Zavrieť

Porady

umiestnenie umyvacky riadu

ake je spravne umiestnenie umyvacky riadu? linka bude v tvare pismena L. najprv bude drez, potom umyvacka a vedla (v roku) bude sporak so sklokeramickou platnou. umyvacka sa bude so sporakom dotykat jednou hranou (nie celou stenou). mozu byt takto vedla seba? nie su tam nejake bezpecnostne poziadavky, kvoli ktorym by taketo umiestnenie nepripadalo do uvahy?
Usporiadat
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Composite Pozri príspevok
Neviem, ale málo kto asi súčasne otvára umývačku a zároveň ruru .
Neviem, ja mám len dve ruky, čiže bud má otvorenú umývačku, alebo ruru. Bud vyberám jedlo z rúry, alebo vkladám riad do umývačky,...
čiže argument ako sviňa
Každý sme iný. Sú aj takí, čo z času na čas po použití, alebo len tak z dlhej chvíle kuchyňu čistia. Zatvoriť vlhkú rúru, alebo aj umývačku, aj keď umytú? Smrad, plesne, šváby.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

a to máš v kuchyni len dve veci? umyjem umývačku potom ostatné a potom ruru.

Ja som povedal, len že to vôbec nie je argument na to aby to nemohlo byť.

Argument bol, aby jej rúčky nezavadzali.

Ale ja by som si nevedel predstaviť rúru v takej polohe, ale musí byť vo výške hrude (samozrejme s chladným vonkajším povrchom pri používaní).

A preto by bola pod rúrou, alebo indukčnou doskou, ale to do realnej prerábky ešte s priateľkou x-krát zmeníme
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
dad111 Pozri príspevok
Každý sme iný. Sú aj takí, čo z času na čas po použití, alebo len tak z dlhej chvíle kuchyňu čistia. Zatvoriť vlhkú rúru, alebo aj umývačku, aj keď umytú? Smrad, plesne, šváby.
Umývačku riadu mám viac ako 5 rokov. Proti zápachu používam také voňky do umývačiek. Jedna voňka mi vydrži tak pol roka, je potrebne ju z času na čas vyčistiť prostriedkom na umývanie umývačiek. Chcela by som vidieť gazdinku, kotorá má umývačku niekedy aj suchu. Veď tam vždy ostáva trocha vody pod sitkom na zachytávanie nečistôt. Len zriedka ju mám celkom zatvorenú, obyčajne je pootvorená ale len toľko, že cudzí si to ani nevšimne. Nezapácha, netvoria sa plesne a nemám ani šváby. Ak to všetko máte, určite nie je na príčine umývačka.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Voňavky začala používať tuším francúzska šľachta, lebo sa im nechcelo umývať. túto lenivosť dnes dovádzajú niektorí ľudia do dokonalosti. Nielen v kuchyni, ale aj na seba lejú smrady, ktoré musia odpudiť aj tchora. Preraziť zápach ešte neznamená vyčistiť.
Tie pootvorené dverka čo ani nikto nevidi sú možno 3 cm. Pri umiestnení dvoch dverok vedľa seba do rohu, tak ako je to na obázku v pôvodnom návrhu už ravdepodobne bude znamenať kolíziu. Pri návrhu treba tým počítať, ale je to dosť prestoru
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ak sa môžem spýtať, tak ja mám trošku iný problém s umiesnením umývačky. Merala som si výšku v spodnej časti linky a mám tam priestor na výšku nejakých 83 cm. Všetky umývačky majú udanú výšku 85 cm.
Vraj sa u niektorých dajú dať dole vrchné plechy. Nemáte to niekto tak spravené, že máte pod kuchynskou doskou obyčajnú umývačku, nie vstavanú, a máte dole ten vrchný plech?
O koľko to tú umývačku znížilo?
Nemám ani šajnu, či sa mi to tam zmestí, inak by som musela nadvihovať celú linku a na to mám najmenšiu chuť.
Vopred diky za radu!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

AlaNR Pozri príspevok
Ak sa môžem spýtať, tak ja mám trošku iný problém s umiesnením umývačky. Merala som si výšku v spodnej časti linky a mám tam priestor na výšku nejakých 83 cm. Všetky umývačky majú udanú výšku 85 cm.
Vraj sa u niektorých dajú dať dole vrchné plechy. Nemáte to niekto tak spravené, že máte pod kuchynskou doskou obyčajnú umývačku, nie vstavanú, a máte dole ten vrchný plech?
O koľko to tú umývačku znížilo?
Nemám ani šajnu, či sa mi to tam zmestí, inak by som musela nadvihovať celú linku a na to mám najmenšiu chuť.
Vopred diky za radu!
Je to možné a aj to niektorí robia.

Ale preto sú tie vstavané spotrebiče, aby sa nemuseli zrozoberať, skracovať nožičky a pod. Vstavané spotrebiče sú prispôsobené na to, aby boli vsunuté pod linku. Samostatne stojace spotrebiče sú zase uspôsobené tak, že keď sa priložia k linke, tak tvoria viac-menej jednu líniu s pracovnou doskou.

AK kúpiš samostatne stojacu umývačku, nemáš nikde garantované, že po odmontovaní vrchnej dosky ju dostaneš pod linku. Taký rozmer (údaj o výške po odmontovaní vrchu) výrobca ani nebude uvádzať v tech. dokumentácii, lebo na to nebola umývačka určená.

Prečo radšej nekúpiš zabudovateľnú? Môžeš mať problém nielen s výškou, ale aj so šírkou umývačky a pokiaľ viem, tak mnohé majú hĺbku väčšiu ako 60 cm (61 - 65) takže po vložení ti bude umývačka trčať spod linky ešte pár cm alebo bude zarovno s doskou. Zabudované majú hĺbku o pár cm menšiu ako je pracovná doska, takže po zabudovaní sú podsadené. Ja by som to neriskoval, cenový rozdiel už dnes nie je žiadny medzi zabudovanými a voľne stojacimi (kedysi boli zabudovateľné drahšie) a keď som tak zbežne pozrel, tak je väčší výber zabudovateľných.

Ja by som to na tvojom mieste neriskoval - jedine, že by si už mala umývačku a dodatočne by si ju chcela dať pod linku. Ak kupuješ novú, tak kupuj takú, aká tam patrí.
Naposledy upravil Chobot : 19.03.09 at 09:13
0 0
Hituš Hituš

Hituš je offline (nepripojený) Hituš

Dá sa, ja tak mám. Mám voľne stojacu umývačku pod pracovnou doskou, vrchú časť sme dali dolu presen podľa návodu, preto to tak aj vyrábajú aby sa to dalo dať dolu, nemá to chybu, som s tým veľmi spokojná.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Tú možnosť podstavby, odmontovaním vrchnej dosky je takmer u každého výrobcu. Pozor napríklad WHIRLPOOL neuzná záruku ak je závada spôsobená zatečením zvrchu. Keď dáte dolu tú vrchnú dosku, môže sa to stať. Tiež stúpne trocha ja hlučnosť. Tých 83 cm je dosť, ešte tam bude aj rezerva. Nie je to problém odmerať u predajcu, on Vám tú dosku dá dolu. Vstavané spotrebiče sú možno krajšie, len pri oprave sa ťažko vyťahujú. Musíte rozobrať aj nábytok. Podtavanú len jednoducho vytiahnete.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dad111 Pozri príspevok
Tú možnosť podstavby, odmontovaním vrchnej dosky je takmer u každého výrobcu. Pozor napríklad WHIRLPOOL neuzná záruku ak je závada spôsobená zatečením zvrchu. Keď dáte dolu tú vrchnú dosku, môže sa to stať. Tiež stúpne trocha ja hlučnosť. Tých 83 cm je dosť, ešte tam bude aj rezerva. Nie je to problém odmerať u predajcu, on Vám tú dosku dá dolu. Vstavané spotrebiče sú možno krajšie, len pri oprave sa ťažko vyťahujú. Musíte rozobrať aj nábytok. Podtavanú len jednoducho vytiahnete.
Nie je to vždy tak. Mne držia umývačku v linke 2 skrutky, po odskrutkovaní ju jednoducho stačí vytiahnuť. Netreba rozoberať linku.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Mám takto vsunutú a nebol to problém. Mala som ju kúpenu skôr ako linku, vyberiem ju vonku kedy potrebujem pri čistení kuchyne.Pracovná doska je vcelku, ktorá spája zároveň všetky ostatné spodné skrinky. Jediné na čo musím dávať pozor je, aby som neotvárala umývačku hneď po skončení programu. Vtedy je tam veľa horúcej pary. Moja výška je len 156 cm a tak kuch. linku mám prispôsobenú a aj taak sa tam vmestila.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Diky za rady. Linka je už staršia, bohužiaľ nemám strýčka v Amerike, aby som ju mohla kvoli vstavanej umývačke vymeniť, takže sa musím popasovať s tým, čo mám. A práve na vstavanú musí byť, teda myslí si, skrinka na mieru. Pobehám obchody s metrom v ruke, snáď sa mi pošťastí niečo nájsť. Diky moc!!!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať