Zavrieť

Porady

TomTom, alebo Garmin

Niesom si istý, či táto téma ide sem, alebo viac inklinuje k PC.
Chcem si kúpiť GPS navigáciu, bojujem medzi TomTom a Garminom ... (viem, že je dôležitý aj model, ale teraz viac sa mi jedná o firmu). Vie mi niekto poradiť, ktorá je "lepšia"?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    My máme Garmin a tiež sme veľmi spokojní.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Na trhu sú tri porovnateľné značky, Garmin, Mio a TomTom, a to ako z hľadiska kvality, ceny a aj následnej podpory. Ja osobne už niekoľko rokov používam turistický navigátor Garmin s dobrými skúsenosťami a tak by som ostal aj pri autonavigácii verný tejto značke. Stane sa tak v najbližších dňoch.

    madein1974 je offline (nepripojený) madein1974

    madein1974
    je to vec zvyku. obidva su dobre, treba si to vyskusat v obchode a uvidis ktory ti viac vyhovuje. Ja pouziva uz 4 roky tomtom , stale ten isty model a este ma nikdy nesklamal...(obcas ma posle do proti smeru ale to treba riesit update-om...)

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Mam kamoša, čo s GPS-kami sa zaobera už nejeden rok, vlastne hned od začiatku ako Clinton dal suhlas na uvolnenie presneho navigovania aj pre civilny sektor: http://referaty.atlas.sk/prirodne-vedy/geografia/49901/gps---global-positioning-system--(druzicovy-navigacny-system). Dovtedy bola presnost v civilnom navigovani +- 100 metrov.
    On od začiatku testoval športove garmin navigacie pre autorizovaneho dovozcu (viem dať link) a používa auto navigaciu od tej znacky detto. Nechal som si poradiť a nemam dovod lutovať.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    buchač Pozri príspevok
    Otázku by som položil inak :

    Na čo budeš používať , na aké účely potrebuješ ?

    Tom Tom je len na navigáciu pre cesty / aspoň tak viem / , ale Garmin má pre aj cestovanie , aj pre turistiku a myslím aj cyklistiku ...

    Osobne mám Toma , som spokojný ...
    Presne tak, maju specialne vyrobky pre cyklistiku (garmin). Co je fajn, tak dodana TOPO mapa sa da použiť, nahrať do auto navigacie od garminu.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Bojujem s myšlienkou Garmin nuvi 550 s Slovak Topo verziou. Je to hybrid Auto a turistika / bike / a loď :-D
    Pri TomTom sa mi páči možnosť editácie máp, ale tu som si dal otázku: Ako často budem túto službu využívať? Asi ani raz, aj keď myšlienka sa mi páči.
    Aktualizácia Garmin 80 €, TomTom 22€ čo je značný rozdiel.

    Ale asi zostanem pri pôvodnom zámere Garmin nuvi 550. Je to taký švajčiarsky nožík

    ďakujem za názory a pomoc

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Charon Pozri príspevok
    Bojujem s myšlienkou Garmin nuvi 550 s Slovak Topo verziou. Je to hybrid Auto a turistika / bike / a loď :-D
    Pri TomTom sa mi páči možnosť editácie máp, ale tu som si dal otázku: Ako často budem túto službu využívať? Asi ani raz, aj keď myšlienka sa mi páči.
    Aktualizácia Garmin 80 €, TomTom 22€ čo je značný rozdiel.

    Ale asi zostanem pri pôvodnom zámere Garmin nuvi 550. Je to taký švajčiarsky nožík

    ďakujem za názory a pomoc
    No tak potom pozri sem:
    http://shop.conrad.at/ce/de/product/...SYSTEM/0319011
    Porovnaj hlavne cenu a pritom je to T verzia, teda s TMC príjmačom!

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Charon Pozri príspevok
    Bojujem s myšlienkou Garmin nuvi 550 s Slovak Topo verziou. Je to hybrid Auto a turistika / bike / a loď :-D
    Pri TomTom sa mi páči možnosť editácie máp, ale tu som si dal otázku: Ako často budem túto službu využívať? Asi ani raz, aj keď myšlienka sa mi páči.
    Aktualizácia Garmin 80 €, TomTom 22€ čo je značný rozdiel.

    Ale asi zostanem pri pôvodnom zámere Garmin nuvi 550. Je to taký švajčiarsky nožík

    ďakujem za názory a pomoc
    Za takú cenu neni čo rozmýšľať :
    http://www.pixmania.sk/sk/sk/1152970...5t-europa.html

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    pivko Pozri príspevok
    Za takú cenu neni čo rozmýšľať :
    http://www.pixmania.sk/sk/sk/1152970...5t-europa.html
    No paráda, tak to naozaj nie je čo rozmýšlať.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Charon Pozri príspevok
    Niesom si istý, či táto téma ide sem, alebo viac inklinuje k PC.
    Chcem si kúpiť GPS navigáciu, bojujem medzi TomTom a Garminom ... (viem, že je dôležitý aj model, ale teraz viac sa mi jedná o firmu). Vie mi niekto poradiť, ktorá je "lepšia"?
    Otázku by som položil inak :

    Na čo budeš používať , na aké účely potrebuješ ?

    Tom Tom je len na navigáciu pre cesty / aspoň tak viem / , ale Garmin má pre aj cestovanie , aj pre turistiku a myslím aj cyklistiku ...

    Osobne mám Toma , som spokojný ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.