Zavrieť

Porady

Pozastavenie živnosti

Chcem si ujasniť či dobre postupujem pri pozastavení živnosti od 01.12.08 do 31.05.09. Takže k 30.11.08 urobiť mimoriadnu účt.závierku, aj výkazy k tomuto dátumu? Závazky z odvodov za 11/08, faktúry za 11/08 uhradené v12/08 vysporiadať cez DP? Decembrové faktúry a odvody vôbec neúčtovať ani v pohľadávkach a závazkoch o nich nič neriešiť? Odpis za rok 2008 vôbec neuplatniť alebo len znížiť o 12/08? Správne?
Usporiadat
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Zita5 Pozri príspevok
Spočíta a podá jedno daňové priznanie .
dakujem, urcite ho tým poteším, u sa bál, že niečo dovrzal
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

monikago Pozri príspevok
?
opravujem, on ju nepozastavil, on ju na zrusil a po troch mesiacoch znova obnovil, tak teraz neviem, ci si ku dnu zrusenia nemal podat danove priznanie? alebo moze "spocitat" cely rok?

ešte mám otázku

má takéto zrušenie a znovu založenie činnosti aj vplyv na uplatnovanie paušálnych výdavkov?
mám tým na mysli,ze kamarat ma zalozenu zivnost na zamocnictvo a moze si tym padom uplatnit 60% výdavkov alebo len 40%, teda myslim tym, ze ked obidve zivnosti spocita dokopy, tak si moze na to uplatnit tych 60%?
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Lotarka Pozri príspevok
Hľadám, hľadám, no stále som si nie na 100% istá.

Živnostík mal pozastavenú živnosť od 02/2009 do 02/2010. Kedže do podania DP je živnosť obnovená, tak sa neupravuje základ dane o všetky pohľadávky a záväzky a zásoby.

Čo robiť s úhradami došlých faktúr, ktoré boli zaplatené počas prerušenia??? Idú do výdavkov podľa roku kedy boli uhradené? Ako to vysporiadať ohľadom účtovania, kedže počas prerušenie sa neúčtuje?

Ďakujem za radu?
Timka1 Pozri príspevok
úhrady vysporiadaš cez uzávierkové operácie v peňažnom denníku, sú VOZD a POZD v tom roku kedy boli prijaté a uhradené
Hľadala som, no jednoznačnú odpoveď neviem nájsť.

K akému dátumu vysporiadam tieto úhrady - ku dňu pozastavenie živnosti, alebo sa vtedy majú účtovné knihy uzatvoriť??

Ešte som si nie istá s výkazom MaZ, budú za obdobie 01-02/2009 alebo až do 12/2009. Akým dátumom zaevidovať tieto úhrady v knihe faktúr?

Ďakujem za odpoveď alebo za link!
0 0
45Katka0208 45Katka0208

45Katka0208 je offline (nepripojený) 45Katka0208

Prosím o radu... szčo prerušila živnosť od decembra 2014 do júna 2015. Ostalo jej v záväzkoch veľa neuhradených odvodov (keďže nemal doteraz odvodovo vysporiadaný ani rok 2013). Sú to odvody asi za jeden a pol roka. Keďže ich platí cez exekúcie, tak vôbec neviem či budú vysporiadané do toho júna 2015. Teda... zaúčtovať komplet všetky tieto neuhradené odvody cez uzávierkové operácie - ako VOZD? Tým pádom budú záväzky figurovať ako úplne vysporiadané a v ďalšom roku ich úhrady nebudú daňovými výdavkami? Rozmýšľam dobre? A ešte jedna otázka.... na riadku 42 v DP sa teda neuvádzajú, že? ďakujem
0 0
45Katka0208 45Katka0208

45Katka0208 je offline (nepripojený) 45Katka0208

Nikto neporadí ?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

už sa to nerieši cez riadky 42 v DP...všetko cez úzávierkové operácia. Aj som to tak urobil, ale zisťujem, že SW ma nepustí vrámci uzávierkových operácii urobiť zápis do stlpca 15 v PD (platby do fondov poistenia) ale pustí ma iba do stlpcov 11,12,13 a 17... Ide o neuhradené poistné a RZZP a nepáči sa mi to v stlpci 17 - Ostatné výdavky. Lenže do 15 ma SW vôbec nepustí. Tam jedine pri bežnom účtovaní, nie cez uzávierkové. Ide o uzávierkové operácie pri skončení podnikania . Je v poriadku alebo nie je v poriadku začlenenie v stlpci 17 ? Technici mi nevedeli povedať, len to, že je to podla legislatívy...ale nemalo by to byť členené podla charakteru výdavku ? a tým pádom do 15.stlpca ? Vďaka za odpovede
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No tak veru neviem, som mierne povedané sklamaná za reakciu , ktorú som dostala od Technickej podpory. Výsledok prakticky žiaden a to čo mi radili, určite nebudem praktikovať, ... takže pristúpim k nutnému zlu a zaúčtujem to ako bežný ID k poslednému dňu, nie podľa predkontácie na uzávierkové operácie, ale bez vplyvu na banku a pokladňu, ale dostanem to do stlpca 15.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať