Zavrieť

Porady

Podnikateľský a súkromný účet

Dobré ránko,
mala by som otázočku... živnostník účtujúci v jednoduchom účtovníctve má dva účty súkromný a podnikateľský, ktorý si založil neskôr. Problém je v tom, že úhrady a príjmy má na obidvoch účtoch ako to mám zaúčtovať v Alfe? Ďakujem za vaše rady
Usporiadat
siskage siskage

siskage je offline (nepripojený) siskage

Dobrý den,

chcem sa opýtat na účtovanie súkromného účtu. Je potrebné účtovať všetky položky účtu, ak naň prichádza len príjem, ale žiadne výdaje týkajúce sa podnikania z neho neodchádzajú? Týka sa to konkrétne športovca. Prichádzajú naň len príjmy podľa hráčskej zmluvy, ale je tam aj množstvo súkromných vkladov aj výdajov. Žiadne výdaje týkajúce sa účtovníctva z neho neodchádzajú, všetko hradí v hotovosti (poistenia, telefóny, iné výdaje...). Ja som doteraz účtovala komplet celý účet a zostatok účtu mal vždy uvedený v daňových výkazoch. Teraz si však zriadil druhý účet (pol roka mu chodili príjmy na jeden účet a ďalší polrok na druhý) a ja neviem, čo s tým.
0 0
mariama27 mariama27

mariama27 je offline (nepripojený) mariama27

Dobrý deň, prosím Vás musí SZČO účtovať o súkromnom účte, ak mu naň došla dotácia z ÚP, iné príjmy z podnikania mu naň nechodia, ale platí za tovar súvisiaci s podnikaním kartou z tohto účtu. Nahlásený na DÚ ho nemá. Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mariama27 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás musí SZČO účtovať o súkromnom účte, ak mu naň došla dotácia z ÚP, iné príjmy z podnikania mu naň nechodia, ale platí za tovar súvisiaci s podnikaním kartou z tohto účtu. Nahlásený na DÚ ho nemá. Ďakujem
Samozrejme, že musí účtovať o pohyboch súvisiacich s podnikaním. Si názoru, že nemusí? Rovnako si musí splniť povinnosť voči DÚ a jeho používanie oznámiť.
0 0
mariama27 mariama27

mariama27 je offline (nepripojený) mariama27

Vieš, čítam tu rôzne názory, niekto to účtuje len cez pokladňu, tak som bola v pomykove, ale "zákonný rozum" mi vraví, že musí. Aj keď 80% pohybov na účte je súkromných. Vďaka za odpoveď.
0 0
mp4 mp4

mp4 je offline (nepripojený) mp4

zdravim

Chem sa opytat, moze mat slovenska srocka ucet zalozeny v Polsku na meno konatela [PLN, EUR]?
Tento ucet by sa pouzival iba pre sro na platbu dodavatelom z PL. Peniaze by sa tam prevadzali zo Slovenskeho podnikatelskeho uctu v EURach v ramci PL banky by sa urobila zmena na PLN a hradili by sa z PLN faktury.
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
SZČO začal podnikať 21.11.2012/dnes/. V súvislosti s podnikaním chce používať svoj doterajší súkromný účet, ktorý aj nahlásil na DÚ. Odteraz ho bude používať výlučne na podnikanie. Mám od neho výpis z účtu k 31.10.2012 a zostatok je tam 320€. Teraz v novembri /do dnes/ mal ešte na účte súkromné pohyby.
Dnes teda otváram peňažný denník. Aký mám dať začiatočný stav účtu?
Mám od posledného výpisu odrátať súkromné platby a taký mám dať začiatočný stav a potom následne na konci roka mám dať do výkazu MaZ dať tiež tento začiatočný stav?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ivustek Pozri príspevok
SZČO začal podnikať 21.11.2012/dnes/. V súvislosti s podnikaním chce používať svoj doterajší súkromný účet, ktorý aj nahlásil na DÚ. Odteraz ho bude používať výlučne na podnikanie. Mám od neho výpis z účtu k 31.10.2012 a zostatok je tam 320€. Teraz v novembri /do dnes/ mal ešte na účte súkromné pohyby.
Dnes teda otváram peňažný denník. Aký mám dať začiatočný stav účtu?
Mám od posledného výpisu odrátať súkromné platby a taký mám dať začiatočný stav a potom následne na konci roka mám dať do výkazu MaZ dať tiež tento začiatočný stav?
Mal by tam byť počiatočný stav k dnešnému dňu .Výpis založiť , aby bolo možné si to skontrolovať .
1 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Ďakujem pekne za odpoveď.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Ahojte, chcela by som sa poradiť. SZČO nemá podnikateľský účet. Odvody platí na pošte. Faktúry tiež bude uhrádzať cez poštu. Príjmy zo živnosti zatiaľ nemá. Na súkromný účet jej ale chodia platby - provízie za prácu finančného agenta. Má tento súkromný účet tiež nahlásiť na DÚ? Ak bude viesť evidenciu o príjmoch a výdavkoch stačí iba priložiť výpisy, na ktorých sú tieto provízie? Ďakujem.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

skúsim posunúť
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

nela07 Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa poradiť. SZČO nemá podnikateľský účet. Odvody platí na pošte. Faktúry tiež bude uhrádzať cez poštu. Príjmy zo živnosti zatiaľ nemá. Na súkromný účet jej ale chodia platby - provízie za prácu finančného agenta. Má tento súkromný účet tiež nahlásiť na DÚ? Ak bude viesť evidenciu o príjmoch a výdavkoch stačí iba priložiť výpisy, na ktorých sú tieto provízie? Ďakujem.
neviete prosím poradiť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nela07 Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa poradiť. SZČO nemá podnikateľský účet. Odvody platí na pošte. Faktúry tiež bude uhrádzať cez poštu. Príjmy zo živnosti zatiaľ nemá. Na súkromný účet jej ale chodia platby - provízie za prácu finančného agenta. Má tento súkromný účet tiež nahlásiť na DÚ? Ak bude viesť evidenciu o príjmoch a výdavkoch stačí iba priložiť výpisy, na ktorých sú tieto provízie? Ďakujem.
Súkromný účet, na ktorý chodia provízie (ide o podnikanie podľa osobitných predpisov) treba tiež nahlásiť na DU.
1 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Ďakujem za odpoveď. A ešte sa chcem spýtať- ak nebude viesť účtovníctvo, ale iba evidenciu o príjmoch a paušálne výdavky, stačí iba priložiť kópie výpisov, na ktorých sú došlé provízie a zapísať do evidencie príjmov len tieto príjmy? Ďakujem.
0 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

mám jednu malú otázočku ako zaučtovať toto prevod penazi s firemného učtu ktoré previedol konatel na účet svojho otca ktorý ho má vedený ako podnikatelský a nedal mi ktomu žiadne podklady a zatial to nevrátil spat..dakujem za radu
0 0
Sionel Sionel

Sionel je offline (nepripojený) Sionel

Zauctuj to ako VNZD v cleneni osobna spotreba. Ine riesenie ma nenapada. Jedine ak by to bola pozicka, tak by to muselo byt evidovane v knihe pohladavok, ale ak nie su podklady, tak VNZD.
Mimo temy: pises o konatelovi, toto je sekcia jednoducheho uctovnictva
0 0
dansulik dansulik

dansulik je offline (nepripojený) dansulik

Dobrý deň.
Je problém keď na podnikateľský účet SZČO ( nieje platca DPH) nabieha taktiež mzda iného rodinného príslušníka, ktorý nemá s firmou nič spoločného? Proste len poukazuje iný zamestnávateľ mzdu na tento účet?
Ďakujem.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
nie, nie je
0 0
dansulik dansulik

dansulik je offline (nepripojený) dansulik

A keď z tej mzdy boli platené asi 2x preddavky do zdravotky?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
zadaj si vlastnú otázku, píšeš do 4 roky starej témy
0 0
trio trnava trio trnava

trio trnava je offline (nepripojený) trio trnava

neviem zadat otazku prepačte,ale chcem vediet či musim ohlasiť na DU č.sukr.učtu ak mi naň prišlo tento rok vratenie zabezpeky z minuleho roka -v ktorom som ale neuvadzal ako vydavok platbu tejto zabezpeky nakolko som nepotreboval tolko vydavkov.dakujem pekne za odpoved
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať