Zavrieť

Porady

skladovanie cesnaku

prosim,ako sa skladuje cesnak,aby vydrzal cerstvy co najdlhsie?

odkedy som vydata mimo Slovenska,mam problem.v obchodoch i na trhu dostat kupit len cesnak baleny po 3 a viac hlavok-my cesnak mame radi ale napriek tomu ho nikdy nestihneme skonzumovat vsetok a neskor bud zhnije,zosusi sa.....,nie je skratka vhodny na jedenie,len do vare.
cast si aj obcas ocistim a zamrazim,ale je paradox ze prave ked by som potrebovala cerstvy,napr.na hrianku,je uz po nom.a mrazeny sa na to pouzit neda.a tak som nutena zasa kupit viac hlavkove balenie a tak to ide dokola
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    vraciam sa k teme.
    skusala som vselico a najlepsie sa mi osvedcilo toto:
    cesnak si nacistim a do malinkych poharikov,napr od oliv si ho nakladam pomocou olivoveho alebo slnecnicoveho panenskeho oleja.
    takto zaliaty olejom vydrzi krasne cerstvy a hocikedy pouzitelny.musi to ale byt v chladnicke,inak by to vykvasilo.
    ked miniem vsetok cesnak z poharika,olej pouzivam do vare alebo na grilovanie mäsa.

    Dandýsek je offline (nepripojený) Dandýsek

    Dandýsek
    pokiaľ máte na cesnaku ešte kúsok palice- stopky, tak do nej vopchajte špajdlu a zalomte ju rovno s koncom tej stopky. Vzduch sa nebude dostávať do vnútornej časti k strúčikom a zostane naozaj dlhšie čerstvý.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    osky Pozri príspevok
    prosim,ako sa skladuje cesnak,aby vydrzal cerstvy co najdlhsie?

    odkedy som vydata mimo Slovenska,mam problem.v obchodoch i na trhu dostat kupit len cesnak baleny po 3 a viac hlavok-my cesnak mame radi ale napriek tomu ho nikdy nestihneme skonzumovat vsetok a neskor bud zhnije,zosusi sa.....,nie je skratka vhodny na jedenie,len do vare.
    cast si aj obcas ocistim a zamrazim,ale je paradox ze prave ked by som potrebovala cerstvy,napr.na hrianku,je uz po nom.a mrazeny sa na to pouzit neda.a tak som nutena zasa kupit viac hlavkove balenie a tak to ide dokola
    Ja si pamatám, že moja babka cesnak skladovala na povale, zavesený na takej latke, nezabalený a vydržal hodne dlhooooooo

    piggos je offline (nepripojený) piggos

    som kto som,..človek čo má rád humor ...viac piggos
    hod si do googla skladovanie cesnaku. tam si to nájdeš...

    je tam rada že si máš dať cesnak na tanierik prikry si ho črepníkom obrátený z dierkou na dne...vraj cesnak pri skladovaní nemá rád priame svetlo..a cez dierku na dne črepníka mu ide vzduch...
    Naposledy upravil piggos : 17.05.09 at 20:18

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Roztlačiť a dať do pohárkov so soľou. Vydrží veľmi dlho. Vždy máš po ruke už načistený.

    Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

    Ajk&
    Kľudne som mrazený cesnak použila aj na topinky, len ho samozrejme nesmieš osky úplne rozmraziť, lebo je potom taký handrený. Ja ho mám očistený a strúčiky uložené v umelohmotnej miske zo zmrzliny a ešte zabalený v mikroténovom sáčku, aby mi nenapáchlo okolo neho.

    katike je offline (nepripojený) katike

    katike
    Najlepšie sa mi osvedčilo skladovanie cesnaku v malej nádobke
    od Tupperware v špajzi, prípadne v chladničke. Cesnak tam vydrží dlho, aj mesiac , nezhnije a je stále ako čerstvý. Nádobka nie je až taká drahá, aby sa neoplatilo investovať.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Cesnek rozobrat na struciky, strcit do malej papierovej krabicky alebo sacku a hajde do chladnicky.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Osky, musíš si kúpiť domáci cesnak u nás na Slovensku. Ja mám z môjho cesnaku spravené "vrkoče" zavesené v špajzke a vydrží mi celú zimu. Strúčiky mám tiež voľne položené na tmavom mieste - a vydržia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.