Zavrieť

Porady

otváracia súvaha

dobrý večer, začínam účtovať novú s.r.o. ale som začiatočník a tak si neviem tak trochu rady, takže jednoosobová s.r.o. ZI 5 000,- € v zakladateľskej listine je správca vkladov zakladateľ s.r.o. aj e splatené pred zápisom do OR
chcem urobiť otváraciu súvahu no neviem sa vymotať zo všetkých tých rád čo sú tu, lebo každý má na to trochu iný názor. takže podľa toho čo som sa dočítala zaúčtujem 378/411 5000,-€ vytlačím otváraciu súvahu a potom účtujem ku dňu vzniku vklad 211/378 a zriaďovacie náklady,ktoré sú v zmluve vyčíslené na cca 1000,-€ ale ja mám doklady len na niečo vyše 400,-€(kolky, poplatky u notára) alebo vstupujú aj tie do otv. súvahy prosím pomôžte, lebo už rozmýšlam že sa toho vzdám ( firmu totiž založil otec , už jednu máme ale tam sme neplatci dph a tu sme platcovia, doteraz nám účto robila jedna známa a ja som jej len pripravovala doklady, no Pú ona nerobí a ja mám len kurz a Vás) za Vašu pomoc vopred Ďakujem
a predsa ešte niečo, mám omegu, čo účet 701???
Usporiadat
lenka 22 lenka 22

lenka 22 je offline (nepripojený) lenka 22

prosím, prosím nemôže mi niekto poradiť či uvažuje správne v tom účtovaní?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Leni, skús tu:
Otváracia súvaha

alebo ešte tu: založená s.r.o. - otvaracia suvaha ( 1 2 3 ... Posledná strana)
0 0
lenka 22 lenka 22

lenka 22 je offline (nepripojený) lenka 22

no to ja som už predtým pozerala, len tam všade ide väčšinou o viac spoločníkov, ktorí splatili ZI len do určitej výšky ale ja mám ZI splatené v celej výške ešte pred vznikom s.r.o. do rúk správcu vkladov, tak neviem či mám použiť 353 alebo 378 ?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

353 nemôžeš preskočiť ...
701/411
353/701
378/353 vo výške splatených vkladov správcovi vkladu
211 alebo 221/378

... a prečo by si sa vzdávala, bojuj .
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Je viacej názorov.

Ja som minulý rok účtovala jednoducho. Otvariaciu súvahu som urobila s účtami 411 a 353. (lebo toto sú aj prvé zápisy pri vzniku spoločnosti).

Upísané ZI 353/411

Potom boli ďalšie účtové prípady:

Splatenie 211/353
Zriad. výdavky ....kolky, zápis do OR atď ... .
V podstate sú to všetko výdavky a príjmy (splatenie ZI) od založenia, ale ešte pred vznikom spoločnosti, avšak účtovníctvo spoločnosť vedie až od svojho vzniku (vznik-dňom zápisu do OR).
0 0
lenka 22 lenka 22

lenka 22 je offline (nepripojený) lenka 22

toto som potrebovala, Ďakujéééééééééééém !
0 0
lenka 22 lenka 22

lenka 22 je offline (nepripojený) lenka 22

A ešte by som sa chcela opýtať, že keď o nejakú dobu kúpime notebook ktorí budem používať čisto na účto pôjde tiež do zriaďovacích nákladov?
A tie zriaďovacie náklady teda nevstupujú do otváracej súvahy? som z toho už trochu( dosť ) mimo.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Notebok nebude zriaď. náklad. Ide o DHM, ktorý ak jeho hodnota bude nižšia ako 1700 Eur nemusíš odpisovať, ale jednorázovo ho dáš do nákladov.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

grammatika Pozri príspevok
Notebok nebude zriaď. náklad. Ide o DHM, ktorý ak jeho hodnota bude nižšia ako 1700 Eur nemusíš odpisovať, ale jednorázovo ho dáš do nákladov.
Nemôže byť dlhodobý hmotný majetok (DHM) ak ho hneď dáš do nákladov.
do 1700 Eur - Krátkodobý Hmotný Majetok - KHM alebo KIM
nad 17000 Eur - Dlhodobý Hmotný Majetok - DHM alebo DIM a ten sa už premieta do nákladov prostredníctvom odpisov.

Pozn.:Toto zvýšenie vstupnej ceny je platné od 1.3.2009
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

VladoaKatka Pozri príspevok
Nemôže byť dlhodobý hmotný majetok (DHM) ak ho hneď dáš do nákladov.
do 1700 Eur - Krátkodobý Hmotný Majetok - KHM alebo KIM
nad 17000 Eur - Dlhodobý Hmotný Majetok - DHM alebo DIM a ten sa už premieta do nákladov prostredníctvom odpisov.

Pozn.:Toto zvýšenie vstupnej ceny je platné od 1.3.2009
Jasné, máš pravdu Nejako som pospájala myšlienky inak
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Johanka Pozri príspevok
353 nemôžeš preskočiť ...
701/411
353/701
378/353 vo výške splatených vkladov správcovi vkladu
211 alebo 221/378

... a prečo by si sa vzdávala, bojuj .
Ale 701 - ka sa nepoužíva pri vzniknutí spoločnosti.... alebo sa mýlim?
0 0
lenka 22 lenka 22

lenka 22 je offline (nepripojený) lenka 22

no my sme sa nu kurze učili že 701 máme použiť pri otváraní účtov, tak teraz som už úplne mimo
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

lenka 22 Pozri príspevok
no my sme sa nu kurze učili že 701 máme použiť pri otváraní účtov, tak teraz som už úplne mimo
Pri otváraní účtov v novom roku. Ale nie pri založení firmy....
Ale toto je len môj názor. Fajn by bolo, ak by ďalší potvrdili moje alebo tvoje vyjadrenie.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

lenka 22 Pozri príspevok
dobrý večer, začínam účtovať novú s.r.o. ale som začiatočník ... prosím pomôžte, lebo už rozmýšlam že sa toho vzdám ( firmu totiž založil otec , už jednu máme ale tam sme neplatci dph a tu sme platcovia, doteraz nám účto robila jedna známa a ja som jej len pripravovala doklady, no Pú ona nerobí a ja mám len kurz a Vás) za Vašu pomoc vopred Ďakujem
a predsa ešte niečo, mám omegu, čo účet 701???
Lenka v prvom rade si musíš všetko premyslieť, prelúskať, dať na papier a nahlas o tom hovoriť, aby si tú problematiku súvzťasnosti pochopila. Ja som sa k PÚ vrátila po viac ako 25-tich rokoch, vermi, bola to fuška, ale veľmi mi pomohol kolektív na porade, za čo aj s totu cesťou im ďakujem a nové naštudovanie podvojného účtovníctva, že stále a stále sa budeš musieť venovať k študovaniu. Skús zohnať od Ing.Cenigovej - Podvojné účtovníctvo podnikateľov
Nezúfaj a nehádž flintu do žita, bojuj a dokáž to.
Prikládam Ti link:
http://www.ceniga.sk/Publikacie.aspx
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Záleží od toho aký máš program. Skús nahodiť počiatočné stavy na účty. Ak máš možnosť v programe vytlačiť aj počiatočný účet súvahový možno ti vytlačí doklad s rozpisom cez 701.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ešte Ti dávam do pozornosti túto tému, mne pomohla. http://www.porada.sk/t5910-p19-vznik-s-r-o.html
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ester plus Pozri príspevok
Záleží od toho aký máš program. Skús nahodiť počiatočné stavy na účty. Ak máš možnosť v programe vytlačiť aj počiatočný účet súvahový možno ti vytlačí doklad s rozpisom cez 701.
Ale veď o to ide! Žiadne počiatočné stavy neexistujú!
0 0
lenka 22 lenka 22

lenka 22 je offline (nepripojený) lenka 22

to by bolo fajn, keby sa k tomu ešte niekto vyjadril, nech mám v tom jasno, lebo teraz naozaj neviem či mám tú 701 ku použiť alebo nie
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Počiatočné stavy existujú veď píšeš že 5000 Eur má správcu vkladu. Teda tu je už prvý počiatočný stav ku dňu vzniku spoločnosti 378/411. Druhý sú zriaďovacie výdavky (myslím že je tu zmena od roku 2009 pri evidencia zriaďovacích výdavkov) ale aj napriek tomu tieto tiež vznikli pred založení spolosčnosti 381/325. A to by boli vlastne počiatočné stavy v súvahe.
0 0
lenka 22 lenka 22

lenka 22 je offline (nepripojený) lenka 22

a neviete náhodou čo sa teda zmenilo v účtovaní tých zr. výdavkov?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať