Zavrieť

Porady

Autoumývareň

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť ohľadom začiatkov môjho podnikania. S partnerom by sme chceli založiť autoumývareň. Zatiaľ takú provizórnu,všetko chceme robiť v čo najmenších nákladoch,na živnosť. Priestory máme,je to taký veľký vydláždený dvor.Dodávateľov čistiacich prostriedkov máme.Vapky, vysávače máme. Pulirku plánujeme dokúpiť. O všetko by sme sa starali sami,žiadni zamestnanci. Skúsenosti v tejto oblasti máme,takže s prácou by problém nebol. Ja sa chcem hlavne spýtať:
Máme nárok na živnostenskú dotáciu?
Sú na túto živnosť nejaké špeciálne nároky, alebo stačí voľná?
príp. nejaké rady, ak s tým má niekto skúsenosti...využijem naozaj všetko
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    trochu
    Mne sa páčilo,ručné umývanie áut v Taliansku.
    Fungovalo to na benzínkach. Nabehli 3-4 mladí a za cca 15 min. vyumývali auto nielen zvonka,ale aj zvnútra.Povysávali,vyleštili-komplet.
    Páčil sa mi ten nápad, lebo do umyvárky musí predsa len človek zájsť...často to odkladá na poslednú chvíľu.
    A keď už bol na benzínke,tak tých pár minút obetoval
    Naposledy upravil arizona : 06.05.09 at 14:16

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    teraz asi budem veľmi špekulovať, ale netreba mať pri umývaní aut riešenú ekologiu ? - mám pocit, že autoumývačky musia mať nejak riešený zber vôd z umývania, že tieto vody asi nemôžu ísť bežne do kanalizácie rovno.
    Priznávam, že sa môžem mýliť, len hmlisto sa mi niečo o tomto marí.
    áno, o tom som počul aj ja, a nikde to nemôžem nájsť, a aj to bol jeden z dôvodov prečo som založil túto tému,možno sa nájde niekto kto už má rozbehnutú autoumyváren a pomôže mi...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Jehovista Pozri príspevok
    no to áno, len či im to aj dostatočne vynášalo....
    Ved to. Možno to boli letní brigádnici.
    Mne trvá ručné umytie a povysávanie 1 hodinu. Tož to je taký paradox. 300 stovky (10 eur) za to nedám a podnikatel by to mal iba o prežití.
    Ak umývanie, tak ako doplnkova služba k niečomu. Napr. predaj autokozmetiky, nahradnych dielov, servisovanie a teda aj to umyvanie.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ok, ja som to dala iba ako tip,lebo sa mi to páčilo. Veľa ľudí to tam aj využívalo.

    Ja sa tiež "ihruškám" s umývaním hodinu aj viac. Ale nie každý majiteľ auta má čas a podmienky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.