Zavrieť

Porady

Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

skus ci mas zostatok na 395 ak ano, preuctovat na nieco ine, lebo 395 nevchadza do suvahy...
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

andreaS, prosím ťa, ja som asi našla problém, len neviem, čo s ním. urobila som jeden účtovný zápis 391 / 659 . a toto mi urobilo šarapatu, prosím ťa, poraď ak môžeš.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a co ma predstavovat tento zapis?

zrusenie opravnej polozky?
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

áno, presne tak, zrušenie opravne položky
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nemas nahodou zostatok na ucte 131? Ja som si to raz nevsimla a robilo mi to sarapatu.
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

durisovad, účet 131 vôbec nepoužívam, problém je určite v tom zápise, o ktorom som hovorila vyššie - zrušenie opravnej položky 391 / 659.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nech patram ako patram, tak ucet 659 zda sa neexistuje... skusam ho pozriet v mojom softe (omega) a nemam ho tam a ked dam pridat, tak ho ani ne pozna (inak bezne ucty nezadefinovane ale existujuce mi program sam doplni po zadani cisla) skus pouzit iny ucet z 65x ... mne ponuka z tejto skupiny 657 ale to ti tam asi nesedi
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak nema ten ucet zadefinovany v suvahe, tak tam moze byt pes zakopany.
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

bože andreas, nie je v osnove, čo teraz. robím prvýkrát DP a na pol hodky sa tu zastavila bývalá ekonomka a povedala mi, že to mám naúčtovať na tento účet. tak neviem, kam to môžem pichnúť.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak si ho zadefinuj do uctovnej osnovy, v ktorom softe robis?

U mna v omege ked zadefinujem ucet, tak nesmiem zabudnut zadat kam do vykazov vstupuje.

Zadaj si ho ako novy ucet, napis cislo uctu (nazov daj Zuctovanie ostatnych opravnych poloziek) a do VZaS by som ho suchla tam kde je 657 (v omege mam zadefinovane ako "IV. Ostatné vynosy z hospodarskej cinnosti (644, 645, 646...)"
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pamatam sa, ze v prvej uct.osnove, ktora bola v r. 1992 ucet 659 bol a bolo to zuctovanie opravnych poloziek. Katika, ak ho teraz nemas, skus najst ucet, ktory v osnove mas a prehod to. Alebo sprav, ako ti radi Andrejka
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

robím v programe oberon, robím v ňom dva mesiace a musím urobiť DP, super čo? tak účet som zadala ako nový, ale problém je v tom, že tam mám dve kolonky, riadok súvahy a riadok výsledovky, ibaže okienka nie sú aktívne, tj nemôžem do nich nič zadať. pozrela som si iné účty, pri žiadnom nie je v týchto kolonkach nič zadané.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Neviem, ako sa v programe OBERON zadefinuje ucet, aby bol aj v suvahe aj vo vysledovke, ale ja by som asi pouzila ucet, ktory zadefinovany uz je.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

taky najblizsi tam je 657, skus ci ho mas
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

dievčatá, a keby som to preúčtovala na nejaký nákladový účet mínusom a dala ako pripočitateľnú položku?
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

bolo by to veľmi zlé dať to na 559 tvorba ostatných opravných položiek mínusom? a potom dať ako pripočitateľnú?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ak minusom, tak uz pripocitatelnu polozku netreba
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

katika0606 Pozri príspevok
andreaS, prosím ťa, ja som asi našla problém, len neviem, čo s ním. urobila som jeden účtovný zápis 391 / 659 . a toto mi urobilo šarapatu, prosím ťa, poraď ak môžeš.
Katika, čo týmto zápisom chceš naúčtovať ?

Ak chceš chceš zrušiť (zúčtovať) vytvorenú opravnú položku, tak ju zúčtuješ zápisom .......391/547

Ak bola tvorba daňovým nákladom, tak teraz bude znížovať daňové náklady.
Ak bola tvorba nedaňovým nákladom, tak teraz tiež nemôže ovplyvňovať (znížovať) náklady.
- postupuješ zrkadlovo.
Naposledy upravil azla : 28.03.09 at 17:38
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Účet 659 bol zrušený.
Tvorba a zúčtovanie opravnej položky k pohľadávkam ... účet 547
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

a to mám dať nákladový účet 547 na stranu dal???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať