Zavrieť

Porady

Velkosklady Maďarsko

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či náhodou neviete, kde v Maďarsku sa nachádzajú veľkosklady byt.textilu, alebo doplnkov. Mám kontakty v centre Budapešti, ale konkrétne tieto velkosklady o ktorých som počula by mali byť niekde na konci Budapešti a neviem ulicu. Ak to niekto náhodou poznáte, prosím poraďte.
A ešte jedna vec má trápi, keď napr. nakúpim tovar v Kike, Asko... atď. nie je problém, keď to predám vo svojom obchode ?
Ďakujem za Vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    A ešte jedna vec má trápi, keď napr. nakúpim tovar v Kike, Asko... atď. nie je problém, keď to predám vo svojom obchode ?
    Problém bude iba či na tom budeš mať dostatočnú maržu. Ale pri dnešnom kurze forintu asi aj áno.
    S nábytkom síce nerobím, ale pochybujem že nejakých 30-40% bude dosť pri nízkoobrátkovom tovare pre ktorý musíš chodiť až do budapešti väčším autom.

    Druhá vec je DPH - ak si platca tak tú si z paragonu z Maďarska neuplatníš a Kika ti klasickú faktúru určite nevystaví.

    ady23 je offline (nepripojený) ady23

    ady23
    väčšinou nakupujem tovar v zľavach a preto marža je OK, jedná sa o byt. textil a doplnky, nie nábytok, nie som platca DPH, takže by to teda malo byť v poriadku podľa tvojej odpovede.Ďakujem.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    áno, je to ok - pokiaľ sa ti to platí, tak legislatívne v tom problém nie je.
    Pozor neskôr pri dosiahnutí obratu na DPH - ty budeš musieť DPH k tovarom pridať, ale v Maďarsku v maloobchodných predajniach si ju len ťažko uplatníš (asi ti nevystavia faktúru).

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Na stránke www.google.hu skús do vyhľadávača zadať kľúčové slovo:"lakástextil nagykereskedés" . Nájdeš niekoľko stoviek strán veľkoobchodov bytového textilu. Každú stránku môžeš aj preložiť do slovenského jazyka, môžno nájdeš aj tú firmu, ktorú hľadáš. Chodím do Maďarska pre iný druh textilu, nie je problém vo firmách sa dohovoriť nemecky alebo anglicky, dokonca sa snažia zamestnať ľudí (študentov) zo Slovenska, aby mohli obchodvať aj so slovenskými a českými firmami.
    Na konci Budapešti je obchodné centrum pre obchodníkov www.trend2.hu
    Naposledy upravil VladoaKatka : 12.04.09 at 11:54

    ady23 je offline (nepripojený) ady23

    ady23
    Ďakujem za odpoveď. Ešte sa opýtam ako je to v maďarsku s vystavením dokladu o zaplatení, počula som, že doklady nechcú veľmi dávať ?

    a ozaj boli ste už niekto v polsku vo velkoskladoch ptak.pl, nikde sa neviem dočítať či je tam aj byt.textil a doplnky do bytu, alebo len oblečenie, obuv ? má zmysel tam vycestovať ?

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    ady23 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Ešte sa opýtam ako je to v maďarsku s vystavením dokladu o zaplatení, počula som, že doklady nechcú veľmi dávať ?

    a ozaj boli ste už niekto v polsku vo velkoskladoch ptak.pl, nikde sa neviem dočítať či je tam aj byt.textil a doplnky do bytu, alebo len oblečenie, obuv ? má zmysel tam vycestovať ?
    1. Nemala som nikdy problém s vystavením dokladu v Maďarsku. Môžno menší živnostníci špekulujú, ale kft. nie.
    2. Áno, sú bytové doplnky v obch. centre Pták.pl. a oplatí sa tam nakúpiť do predajne. Vlastne treba len hľadať.

    pozn. skús zadať na stránke www.google.pl

    ady23 je offline (nepripojený) ady23

    ady23
    Ďakujem za všetky odpovede. Včera som bola v Budapešti naozaj s vystavením dokladov problém nebol, aj tovar sa mi podarilo kupiť super. Jediný problém ktorý nastal bol, že som mala napr. kontakt na ul. Hunyadi János, navolila som ju na navigácii a dostala som sa niekde do centra, kde moj kontak vôbec nesidlil. Až doma som zistila, že Budapešť je rozdelená na niekoľko časti a ulíc Hunyadi János je tam až šesť, ale každá v inej časti budapešti. Neviete mi nekto poradiť ako sa v tomto zorientovať ? Ako rozoznam, ktorá je to časť budapešti, ked nájdem na nete napr. Hunyadi János 70, Budapest a ziadne iné číslo, alebo napr. mám ulica Király...Budapešť 1057 a zistím, že podla mapky je to buď časť budapešti 11, alebo 17 ? Dosť som mala s tým včera problém. Ďakujem.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak máš PSČ, tak podľa toho. Prvá jednotka je Budapešť, ďalšie dvojčíslie udáva o ktorý "okres" ide, napr. 1057 je V.

    Velkosklady Maďarsko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.