Zavrieť

Porady

Usporiadat
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Dav Pozri príspevok
Nefunguje, a už prichádzam na to, že prečo.
Súvaha - editovať - kontrola- vypíše Ti použité účty, ktoré nemáš v súvahe. Tie doplníš, kam patria - do toho riadku, kde majú byť smerované.
Olinka, mne vypisuje dva účty: 111 a 391, ako potom postuješ, keď ich chceš doplniť do súvahy? Je niekde postup na str. mrp?
Vďaka

PS: po doplnení Ti súvaha sedí?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Dav Pozri príspevok
Skús si spraviť Súvahu ručne podľa hlavnej knihy. ( Napr. na stránke drsr) Ak si v priebehu roku 2009 otvárala nové účty, pozri si v programe smerovanie do súvahy, nielen, či sú A, P, ale aj či Ti ich vôbec načítava do súvahy.
Postup : MRP - Výstupy - Súvaha - výber časť 1. - editovať ( vidíš pekne účty, ktoré ti idú do jednotlivých riadkov súvahy),
To isté - súvaha - 2. časť - editovať ...
a_je_to Pozri príspevok
Problém vidím v tom, že autor softvéru zaslal upgrade programu s novými verziami výkazov pre rok 2009, ale konfigurácia účtov súvahy v číselníku programu nebola užívateľom aktualizovaná - bola prevzatá a aj zostala z roku 2008. Vo verzii Súvahy 2009 napr. vypadol riadok 002 s účtom 353 a presunul sa do R 072.Tým sa posunuli takmer všetky riadky, ale nastavenie pri účtoch zostalo. Napr. účet 021 už nepatrí do R 015, ale do R 014....atď,...atď. Zreviduj celé nastavenie súvahy v svojom súbore...v takom, ako je v prílohe príspevku č. 35. Stiahni si nové tlačivo Súvahy 2009 a účtom z Tvojej HK priraď riadky podľa novej verzie Súvahy.
Túto pravdepodobnosť potvrdzuje aj to, že Ti nesedí vlaňajší stav, ktorý ešte nedávno - vo verzii 2008 sedel. Ten budeš musieť do verzie 2009 zadať nanovo a ručne - nie podľa čísel riadkov, ale podľa náplne riadkov.
Lenka1979 Pozri príspevok
Olinka, mne vypisuje dva účty: 111 a 391, ako potom postuješ, keď ich chceš doplniť do súvahy? Je niekde postup na str. mrp?
Vďaka

PS: po doplnení Ti súvaha sedí?
Lenka, postup máš v týchto dvoch príspevkoch. Účtom 111 a 391 treba zapísať číslo riadku novej Súvahy.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Libi, vďaka, ale kde tie čísla napíšem? To sú v tej zložke kde je Editácia-Inštal. štruktúra- Aktuálna verzia- a niekde tam sa to vpíše? Nechcem to dokafrať..
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

pozri na prílohu v príspevku č. 35, to ti to napovie...
ja nemám MRP, ale presne tento istý problém som riešila v omege, treba účtom priradiť číslo riadku v novej súvahe.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Olinka ti píše:

Postup : MRP - Výstupy - Súvaha - výber časť 1. - editovať ( vidíš pekne účty, ktoré ti idú do jednotlivých riadkov súvahy),
tak skús to.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
mám to nejak ináč... neviem, nevadí, ja nad tým posedím... ďakujem Libuška.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Skús :
1. Najprv si niekde urob kópiu MRP - na kľúč, na CD, do iného adresára.
2. Funkcie - účtová osnova- inštal.štruktúra-doplniť nové účty
3. Funkcie -účtová osnova-kontrola - ( Nadefinovania, Použitia)
4. Výstupy- Súvaha-Editovať - ukáže chýbajúce účty-nastavíš sa na riadok, kde patrí ten účet , číslo účtu v riadku máš modré, presunieš sa myšou za číslo, aby už nebolo modré, dáš čiarku,znamienko plus, číslo účtu

napr. máš: +321,+314

pridala si účet 314.

Potom sa pozrieš dole na tabuľku a máš tam šípky, znak fajky , znak krížik
Tak stlačíš ten znak fajky, adidasu, súhlasu..... už je to udeláno.
Opakuješ, kým nebudeš mať všetky chýbajúce účty , kde treba.
Naposledy upravil Dav : 11.06.09 at 19:25 Dôvod: Oprava zdvojených písmen
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ešte doplním : potom, ako to upravíš :
výstupy-súvaha-nová-prepočet.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
liba2 Pozri príspevok
... ale presne tento istý problém som riešila v omege, treba účtom priradiť číslo riadku v novej súvahe.
Libuš... a to bez výstrahy krosákov??? (v ktorej verzii si na to natrafila)...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ajuška Pozri príspevok
Libuš... a to bez výstrahy krosákov??? (v ktorej verzii si na to natrafila)...
v poslednej verzii je to už opravené, ja som to riešila ešte začiatkom mája. Tak som zistila že je nová súvaha . Minulé obdobie bolo totálne rozhádzané a čísla nezmyselné.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ako si mám aktualilzovať mrp ak nemáme internet napíše niekot postup?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vyžiadaj si CDčko
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ako si mám vyžiadať cez mrp?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

v marci ked sme odovzávali danové priznanie za firmu tak sa mi rovnali v súvahe aj vo výsledovke sumy a danový minule poslal papier ze máme opraviť lebo sa nerovnajú sumy na riadkoch 49 a 87 /VH/ čo tam môže byť chyba? ja som odovzdala súvahu a výsledovku pred zdanením....je to veľmi veľká chyba ked tú dan zaúčtujem v novom roku ?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
timejka200 Pozri príspevok
ako si mám vyžiadať cez mrp?
No buď písomne, alebo telefonicky. Objednáš si ročný upgrade POŠTOU, vystavia ti predfaktúru, uhradíš ju a a ďalší rok ti budú zasielať nové verzie poštou...
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
timejka200 Pozri príspevok
v marci ked sme odovzávali danové priznanie za firmu tak sa mi rovnali v súvahe aj vo výsledovke sumy a danový minule poslal papier ze máme opraviť lebo sa nerovnajú sumy na riadkoch 49 a 87 /VH/ čo tam môže byť chyba? ja som odovzdala súvahu a výsledovku pred zdanením....je to veľmi veľká chyba ked tú dan zaúčtujem v novom roku ?
Súvaha a výsledovka sa odovzdávajú po zdanení-čiže po zaúčtovaní dane z príjmov. Ak nemáš schválenú účtovnú závierku valným zhromaždením, nemáš uzatvorené účtovné knihy, vráť sa do r. 2008, doúčtuj daň z príjmov a urob novú súvahu a výsledovku a odovzdaj na DU ako to od Vás žiadajú.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

timejka200 Pozri príspevok
v marci ked sme odovzávali danové priznanie za firmu tak sa mi rovnali v súvahe aj vo výsledovke sumy a danový minule poslal papier ze máme opraviť lebo sa nerovnajú sumy na riadkoch 49 a 87 /VH/ čo tam môže byť chyba? ja som odovzdala súvahu a výsledovku pred zdanením....je to veľmi veľká chyba ked tú dan zaúčtujem v novom roku ?
Toto sme Timejka s Tebou riešili a odpovedali už najmenej v troch témach...a hľadali s Tebou aj chyby v súvahe...
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ja viem viem..dakujem
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
odišla mi účtovníčka, a ja ho veľmi neviem robiť, ale nechala mi rozdiel a mám aj zostatok na 395, ale zostatok je 6004€ a rozdiel mám 18821€,
ako preúčtujem 395??
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Obávam sa, že toto je jedna z vecí, ktoré neúčtovník nemôže zvládnuť sám.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať