Zavrieť

Porady

Prerušenie živnosti

Koncom marca 2007 som na 1 rok prerušil živnosť a oznámil som to aj svojej zdravotnej poisťovni (VZP). Následne som sa zamestnal v ČR. Tam som aj poistený u Českej poisťovni a zo slovenskej VZP som sa regulérne odhlásil. Teraz keďže končí rok prerušenia, dal som žiadosť o ďalšie predĺženie prerušenia živnosti.
Ktorej zdravotnej poisťovni mám nahlásiť toto predĺženie prerušenia živnosti? V ČR zdravotná poisťovňa ani nevie, že nejakú živnosť mám, lebo vo vzťahu k nim sa ich to nijak netýka (keď ma k nim zamestnávateľ prihlasoval, živnosť bola už prerušená) a zo slovenskej VZP som odhlásený.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    Podľa mňa žiadnej, keďže v žiadnej zdravotnej poisťovni na Slovensku nie si zaevidovaný.

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    Dobrý večer, chcela by som sa spýtať na takýto prípad. SZCO v auguste zobrala auto na leasing. V oktobri prerušila živnost. Ako to s leasingom teraz treba urobit? Lebo je zaradené na odpisovanie na 36 mesiacov. Chcel by ho preradiť (ak sa to da) alebo predať do s.r.o. svojej. Ale zatial tak neurobil. Čo sa týka leasi. splatok od oktobra si ich uz nedava do N, kedze prerušil zivnost ale čo s odpismi? Treba ho jednorazovo odpisat? Alebo ako? Dakujem za rady, taky pripad som este nemala a neviem si rady

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Tinika Pozri príspevok
    Dobrý večer, chcela by som sa spýtať na takýto prípad. SZCO v auguste zobrala auto na leasing. V oktobri prerušila živnost. Ako to s leasingom teraz treba urobit? Lebo je zaradené na odpisovanie na 36 mesiacov. Chcel by ho preradiť (ak sa to da) alebo predať do s.r.o. svojej. Ale zatial tak neurobil. Čo sa týka leasi. splatok od oktobra si ich uz nedava do N, kedze prerušil zivnost ale čo s odpismi? Treba ho jednorazovo odpisat? Alebo ako? Dakujem za rady, taky pripad som este nemala a neviem si rady
    Automobil obstarany prostrednictvo leasingu odpisujes casovo, t. j. podla poctu mesiacov, v ktorych ho pouzivas. Ma narok na uplatnenie odpisov len za mesiace 8-9/2008, t. j. dokial neprerusil zivnost. Za dalsie mesiace prichadza o odpisy. Neviem, co mas na mysli "jednorazovym" odpisanim - na ziadne dalsie odpisy nema v r. 2008 narok.

    V pripade, ze leasing automobilu postupi inemu subjektu, ten pokracuje v odpisovani v dalsich mesiacoch odo dna obstarania (obstaranie tymto druhym subjektom) podla splatkoveho kalendara.

    Daj si do vyhladavanie klucove slova: leasing, lizing, financny prenajom, postupenie leasingu... najdes vela tem k tejto problematike.

    Prerušenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.