Zavrieť

Porady

Dotácia na kotol na biomasu a kolektory

Ahojte, neviete niečo o poskytovaní dotácií na peletkové pece u nás na Slovensku ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    V apríli minulého roku schválila vláda SR príspevok na podporu obnoviteľných zdrojov energie pre tie domácnosti, ktoré sa rozhodnú pre zabudovanie systému vykurovania a ohrevu teplej úžitkovej vody slnečnou energiou a biomasou. Výška dotácií predstavuje 3.000 Sk (necelých 100 EUR) na m2 plochy solárnych kolektorov alebo v prípade vykurovania biomasou ide o príspevok vo výške 25% z ceny kotla.
    Zdroj: www.stavebnik.sk

    Kedy bude program oficiálne vyhlásený, zatiaľ nie je jasné, podľa hovorcu ministerstva financií Miroslava Šmála štát pridelí tieto finančné prostriedky "v najbližšom čase".

    Podpora využitia obnoviteľných zdrojov energie pre domácnosti sa dostala do vládneho balíčku opatrení na zmiernenie dopadov hospodárskej krízy. Ministerstvo hospodárstva sa snažilo presadiť program do štátneho rozpočtu už vlani, peniaze vtedy vláda nenašla. Na kolektory a kotle na biomasu malo ísť ročne 100 miliónov korún (3,32 miliónov eur), vláda najnovšie schválila na tento program sumu osem miliónov eur (241 miliónov korún).

    Slnečná energia a využitie biomasy majú podľa schválenej Stratégie energetickej bezpečnosti Slovenska z obnoviteľných zdrojov najväčšie možnosti ďalšieho rozvoja. Do roku 2020 by malo Slovensko vyrábať minimálne 14 percent energie z obnoviteľných zdrojov.
    Naposledy upravil Ľubica 025 : 31.03.09 at 15:31

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Ďakujem všetkým, tieto informácie som na nete tiež našla...no stále nič konkrétne. Počula som , že by sa mali teraz v apríli poskytovať dotácie na kotly na biomasu - na peletky .

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Texty výzvy, vrátane formulárov žiadostí je na
    http://www.sea.gov.sk/aktuality/prog...domacnosti.htm

    Mňa by ale zaujímalo, či bude existovať nejaký priebežný mechanizmus na kontrolu stavu vyčerpaných prostriedkov vyčlenených na podporu. Po vyčerpaní dotácie isto ostane kopec ľudí ktorí si to dajú namontovať, požiadajú si, ale prostriedky už nebudú.
    Zrealizovať kotol/kolektor je predsa len iná vec ako dať za jeden/dva dni zošrotovať káru.
    Tiež je na výške vyčlenených prostriedkov vidieť ako veľmi z toho "profituje" štát. Na šrotovné išlo koľko, 50 mega? Na trápne kolektory deväť...

    pupalka je offline (nepripojený) pupalka

    pupalka
    Dotácia na kotly na pelety sa už poskytuje, stiahnite si formulár a užitočné rady z webovej stránky firmy XCONSULT.sk

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jess Pozri príspevok
    Ahojte, neviete niečo o poskytovaní dotácií na peletkové pece u nás na Slovensku ?

    Pozeral si reláciu "Uvolněte se prosím" s p. Krausom?

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    dolfort Pozri príspevok
    Mňa by ale zaujímalo, či bude existovať nejaký priebežný mechanizmus na kontrolu stavu vyčerpaných prostriedkov vyčlenených na podporu. Po vyčerpaní dotácie isto ostane kopec ľudí ktorí si to dajú namontovať, požiadajú si, ale prostriedky už nebudú.
    ..
    Poviem to z druhej strany - pani Š. ktorá koncipovala podmienky poskytovania dotácií, povedala (bol som na jednej prednáške) že ľudia sa nemajú báť, peniaze, ktoré sa nevyčerpajú v tomto roku, môžu byť preložené na ďalší rok.--

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ...mám info, že dotácie sú vraj pre prvých 15.000 ľudí.....či je to pravda, neviem
    Naposledy upravil jess : 22.04.09 at 15:43

    Ladislav t je offline (nepripojený) Ladislav t

    Ladislav t
    Dotácia sa dá získať len na kotolnové pece na interiérové napr. teplovodné ako ponúka EXTRAFLAME štát dotacie neposkytuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.