Zavrieť

Porady

CESTOVINY

V slanej vode uvaríme cestoviny, ja pouzivam maslicky alebo vejariky. Zatial si pripravime brokolicu - rozoberieme na male ruzicky, a dame rychlo ovarit, tak na 2-3 minuty (ja na to pouzivam sitko na cestoviny, do ktoreho brokolicu nahadzem, a so sitom ju vlozim do tej vriacej vody).
Urobime si syrovy besamel (klasicky besamel, do ktoreho dame nastruhany syr a miesame do rozpustenia).
Do misy dame cestoviny, premiesame s uvarenou brokolicou, polejeme omackou a navrch nastruhame trocha syra.

Zlepsenia:
- omacku je mozne dochutit muskatovym orieskom
- po rozpusteni syra pridame do omacky (uz vypnutej, odstavenej zo sporaka) trochu bieleho vina.

Skuste.




Cestoviny so spenatom

Spenat necham rozmrazit na site, aby z neho odkvapkala vsetka prebytocna voda, potom ho zohrejem v hrnci, pridam cesnak, sol (opatrne, ak miesto cesnaku pouzivate cesnakovu pastu), majoranku a teglik kyslej pochutkovej smotany. Do tejto zmesi vlozim cestoviny a premiesam.
Na tanieri este nastruham na cestoviny trochu (udeneho) syra.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja tiež milujem cestoviny, teraz mi najviac chutia "domáce "lazane.
    2 vajcia, polohrubá múka - vypracujem cesto, ako na rezance, vyváľkam. Nakrájam pásy široké asi 6-7 cm. Dno pekáča potriem jemne olejom, naukladám surové pásy cesta, na to vysypem 1 Bondule ocedenú kukuričku, nakrájanú šunku na kocky asi 15 dag, pokrájanú rajčinu, papriku, 1 väčšiu mrkvu nastrúham na hrubšie rezance, trošku podusím na masle, vysypem na to, nakrájané šampiňóny, prikryjem pásmi cesta, na vrch bešamel zmiešam so strúhaným syrom, alebo oštiepkom a popučeným cesnakom, poliať cesto tak, aby bolo celé zaliate. Zapečieme asi 25 min. pri 180 st. Je výborná a chutná večera pre hladošov, alebo obed.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    ja robím lazane s mletým mäskom... zmiešam ho s kopou syra, par. pretlak, korenie. Ale cestoviny si predváram.
    Potom už len postupne ukladám ... cestoviny, zmes, bešamelová omáčka a na vrch som skúšala niečo aby mi cestoviny neobschli - dala som tam plátkový syr ...

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Syrová omáčka s kuracím mäsom
    mäso narežem na kocky, osolím, čierne korenie, opražím na oleji, podlejem vodou a pridám pol.lyžicu horčice. Keď je mäso mäkké, pridám tavený syr (karičku) a varím pokiaľ sa nerozpustí, na záver trocha petržlenovej vňate.

    Karí omáčka s kuracím mäsom
    Mäso pripravím ako v predchádzajúcom recepte, opražím na oleji a pridám kari korenie. Trochu podlejem vodou a pridám vegetu. Keď je mäso makké vypnem šporák a pridám kyslú smotanu-dať až keď to vypnete, lebo sa to zrazí. príloha cestoviny, alebo ryža.

    Omáčky sú hotové pokiaľ sa uvaria cestoviny.

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    akurát som dovarila fantastické cestoviny. Ochutnajte:

    Na oleji opečiem 1/2 pórika a nakrájané kuracie mäsko. Keď je polomäkké, pridám kurkumu, vegetu, mleté čierne korenie.
    Pokrájam si malú cuketku, čerstvé šampiňóny, papriku, baklažán a ostatok pórika. Toto všetko pridám ku mäsku a pridám trocha sójovej, wočestrovej omáčky a trocha zázvoru. Nechám dusiť vo vlastnej šťave-nepodlievam!
    Keď je mäsko už skoro hotové, pridám nakrájané paradajky a to už len tak prehrejem.

    Medzitým si uvarím cestoviny-pene v osolenej vode s trochou oleja /môžu byť aj iné, fantastické je to vraj so špenátovými cestovinami/.

    Uvarené cestoviny scedím, preložím do misy, pridám tam mäsovo-zeleninovú zmes, premiešam a hneď-ešte teplé papáme.

    Dobrú chuť.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Fusilli(vretienka) zapečené s brokolicou, šampiňónmi a syrom
    Suroviny: 400-500g cestovín z tvrdej pšenice(talianske) - Fusilli(vretienka), 1 ½ - 2 kyslé smotany, 150g Nivy, 150g Eidamu, 150g šampiňónov, 300g brokolice, 2 paradajky, 1 paprika, 5 strúčikov cesnaku, 1 cibuľa, soľ, čierne mleté korenie, gyros korenie, provensálske korenie, vegeta
    Cestoviny varíme 10 minút a brokolicu 5 minút v slanej vode. Do pekáča dáme trošku oleja a ukladáme: cestoviny(posolíme, ochutíme vegetou) a nastrúhame na ňu cibuľu, papriku, paradajky . Potom pridáme vrstvu osolenej brokolice, posypeme gyrosom. Zalejeme polovicou smotanovej omáčky, prikryjeme šampiňónmi a postrúhanou Nivou. Zakryjeme cestovinami a zalejeme druhou polovicou omáčky a postrúhaným Eidamom. Posypeme provensálskym korením. Zakryjeme alobalom a zapekáme v rúre pri 180ºC cca 35 minút.
    Omáčka: Smotanu zriedime troškou vody, ochutíme vegetou, čiernym korením a prelisovaným cesnakom.

    Fusilli con polpettine(vretienka s mäsovými guľkami)
    750 g mletého bravčového a hovädzieho mäsa, 3-4 krajce bieleho chleba rozmixovaného na omrvinky, cibuľu pokrájanú nadrobno, 25 g parmezánu, 1 vajce, 1 strúčik cesnaku, kôra z ½ citróna, čierne korenie soľ a petržlenovú vňať zmiešame. Robíme guľky, ktoré obalíme v 30 g krupice zmiešanej s čiernym korením. Na 2 PL olivového oleja opražíme do zlatista.
    Omáčka: V panvici zmiešame 425 g paradajk. pretlaku, 125 ml hov. vývaru, 125 ml červ. vína, 2 PL posekanej bazalky, 1 strúčik cesnaku, soľ, čierne korenie a necháme zovrieť. Zmiernime teplotu a vložíme mäsové guľky. Dusíme cca 15 minút. Uvaríme vretienka a podávame s guľkami.

    Togliatelli(zelené široké rezance)
    mleté mäso, mladá cuketa (aj so šupou) pokrájaná na rezančeky, cibuľa, olivový olej, 4 strúčiky cesnaku, soľ, biele mleté korenie, mletá paprika, tymián, paradajky v konzerve, syr. Cestoviny uvaríme, scedíme. Na oleji speníme cibuľu, pridáme mäso, cuketu a koreniny. Do zapekacej vymastenej misy dáme ½ cestovín, mäsovú zmes, ½ cestovín. Asi na 10 minút dáme zapiecť.

    Fusilli(vretienka) farebné s kuracími prsiami a nivou
    Pripravíme bešamel zo smotany a nivy, opečieme kuracie prsia na oleji a masle, pridáme feferónku, čierne olivy, kôpor. Zmiešame. Dáme do pekáča, potrieme kečupom, posypeme syrom. Zapečieme.

    Farfalle(mašličky) s lososom

    200-300g cestovín farfalle, 100g plátkového lososa z konzervy, 2 strúčiky cesnaku, petržlenová vňať, mleté čierne korenie, 0,5 dl koňaku, olej, 2 dl sladkej smotany, 1 pomaranč Lososa s cesnakom podusíme na oleji, pridáme koňak a sladkú smotanu. Nakoniec pridáme korenie, vňať, šťavu z ½ pomaranča a 2 plátky pomaranča. Zmiešame s cestovinami.

    Poznámka: Tieto recepty mám vyskúšané. Najviac u nás "letí" 1. a 2. recept.

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    výborný cestovinový šalat
    dá sa jest aj teplý aj vychladený chutí velmi dobre.
    1 balík bezvaječných cestovín
    3 na tvrdo uvarené vajíčka
    25 dkg dietnej salamy alebo šunkovej. ja dávam 1/2 takej a 1/2 takej
    2 biele jogurty
    1 mala majolka
    1 vačšia cibula
    1 červena paprika
    1 zelena paprika
    1 krabica kukurice
    trošku oleja, sol, vegeta a korenie
    cestoviny uvarime a dame troska oleja. pridame na kocky pokrajane všetky suroviny , osolime, okorenime, pridame vegetu a jogurty a majolku. všetko spolu premiešame. pridala som aj nadrobno nakrajanu pažitku. výborne chuti teplý- čerstvý. ale ak vam ostane a date ho do chladničky, je to príjemne osvieženie na studeno. ked porcujem na tanier , pridam 2-3 kolieska čerstvej uhorky na ozdobenie.
    prajem dobru chut !

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    všetky recepty sú fantastické a ja hladná ako vlk )) ani neviem ktorý doma vyskúšať skôr )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.