "samostatný účtoník; účtovník - živnostník" a zadajú tému, kde sa pýtajú "ako sa zaúčtuje faktúra" resp. iné úplne banálne veci;

ale ešte k tým samostatným účtovníkom - veľké spoločnosti často príjmajú na post "samostatný účtovník", ale týchto postov má takáto firma niekoľko a každý "samostatný účtovník" robí len časť účtovníctva napr. jeden páruje platby, jeden nahadzuje faktúry na vstupe, ďalší na výstupe... a každý je samostatný účtovník, pričom o iných účtovných záležitostiach, okrem tých čo robia, nemajú ani páru; ale vzhľadom na to, že majú pracovnú zmluvu ako "samostatný účtovník", tak nimi aj sú...
Taký, akože samostatný účtovník, ktorý robí len časť z účtovníctva, nezodpovedá pojmu samostatný, je to len účtovník. Samostatný je ten, kto vie viesť účtovníctvo samostatne.
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Tweety Pozri príspevok
A nedali ani tú námahu, za príspevok niektorí aj poďakovať. Asi v duchu hesla, poradiť musíš, viď napr. v príspevku haló, haló, to nikto nevie?(och, ale ste hlú..) lebo ja to vyžadujem, a potom ak niekto poradí, ani ďakujem.
"Zbožňujem" keď niekomu poradím a dotyčný sa po prečítaní mojej odpovede odhlási bez akéhokoľvek komentára.
Napísať slovko ďakujem netrvá dlho, alebo stlačiť tlačidlo súhlasím, príp. oceňujem naozaj nebolí a je to zadarmo.
Ale na druhej strane mi vlastne šetria čas, lebo po ich odhlásení si znechutená poviem, že radšej idem zarábať peniažky pre seba ako strácať čas radami pre tých, ktorí nemajú ani zrnko slušnosti poďakovať sa za radu...
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

Tweety Pozri príspevok
Taký, akože samostatný účtovník, ktorý robí len časť z účtovníctva, nezodpovedá pojmu samostatný, je to len účtovník. Samostatný je ten, kto vie viesť účtovníctvo samostatne.
ale to ja samozrejme viem, ja som sa len snažil naznačiť, odkiaľ niektorí tí "samostatní" účtovníci sú a prečo si to píšu
preto som ich vždy dal do uvodzoviek
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Aljok Pozri príspevok
"zrnko slušnosti poďakovať sa za radu...
Nedá mi nenapísať na tento, s dovolením vybratý citát, resp. jeho časť. Zrnko slušnosti, hm, na horách nerastieš, v poli ťa nesejú.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

dan Pozri príspevok
Marína si fantastická žena...ale keby tu písali len samí odborníci a super poriadni ludia tak by to tu bolo nudné až strach.
Ja milujem poradu aj ked sa opakuje...aspoň človek nezabúda.
Ďakujem. dan, ja nemám problém odpovedať na otázky, na ktoré poznám odpoveď. Môžeš si pozrieť moje príspevky, kde som ochotná vypracovať aj daňové priznanie od A po Z poraďákovi, ktorý nemá nič spoločné s účtovníctvom, je napr. študent, žena na materskej, ktorá chce vypracovať DP svojmu manželovi, bratovi, ....... atd. a chce sa to naučiť aj porozumieť, nielen mechanicky vyplniť. Ja mám problém vypracovať DP samostatnému účtovníkovi, alebo odpovedať na otázky typu, či musí viesť skladovú evidenciu.
časť citátu:
skaspa Pozri príspevok
túto tému nechápem ako tému, kde sa "pozastavuje" nad ľuďmi, ktorý niečo nevedia a z neznalosti často kladú "hlúpe" otázky, ale nad ľuďmi, ktorý si do profilu uvedú "samostatný účtoník; účtovník - živnostník" a zadajú tému, kde sa pýtajú "ako sa zaúčtuje faktúra" resp. iné úplne banálne veci;
Presne o to mii šlo.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja mám občas pocit, že ľudia profil vyplňajú úplne náhodne - absolutne nesivisiaco s tým, čo skutočne robia.

A potom sú takí, čo by potrebovali na vyplnenie rubriky aj niekoľko riadkov
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

A ja už len tíško čakám, kedy sa v profile objaví "minister financií"
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Tweety Pozri príspevok
Pauli, to sa ani nedočkáš, možno že, keby tam bol zadefinovaný, už by sme sa ho boli dočkali. Ale našťastie v ponuke nie je.
Bolo by treba doplniť kolonku "neviem sa zatriediť". To len aby ego neutrpelo....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JankaO Pozri príspevok
Bolo by treba doplniť kolonku "neviem sa zatriediť". To len aby ego neutrpelo....

Na to existuje kategória "iné".
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

príklad "účtovníka" tu:

http://www.porada.sk/967122-post3.html
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Monika Kováčová Pozri príspevok
príklad "účtovníka" tu:

http://www.porada.sk/967122-post3.html
Nič iné nám neostáva......
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Obdobné príklady by som aj ja vedela nájsť.... chcem len vyjadriť, že mám rovnaký názor na túto problematiku.... a obávam sa, že sa to nikdy nezmení.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tiež sa mi nepáči, že poniektorí tiežsamostatní a tiežhlavní účtovníci sa zvyknú šikovne preklonovať (aj viackrát ten istý ) a opakovane začať založením témy ohľadom problému, koľko je 1+1.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať