Zavrieť

Porady

Chronický zápaľ mandlí

Dobrý deň Poraďáci. Chcem poprosiť o radu, pri chronickom zápale mandlí, či je potrebný chirurgický zákrok, alebo sa to dá zvládnúť aj bez neho. Bol som u lekárky a tá to nechala na moje rozhodnutie. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Marika32 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Mám dcérku,ktorá už roky trpí na juvenilnú artritídu. Teraz nám radili,že by sa dali vybrať mandle, a že potom by už prestala mať problémy s kĺbmi. Tak sa teraz rozhodujem,či to dať spraviť,alebo nie.

    Tú artritídu, reumu má vo veľmi zlom stave. Teraz dostáva zas nové lieky. A Stále je v nemocnici, niekedy s kĺbmi,niekedy s očkom.
    A už nám nevedia ďalej poradiť. Čo by ste radili Vy?
    Máte s tým skúsenosti?
    Veľmi sa o ňu bojím.A do práce tiež neviem chodiť, lebo stále som doma s ňou, sstále má problémy, a všelijaké infekcie ľahko chytí.
    Marika32, pozri si tému http://www.porada.sk/t100984-juvenil...artritida.html, tam nájdeš aj viac o tom, čo trápi tvoju dcérku.
    Ak tú artritídu u tvojej dcérky spôsobujú naozaj mandle, čiže ak príčina je známa, tak asi treba mandle vybrať. Mám skúsenosť s mojím synom, v detstve mával často angíny, zistili u neho hemolytického streptokoka typ B, mal vysoké hodnoty ASLO, bol dlhodobo liečený penicilínom, resp. pendeponom, a artritídu nedostal. Po liečbe tohto streptokoka lekárka pri ďalších angínach pravidelne sledovala hodnotu ASLO, a keď bola v norme, bolo to ok. Nie každá angína je nebezpečná, práve preto sa robia výtery z hrdla na zistenie príčiny angíny.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Marika32 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Mám dcérku,ktorá už roky trpí na juvenilnú artritídu. Teraz nám radili,že by sa dali vybrať mandle, a že potom by už prestala mať problémy s kĺbmi. Tak sa teraz rozhodujem,či to dať spraviť,alebo nie.

    Tú artritídu, reumu má vo veľmi zlom stave. Teraz dostáva zas nové lieky. A Stále je v nemocnici, niekedy s kĺbmi,niekedy s očkom.
    A už nám nevedia ďalej poradiť. Čo by ste radili Vy?
    Máte s tým skúsenosti?
    Veľmi sa o ňu bojím.A do práce tiež neviem chodiť, lebo stále som doma s ňou, sstále má problémy, a všelijaké infekcie ľahko chytí.

    Reumatizmus môže byť vyvolaný zápalom koreňov zubov, častými zápalmi mandlí , zápalmi vedľajších nosových dutín ... Preto je vhodné pri artritíde vybrať mandle. Výberom mandlí sa zabráni prípadnému poškodeniu ďalších orgánov .

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja ti radím vybrať ich. Tiež som mala kedysi chronické a z toho boli potom problémy s ladvinami, reuma...ako mandle vybrali, bolo po problémoch. Už som bola len na Pendepone, lebo som ochorela aj počas brania antibiotík. No ale čo sa stihlo medzitým vďaka mandliam pobabrať, tak už ostalo pobabrané doposiaľ. Ale keby som sa mala druhý raz rozhodnúť, tak zase ich nechám vybrať. A čím je človek mladší, tým lepšie sa to hojí aj to všetko znáša.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Moj syn to ma uz 5 rokov. Stale ho boli v krku, je unaveny a nemoze pit a jest nic studene. Caste problemy a nasledne uzivanie antibiotik ho donutili k chirurgickemu odstraneniu krcnych mandli, pre ktore sa rozhodol sam. Ma termin buduci mesiac. Myslim si, ze tie caste zapaly nie su dobre ani pre srdiecko, takze radsej cim skor s nimi prec

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    Tiež som synovi dala vybrať krčné mandle po častých zápaloch ešte ako 6-ročnému, a odvtedy nevie čo je angína. Je to pravda, že čím je človek mladší, skôr sa to zahojí ako v staršom veku. Sestre to robili asi v 30-tke a mala hrozné bolesti, hojenie trvalo dlhšie.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    adi11 Pozri príspevok
    Tiež som synovi dala vybrať krčné mandle po častých zápaloch ešte ako 6-ročnému, a odvtedy nevie čo je angína. Je to pravda, že čím je človek mladší, skôr sa to zahojí ako v staršom veku. Sestre to robili asi v 30-tke a mala hrozné bolesti, hojenie trvalo dlhšie.
    Tak som dopadla aj ja...ako decku mi chceli vybrať, ale naši sa báli, že budem mať potom choré priedušky..je to zaužívaný názor. No a v 30-ke som musela ísť.A choré priedušky som dodnes nemala. Synovi vybrali pred rokom....robili mu to v narkóze. Jeden deň prišiel nalačno a na druhý deň bol doma.

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    cipo13 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede, ale zabudol som dodať, že mám 52 rokov a keď som sa pýtal lekárky, či má zápal vplyv na môj zdravotný stav, tak mi povedala, že v mojom veku už nie. Rád, by som vedel, či nepoznáte podobný prípad. Ďakujem.
    No neviem ako vás informovala lekárka, ale mojej dcére moj kamárat lekár ORL vyberal mandle ako 19 ročnej a povedal, že chronicky zapálené mandle vedia robiť šarapatu celý život. takže vám poradíim len jedno, skúste sa spýtať na názor ešte iného lekára, lebo ako sa vraví viac hláv viac rozumu.

    cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

    cipo13
    Ďakujem za odpovede, ale zabudol som dodať, že mám 52 rokov a keď som sa pýtal lekárky, či má zápal vplyv na môj zdravotný stav, tak mi povedala, že v mojom veku už nie. Rád, by som vedel, či nepoznáte podobný prípad. Ďakujem.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    cipo13 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede, ale zabudol som dodať, že mám 52 rokov a keď som sa pýtal lekárky, či má zápal vplyv na môj zdravotný stav, tak mi povedala, že v mojom veku už nie. Rád, by som vedel, či nepoznáte podobný prípad. Ďakujem.
    Poznám...moju svokru, mala 54 keď jej museli vybrať mandle, mala kopec zdravotných problémov. Znášala to síce dosť zle....ten samotný zákrok, ale potom bola už bez ťažkostí. Takže myslím, že je to na tebe....ale ja by som ich dala von.

    cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

    cipo13
    Zdravím, no, keď to čítam asi to bude jediné riešenie. Skúsim ešte iného doktora a podľa toho, čo mi povie sa zariadím. Ďakujem za odpovede.

    Marika32 je offline (nepripojený) Marika32

    Marika32
    Dobrý deň.
    Mám dcérku,ktorá už roky trpí na juvenilnú artritídu. Teraz nám radili,že by sa dali vybrať mandle, a že potom by už prestala mať problémy s kĺbmi. Tak sa teraz rozhodujem,či to dať spraviť,alebo nie.

    Tú artritídu, reumu má vo veľmi zlom stave. Teraz dostáva zas nové lieky. A Stále je v nemocnici, niekedy s kĺbmi,niekedy s očkom.
    A už nám nevedia ďalej poradiť. Čo by ste radili Vy?
    Máte s tým skúsenosti?
    Veľmi sa o ňu bojím.A do práce tiež neviem chodiť, lebo stále som doma s ňou, sstále má problémy, a všelijaké infekcie ľahko chytí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.