Zavrieť

Porady

Mandátna zmluva

Milí poraďáci, som tu nový, vie mi niekto poradiť? Som živnostník, sprostredkujem úvery pre banky a rád by som zamestnal pár poradcov, no neviem ako na to. Musia to byť živnostníci? Rád by som našiel takú cestu, aby to nemuseli byť živnostníci a ja som ich vyplácal len za sprostredkované úvery tak, aby si oni sami platili odvody a všetko, čo k tomu patrí. Tak isto by som potreboval vedieť, aký postup je pri zamestnávaní živnostníkov, pri rovnakom type podnikania. Aké zmluvy na to potrebujem, ak by sa dalo, aj nejaký vzor, prosím. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Rád by som našiel takú cestu, aby to nemuseli byť živnostníci a ja som ich vyplácal len za sprostredkované úvery tak, aby si oni sami platili odvody a všetko, čo k tomu patrí. - Da sa to a je to dohoda o vykonani prace. Avsak neviem ci niekoho na to namotas preto ze to je podla mna dost nevyhodne. A preco nechces zivnostnika?

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Takze na vyber mas bud:

    1. mandatna zmluva ( vykonavaju cinnost v tvojom mene)
    2.sprostredkovatelska zmluva (vykonavaju to vo svojom mene)

    Nokerla:
    preco by nemal?
    Ak si niekto veri, ze na seba zarobi tak s tym suhlasi. Ak chce niekto peniaze za nic tak to nebude chciet.
    Ja mam vsetkych bud na mandntnu alebo na sprostredkovatelsku zmluvu a nikomu to nevadi, dokazu na seba zarobit. Dal som im odbre podmienky a su spokojní ako oni tak aj ja

    Stegi je offline (nepripojený) Stegi

    Stegi
    Každý nie je živnostník, chcem to ponúknuť aj tým, ktorý sú normálne zamestnaný a chcú si popri práci privyrobiť. Dík za info. Dragan, ak si mi mohol poslať vzor mandátnej zmluvy, bol by som ti vďačný.

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    daj nejaky e-mail, zaslem Ti navrhy zmluv co pouzivam ja
    su vhodne aj pre zivnostnikov, zamestnaných na HPP ale aj pre studentov

    Stegi je offline (nepripojený) Stegi

    Stegi
    super, slavo.stebila..gmail.com. dik, skor som sa nevel ozvat, som nový, tak môžem písať max. 1príspevok za 30min

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    ahoj, sorry ospravedlnujem sa za neskoru odpoved. Bol som mimo internetu. uz to idme poslat

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    dragan.michal Pozri príspevok
    daj nejaky e-mail, zaslem Ti navrhy zmluv co pouzivam ja
    su vhodne aj pre zivnostnikov, zamestnaných na HPP ale aj pre studentov
    Michal, pomohol by si viacerým, ak by si bol ochotný návrh zmluvy zaradiť do - dokumenty

    enad je offline (nepripojený) enad

    enad
    Može obsahovať mandátna zmluva takéto niečo:
    "Mandant počas obdobia trvania tejto zmluvy uhradí aj náklady mandatára, a to:
    - preukázané cestovné náklady spojené s plnením tejto zmluvy vo výške X,XX EUR (slovom: x eur xx centov) za odjazdený kilometer, prípadne iné vopred odsúhlasené náklady na dopravu,
    - preukázané náklady na použitie mobilného telefónu do výšky XXX EUR (slovom: xxx eur) za kalendárny mesiac,
    - krytie ďalších nákladov musí byť vždy vopred písomne odsúhlasené mandantom"

    Mne sa to veľmi nezdá... pripomína mi to klasický pracovný pomer zamestnanca...:-(
    Čo vy na to?

    ďakujem

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Bezne to mandantna zmluva obsahuje. Nemyslim ze by to prekazalo.

    Mandantna zmluva je vlastne cinnost ktora sa vyuziva namiesto sprostredkovatelskej zmluvy.

    Rozdiel:
    mandntna zmluva - mandatar vykonava cinnost v mene mandantna na jeho ucet
    sprostredkovatelska zmluva - sprostredkovatel vykonava cinnost na svoje meno a na svoj ucet

    Mandntna zmluva sa vacsinou vyuziva medzi advokatom a klientom.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    dragan.michal Pozri príspevok
    aha, tak o.k., dam to tam
    Michal už si priložil do dokumentov tú mandátnú zmluvu? Ako si ju nazval?

    Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

    Lámerová
    Môžem urobiť mandátnu zmluvu s lekárom, ktorý nám zabezpečuje lekársku starostlivosť pre našich klientov. Sme domov dôchodcov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.