Zavrieť

Porady

Prepis auta

Pekný deň Vám prajem!

Môžete mi prosím poradiť, že keď predávam auto do iného okresu, môžem vybaviť odhlásenie auta takým spôsobom, že splnomocním kupujúceho na odhlásenie auta a on mi ho odhlási na ich okresnom dopravnom inšpektoráte a potom zároveň prihlási na svoje meno? Je možné odhlásiť auto na inom dopravnom inšpektoráte ako tam kde bolo vozidlo predtým evidované? Ja som tak počula, že áno, len neviem, čo je na tom pravdy. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Kika69 Pozri príspevok
    Pekný deň Vám prajem!

    Môžete mi prosím poradiť, že keď predávam auto do iného okresu, môžem vybaviť odhlásenie auta takým spôsobom, že splnomocním kupujúceho na odhlásenie auta a on mi ho odhlási na ich okresnom dopravnom inšpektoráte a potom zároveň prihlási na svoje meno? Je možné odhlásiť auto na inom dopravnom inšpektoráte ako tam kde bolo vozidlo predtým evidované? Ja som tak počula, že áno, len neviem, čo je na tom pravdy. Ďakujem.
    Nie je to možné, zatiaľ, už sa o tom veľa hovorí, ale bohužiaľ, IBA sa hovorí. Splnomocnenie nie je veľmi vhodné (aj keď pohodlnejšie), nespoliehala by som sa na cudzieho človeka, ktorého vidím prvý raz v živote. Už boli prípady, že auto nakoniec nebolo prehlásené, a nedalo sa skontaktovať a novým majiteľom, prípadne spôsobí haváriu, pokiaľ je auto ešte evidované na tvoje meno. Zbytočné problémy. Takže radšej neriskuj a odhlás si to sama.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Žabinka Pozri príspevok
    ...odhlás si to sama.
    Môžeš to na svojom DI odhlásiť priamo na meno nového majiteľa. Na základe záznamu v TP + KZ si prihlásenie na svojom DI už rieši sám - bez Teba.

    Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

    Kika69
    Ďakujem vám všetkým za odpovede. Chcela som vlastne len ušetriť čas postávaním v rade na Dopravnom inšpektoráte a tiež vyhnúť sa tomu, aby kupujúci musel chodiť 2x, ak sa mu na 1x zapáči auto a nepríde v čase, keď sú úradné hodiny na DI. Dá sa vôbec auto predať tak, aby dotyčný kupujúci nemusle chodiť 2x? Ako riešite predaj auta čo najrýchlejšie? Zatiaľ, čo sme auto predávali alebo kupovali vždy sme chodili 2x, raz pozrieť auto a druhýkrát vybaviť papiere. Ale napr. na zajtra poobede mám nahláseného záujemcu, ktorý je bydliskom od nás vzdialený 250 km. A osobne aj mňa odrádza (mám v pláne kupovať auto) vzdialenosť, keď vidím, že miesto predaja je ďalej ako 100 km. Viete poradiť? ďakujem.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Do kupnej zmluvy o kupe a predaji os. automobilu sa bezne pise v casti Rucenie a zavazky, ze kupujuci sa zavazuje v stanovenej lehote - napr. 7 dni auto prihlasit, resp. na zaklade splnomocnenia odhlasit na svoje meno na DI. A potom je to uz len vec prava a povinnosti...

    Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

    Kika69
    Nakoniec sme to vyriešili tak, že sme kupujúcemu dali kúpno-predajnú zmluvu a fotokópiu osvedčenia o evidencii, s originálom som šla na DI a vyhlásila auto a osvedčenie zaslala poštou.Takto kupujúci nemusel chodiť 2x, ale neviem, či v prípade keby ho kontrolovala polícia, či by kúpnopredajná zmluva a fotokopia osvedčenia stačila. No našťastie sa dostali domov bez kontroly. Ďakujem za rady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.