Zavrieť

Porady

úhrada faktúr z osobného účtu konate'la

Dobrý deň, prosím Vás o Vaše skúsenosti s platbou faktúr v PU z osobného účtu konateľa. Faktúry mám riadne zaúčtované: 5XX321, 34300/321, qale dnes mi konateľ priniesol hromadný príkaz z jeho osobného účtu,na ktorom boli uhradené faktúry, pretože ich nutne potreboval uhradiť a na firemnom neboli peniaze, tak to riešil takto. Premýšlam ako to zaúčtovať, ja by som volila cez ID a dá mi kópiu BV,ale akú predkontáciu ? Máte skúsenosť s takýmito platbami? Ď.
Usporiadat
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Neviete nikto poradiť?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Mylíte že by to takto mohlo byť?

krátkodobá vpožička od konateľa : 211/249
úhrada cez pokladňu z požičky : 321/211

+ priložím z osob. účtu kópiu o úhrade.
OK?
Ozvite sa niekto, snáď si tu nebudem dopisovať sama zo sebou.
0 0
januli januli

januli je offline (nepripojený) januli

Ahoj, no to som aj ja zvedavá kto čo odpíše....

mne bolo povedané, že to majiteľ nesmie robiť. , ale robí to. ešte som to neúčtovala, takže čakám ako sa kto ozve
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
jani73 Pozri príspevok
Mylíte že by to takto mohlo byť?

krátkodobá vpožička od konateľa : 211/249
úhrada cez pokladňu z požičky : 321/211

+ priložím z osob. účtu kópiu o úhrade.
OK?
Ozvite sa niekto, snáď si tu nebudem dopisovať sama zo sebou.

Ja by som to riesila cez 365 ako zaväzok z prijatej kratkodobej pôžičky od spoločníka a člena. Cize 221/365 cez interny doklad kde by som pripla ten vypis a na vypise by som zauctovala jednotlive faktury
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
nemal by to robit lebo vypis ma byt firemny
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Samozrejme že by to nemal robiť, ale keď už to urobil a potrebujem to zaúčtovať,myslím že cez tú 365-ku je to ok, ale nie cez 221, pretože účet nebol firemný, ale ,,cudzí" tak zostáva len cez pokladňu .
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
jani73 Pozri príspevok
Samozrejme že by to nemal robiť, ale keď už to urobil a potrebujem to zaúčtovať,myslím že cez tú 365-ku je to ok, ale nie cez 221, pretože účet nebol firemný, ale ,,cudzí" tak zostáva len cez pokladňu .
Ano účet nebol firemný ale on neposkytoval pozicku firme do pokladne on nedaval v hotovosti peniazky na 211 ale uhradzal to zo svojho bankového účtu 221.
Priklad:
k 01.04.2009 mal na svojom sukromnom ucte 10.000 €
potreboval uhradzat faktury v celkovej sume 8.000 € no na firemnom úcte mal len 200 € tak to uhradil zo svojho.

221/365 kratkodoba pôzicka od spolocnika vo vyske 8.000 €
321/221 uhradenie faktur 8.000 €
365/221 splatenie pôžičky 8.000 € spoločníkovi
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kvietocek: tvoje riesenie povazujem za spravne, keby tie uhradene faktury boli uhradene z firemneho uctu na ucet konatela... ako vratenie uhrady faktúr, kt. urobil zo svojho sukromneho uctu...

alebo by som cez interny ucet nahodila uhradu faktur ako 321/365 a neskor ked budu korunky, tak vratit konatelovi 365/221 (211)
Naposledy upravil andreaS : 29.04.09 at 12:28
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ja by som to cez pokladňu neriešila, nakoľko by dodávateľ musel dodať svoj príjmový pokladničný doklad a on vám ho už nedá nakoľko on má výpis že ste mu uhradili na účet.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Tie peniaze co on mal na svojom sukromnom ucte - tak tie vlastne on pozical firme. Nedal ich do pokladne ani na firemny ucet. Ked vedel ze nema dost penazi na firemnom mal previest zo svojho sukromneho na firemny a bolo by po probleme.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Ja by som to riesila cez banku:
221/365 - zvysi sa mi firemny ucet o pozicku ktoru poskytol konatel v skutocnosti vsak ziadne peniaze na firemny ucet neprisli ale budem to dokladovat vypisom z jeho osobneho uctu kde su tie uhradene faktury
321/221 - je suma ktoru on zaplatil zo svojho uctu
365/221 - ponizi sa mi bankovy účet o pozicku
tak si to vysvetlujem ja
On v skutocnosti nedal peniaze ani na firemny ucet ani do pokladne. Ale riesila by som to cez banku uz len z toho dovodu, ze mam v ruke bankovy vypis hoc sukromny ale predsa kde tie platby vidno ze su uhradene a cez pokladnicny doklad neviem ako by som to dokladovala
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Kvietocek Pozri príspevok
Ja by som to riesila cez banku:
221/365 - zvysi sa mi firemny ucet o pozicku ktoru poskytol konatel v skutocnosti vsak ziadne peniaze na firemny ucet neprisli ale budem to dokladovat vypisom z jeho osobneho uctu kde su tie uhradene faktury
321/221 - je suma ktoru on zaplatil zo svojho uctu
365/221 - ponizi sa mi bankovy účet o pozicku
tak si to vysvetlujem ja
On v skutocnosti nedal peniaze ani na firemny ucet ani do pokladne. Ale riesila by som to cez banku uz len z toho dovodu, ze mam v ruke bankovy vypis hoc sukromny ale predsa kde tie platby vidno ze su uhradene a cez pokladnicny doklad neviem ako by som to dokladovala
urcite nie takto... ten prikaz (este len prikaz nie vypis) nie je firemny ale sukromny... a firme z uctu nic neodislo...

skor by som to riesila tym internym dokladom a ako dokaz by som k tomu ID pripla spominany prikaz z banky... a uctovanie ako som uz pisala 321/365 podla prilozeneho zoznamu...
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
321/365 a 365/211
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

Kvietocek Pozri príspevok
Tie peniaze co on mal na svojom sukromnom ucte - tak tie vlastne on pozical firme. Nedal ich do pokladne ani na firemny ucet. Ked vedel ze nema dost penazi na firemnom mal previest zo svojho sukromneho na firemny a bolo by po probleme.
v com vidis problem?
tak ako pisala andreaS, zauctuj to cez ID
321/365 s poznamkou uhrady DF zo sukromneho uctu konatela, kopia vypisu s uhradami by bola prilohou k ID

mozno by som doplnil uctovanie, ak by si mala ucet 365 saldokontny:
IDX 001 321/395 - partner dodavatel
(v pripade viacerych partnerov tych IDX bude viac, pre kazdeho partnera samostatny ID)
IDX 002 395/365 - partner konatel

tieto interne doklady by som si vytlacil spolu na jeden list a prilohou by bola kopia zo sukromneho uctu konatela s uhradami faktur

no problem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím Vás mám veľa bločkov, ktoré platil konateľľ zo súkromného účtu ako to mám zaúčtovať? Každý mesiac mu opakujem, že nech platí z podnikateľského, že to nemám ako zaúčtovať ale nedá si povedať????? dík
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
prosím Vás mám veľa bločkov, ktoré platil konateľľ zo súkromného účtu ako to mám zaúčtovať? Každý mesiac mu opakujem, že nech platí z podnikateľského, že to nemám ako zaúčtovať ale nedá si povedať????? dík
A to je problém? Veď je to jednoduché, bločky môžeš zaúčtovať cez pokladňu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nie je to problem? ale to nie je že jeden alebo dva bločky, aj faktúra z metra bežne a skoro polovica blokov je hradená z osobného účtu. mám vložiť akože osobný vklad do pokladne a napísať poznámku, že hradené z osobného účtu a normálne 501/211?
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

no do tejto by som to asi nemala dávať, no mám obdobný problém, pani mi v JU doložila BV, kde mám zmes osobných a firemných platieb, ako v tomto prípade postupovať? ja som to účtovala osobné veci ako nedaňové, firemné daňové náklady, no najväčší problém mi robí to, že tam má aj iné vklady, tvrdí, že mzdy, no nejak sa mi to nezdá pretože mzda 3x za mesiac? alebože by to boli nejaké provízie, KS mám558, hm
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

sybila3 Pozri príspevok
nie je to problem? ale to nie je že jeden alebo dva bločky, aj faktúra z metra bežne a skoro polovica blokov je hradená z osobného účtu. mám vložiť akože osobný vklad do pokladne a napísať poznámku, že hradené z osobného účtu a normálne 501/211?
vklad do pokladne? ved to je vydavok - vyplatit konatelovi za nakup materialu - ci to uhradil v hotovosti alebo kartou by nemal byt problem - blockom dokladuje, ze nakup sa uskutocnil
vklad do pokladne jedine ak by sla kasa do minusu

ak sa mylim, opravte ma, dik
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no myslela som že osobný vklad konateľa do pokladne a potom uhradiť z pokladne , píšeš že by to nemal byť problém ale už som čítala na porade dosť príspevkov a podľa mňa je to problém keď uhradí nejaký materiál z osobného účtu, síce bločkom dokladuje, že nákup sa uskutočnil ale zo súkromného účtu, čiže z pokladňou to nič nemá, alebo sa mýlim a potom účtovať tiež 501/211???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať