Zavrieť

Porady

Nákupy Maďarsko/Poľsko

Dobrý deň,
chcela aby som sa spýtať, aké máte skúsenosti s nákupmi v Maďarsku/Poľsku, týkajúce sa oblečenia! Poprosila by som Vás ak je to možné, aby ste mi uviedli aj názovy obchodov v ktorých nakupujete.
Ďakujem
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
adi11 Pozri príspevok
Prosim vas, da sa v Gyory v Arkadii platit eurami ?
Tak pokial viem tak Maďarsko ešte neprijalo spoločnú evrópsku menu EUR a asi ani tak skoro neprímetak že moj názor je že nie. A aký by to malo zmysel? veď plať kartou
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

pivko Pozri príspevok
Tak pokial viem tak Maďarsko ešte neprijalo spoločnú evrópsku menu EUR a asi ani tak skoro neprímetak že moj názor je že nie. A aký by to malo zmysel? veď plať kartou
Mam kartu Slov.spor.VISA Elektrom, ale nikdy som v zahranici neskusala nou platit. Takze skusim platit kartou, ako zamienat eura za forinty.Vdaka
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
adi11 Pozri príspevok
Mam kartu Slov.spor.VISA Elektrom, ale nikdy som v zahranici neskusala nou platit. Takze skusim platit kartou, ako zamienat eura za forinty.Vdaka
Žiadny problém , plať kartou len nezabudni PIN/ pri platení kartou máš výhodnejši kurz - devíza predaj tvojej banky v ten deň ako pri platení cash/ a forinty na drobné výdaje zmeň u nás, na tejto stranke si klikni na forint a potom na najvýhodnejši kurz. Tam sa ti zobrazí banka v ktorej je forint najlacnejší:http://openiazoch.zoznam.sk/
vačšinou OTP ,alebo DEXIA.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
neviete niekto poradiť, oplatí sa v Maďarsku kupovať /cena/ rybárske návnady, príslušenstvo /napr. háčiky,olovká../ prípadne udice ?
Ďakujem
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
posúvam
0 0
MeVili MeVili

MeVili je offline (nepripojený) MeVili

potrebovala by som vediet či niekto chodí do velkoskladov Do Madarska alebo polska potrebujem nakúpit zimné bundy do predajne dakujem
0 0
Angibabuska Angibabuska

Angibabuska je offline (nepripojený) Angibabuska

Prosim Vas, v Polsku - Nowy Targ sa da platit eurami alebo budem musiet si zmenit peniaze? Dakujem
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Angibabuska Pozri príspevok
Prosim Vas, v Polsku - Nowy Targ sa da platit eurami alebo budem musiet si zmenit peniaze? Dakujem
Poliakovi peniaze nesmrdia, takže kľudne aj drachmy.
Na trhu bez výnimky sa berú eurá, nie je odveci mať pre každý prípad aj nejakú malú hotovosť so sebou.
V obchodoch ideálne kartou, zvyčajne je to lepší kurz než cash.

Ale zažil som aj také že v stavebninách normálka eurá no problem, dohodli sme sa na nejakom kurze, bloček sa vystavil na zloté, prepočítali sme, vykešovali a každý happy.

Keď budeš parkovať pri trhu len krátko, nenechaj sa zdreť strycom čo kešuje za parkovanie, ten pýta paušálne od každého jednu sumu - v aute si ty, on je pešo. On sa musí dohodnúť a má na to sekundy kým neodprášiš no nie.

V Poľsku platí jedno pravidlo, že všetko sa dá.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

My chodíme väčšinov tiež do győru na nákup. ale väccsinov kupujeme odevy, je tam väčší výber.Na potravinách som ani neporovnavala ceny , ale teraz je to asi rovnake. Tak sa mi zdá.Viem, v lete ked do nášho mesta chodili český turisti ,tak išli na nákup do madarska od nás to maju cca 35 km vraj je tam výhodnejší nákup ako u nás.
0 0
questo questo

questo je offline (nepripojený) questo

Ahojte, viete mi prosim poradit, kto aktualne organizuje (mikro)bus zajazdy do N.Targu (al. aspon do Jablonky)?
Potreboval by som z BB, pripadne RK, DK, NO..dost toho bolo, ale uz porusili.

vdaka za Vase tipy.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

aký je sortiment a ceny rýb a udenín v týchto krajinách /pripadne v Rakusku/-oplatí sa ist na nakupy?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať