Zavrieť

Porady

asfaltový šindel na strechu

zdravím všetkých! viete mi poradiť, či je vhodné použiť asfaltový šindel na novostavbu? akú to má životnosť? ide o bungalov, nízky sklon strechy, jednoduchá sedlová.
ďakujem za všetky príspevky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tromso je offline (nepripojený) tromso

    tromso
    Nevidim problem, preco nie. Samozrejme treba pouzit kvalitny sindel a nechat si ho dobre polozit. Zivotnost u kvalitnych sa vyrovna zivotnosti plechu si skridle. Pokryval som uz niekolko striech sindlom dokonca aj v Norsku, kde su s tym tiez spokojni.

    lijana1 je offline (nepripojený) lijana1

    rada idem do detailov vecí lijana1
    tromso Pozri príspevok
    Nevidim problem, preco nie. Samozrejme treba pouzit kvalitny sindel a nechat si ho dobre polozit. Zivotnost u kvalitnych sa vyrovna zivotnosti plechu si skridle. Pokryval som uz niekolko striech sindlom dokonca aj v Norsku, kde su s tym tiez spokojni.
    Potrebovali sme prekryť strechu novou krytinou.Boli sme na dovolenke v Tatrách a a tam sme si všímali čím majú pokryté sterchy.Asfaltový šindeľ používajú aj na pokrytie stiech chát vo vysokohorskom prostedí.Strecha je zateplená, odhlučnená.Sme spokojní

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ... neodporúčam, tie lepenkové šindle majú lepáky a tie sa po čase odlepujú a sú s tým problémy, zateká cez ne.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Je dôležité dodržať všetko, čo sa vyžaduje od podkladu - plné latenie, kvalitné podloženie tou drahšou IPOu so zosilujúcou mriežkou, už si riadne nepamätám či to nebola 2x krížová vrstva. Drží mi to úplne bezva cca 7 rokov na takej bočnej stavbe...No ako hlavnú strechu na dom -neviem, neviem či by som riskol. Pritom som videl aj domy, kde im to odúvalo a liezlo dole. Robí sa to pomerne lahko svojpomocne
    A keď je teplo, nesmieš po tom liezť.

    tromso je offline (nepripojený) tromso

    tromso
    Treba si vybrat kvalitny sindel, ziadny ,,no name za par korun,, a nic sa neodliepa ani nezateka. Pri spravnom polozeni je u tych kvalitnejsich zaruka 30 rokov a viac (ako napr. niektore plech krytiny ci skridla).

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Kvalitne sa dá robiť aj s materiálom s nižšou kvalitou, ale je potrebné kvalitné prevedenie. Nie je problémom dobabrat prácu aj s kvalitným materiálom. Rozhodujúci je ludský faktor a snaha urobiť prácu čo najlepšie.
    Ideálny stav je vedieť čo sa bude robiť a dohliadnuť si nato osobne, inak je vysoký predpoklad poruchovosti. Veľa info je na nete.
    " U nás na Slovensku je to tak." zatiaľ , no dúfam, že už nie dlho.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Mne z toho lezu klince von. Neviem preco, ale klince, ktorymi je to pribite do dosak sa postupne vysuvaju a hoci maju velku hlavicku, tak prederavuju sindel. Ak by nenastal tento problem, tak sindel sam o sebe by bol O.K.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    misomiso Pozri príspevok
    Mne z toho lezu klince von. Neviem preco, ale klince, ktorymi je to pribite do dosak sa postupne vysuvaju a hoci maju velku hlavicku, tak prederavuju sindel. Ak by nenastal tento problem, tak sindel sam o sebe by bol O.K.
    Máte strechu dobre odvetranú?tento problém sa vyskytuje pri mokrom (vlhkom)dreve( krútisa dosky ).Alebo pri použití dosiek z veľkou šírkou pod šindel.Dosky môžu mať max 12 cm , a musia byť suché a musia byť pribité min 80-kami klincami. Originál klince do šindlu sú zatočené podobne ako paletové klince,hrubé cca 2 až 2,5mm.

    tromso je offline (nepripojený) tromso

    tromso
    Pod sindel odporucam OSB dosky 22 mm, klince moc nie, ani lepenkace, vzdy som to bil pneumatickou sponkovackou, spony na sindel, nikdy zieden problem ani reklamacia. :-)

    tromso je offline (nepripojený) tromso

    tromso
    hej, aj menej kvalitny sindel sa da polozit aby bolo ok, ja mam na dome cesky Dechtochema co je povazovany za smejd uz peknych par rokov a vyzera ako keby som ho kladol dnes poobede. Takze ak je dobre polezeny, preco nie. :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.