Zavrieť

Porady

otváracia súvaha

dobrý večer, začínam účtovať novú s.r.o. ale som začiatočník a tak si neviem tak trochu rady, takže jednoosobová s.r.o. ZI 5 000,- € v zakladateľskej listine je správca vkladov zakladateľ s.r.o. aj e splatené pred zápisom do OR
chcem urobiť otváraciu súvahu no neviem sa vymotať zo všetkých tých rád čo sú tu, lebo každý má na to trochu iný názor. takže podľa toho čo som sa dočítala zaúčtujem 378/411 5000,-€ vytlačím otváraciu súvahu a potom účtujem ku dňu vzniku vklad 211/378 a zriaďovacie náklady,ktoré sú v zmluve vyčíslené na cca 1000,-€ ale ja mám doklady len na niečo vyše 400,-€(kolky, poplatky u notára) alebo vstupujú aj tie do otv. súvahy prosím pomôžte, lebo už rozmýšlam že sa toho vzdám ( firmu totiž založil otec , už jednu máme ale tam sme neplatci dph a tu sme platcovia, doteraz nám účto robila jedna známa a ja som jej len pripravovala doklady, no Pú ona nerobí a ja mám len kurz a Vás) za Vašu pomoc vopred Ďakujem
a predsa ešte niečo, mám omegu, čo účet 701???
Usporiadat
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

prosim o kontrolu
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

je správne ak ku koncu roka mám na 411 zostatok - 10 000 Eur nemá to byť plusom? Prevzala som účtovníctvo tak teraz som v tom trošku zmätená.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
plus mínus?
má to byť plusom na strane DAL.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ked si vytlačím hlavnú knihu mi dáva v programe MRP - 10 000 Eur ...tak teraz neviem. Konečný stav roku 2012 bol - 5000 Eur..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať