Zavrieť

Porady

PHM - maďarský bloček a DPH

Prosím o súrnu radu. Klient kúpil PHM v Maďarsku platobnou kartou. Zaujímalo by ma, nakoľko na bločku nie je vyčíslené DPH, len jedna suma tam je, či v Maďarsku na PHM nepočítajú DPH ? A keby bolo, tak ako to mám zaúčtovať v JÚ ?
Všetkým ďakujem za pomoc.
Usporiadat
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ja som si pozrela linku, ktorú pridala Muška. Tam sa píše ohľadom Maďarska, že si môžeš uplatniť minimálne mesačne 25 tis. HUF. Keďže môj bloček je spolu s PDH 16 tis. takže nemôžem žiadať o refundáciu z MR. Podľa toho by to u nás malo ísť naozaj všetko do výdavkov aj s DPH.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Alicacka daj vedieť.
1. opýtaj sa na to samozdanenie
2. od 1.1:2009 niektoré štáty už nebudú vracať DPH z PHM z blokov uhradených v hotovosti, ale iba z faktúr. Tak čo v tom prípade, keďže nárok na vrátenie DPH ,
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Asi som sa dopracovala k výsledku, t.j. všetko do výdavkov aj s DPH, ale ešte si to overím zajtra čo mi povedia na daňovom úrade. Niekedy mi to vedia celkom dobre poradiť. Ďakujem Vám všetkým za pomoc. Pomohli ste mi naozaj. Ešte som takýto prípad nemala. Dodala by som, že oni asi nevyčísľujú DPH, lebo na tej linke, čo dala Muška je uvedené, že v MR je 20 % DPH. Také číslo ja mám na bločku, ale nie je vyčíslené v HUF. To znamená, možno môj bloček je naozaj s DPH.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Dobre Muška opýtam sa. Zajtra napíšem, čo povedali.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

V minulosti sme občas tankovali v zahraničí, ak bolo treba na dojazd do republiky a preto som tomu nevenovala pozornosť, ale teraz keď sú ceny PHM v susedných štátoch veľmi nízke oproti naším cenám, tankovali sme už párkrát v Maďarsku aj v Čechách. Prekvapili ma otázky pracovníkov CS v Maďarsku, či chcem len jednoduchý blok bez vyčíslenia DPH, alebo chcem aj vyčísliť DPH a dokonca žiadali názov firmy. Bola som prekvapená aj ja, ale tuším viac obsluha CS, keď som mu nadiktovala adresu zo Slovenska.
Stretli ste sa s tým?
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Čo sa týka maďarského bločku zistila som, že sa to účtuje ako Muška hovorila, teda celé do výdavkov (DPH aj základ)- je to z info od telefonického poradcu časopisu Poradca. Od DÚ som ešte nedostala odpoveď.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

obrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Podľa § 19 ods. 3 písm. k) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov je daňovým výdavkom aj daň z pridanej hodnoty, ak na jej odpočítanie platiteľ DPH nemá nárok. To znamená, že ak daňovník nemá nárok na odpočítanie DPH zaplatenej v zahraničí a ani nepožiada o jej vrátenie, môže túto zaplatenú DPH účtovať do daňových výdavkov, a to v tých prípadoch, ak samotný tovar alebo služba , ku ktorým sa daň z pridanej hodnoty vzťahuje, je daňovým výdavkom.
K účtovaniu dane z pridanej hodnoty zaplatenej v zahraničí a jej zahrňovaniu do základu dane z príjmov vydalo Ministerstvo financií SR usmernenie č. 014716/2006-721, ktoré bolo uverejnené vo Finančnom spravodajcovi č. 4/2006.

Odbor služieb pre verejnosť
DR SR Banská Bystrica
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

alicacka,
možno by bolo vhodné, aby si tu pripla odpoveď na dopyt spolu so svojou otázkou. Potom má odpoveď z drsr inú výpovednú hodnotu, lebo vieme na akú otázku (aké bolo znenie) bolo odpovedané.
Ďakujeme
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať