Zavrieť

Porady

Lízing v jed účtovníctve

Mam zauctovat lizing úžitkového auta v jednoduchom uctovnictve v programe ALFA a neviem ako na to. Vie mi nikto poradit ako na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    sonia17 Pozri príspevok
    Mam zauctovat lizing úžitkového auta v jednoduchom uctovnictve v programe ALFA a neviem ako na to. Vie mi nikto poradit ako na to?
    mám lízing a používam program Alfa. Do záväzkov si nahodím záväzok vo výške istiny a zvlášť záväzok úrok+DPH. Úhradu rozdeľujem na splátku istiny, ktorú zaúčtujem ako nákup investičného majetku a úhradu DPH a úroku. Úrok dávam do výdavkov. Ďalší krok je, že auto zaevidujem do knihy dlhodobého majetku a odpisujem ako lízing

    pamara je offline (nepripojený) pamara

    manželka, mamička dvoch detí ...viac pamara
    ako účtujem tak účtujem ale aj tak som z toho mimo. Ten lízing v alfe je asi nad moje sily. pomôže mi prosím niekto? v DM to mám dobre nahodené. problémy mi robia len mesačné splátky.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Pýtaš sa v nesprávnej sekcii, nemusia ťa tu nájsť. Otázky ohľadom účtovného softwaru zadávaj tu http://www.porada.sk/f9-uctovne-a-ine-softvery.html
    Našla som nasledujúce témy.
    Tu http://www.porada.sk/t47314-leasing-...tml#post423135 píšu, že v Alfe je v helpe(cez F1) leasing dobre popísaný.
    Ďalšia téma http://www.porada.sk/t72331-alfa-lea...latca-dph.html
    Pomôže ti tabuľka, v ktorej som rozpísala aj účtovanie http://www.porada.sk/t109712-leasing...alizovana.html

    AnnaK1953 je offline (nepripojený) AnnaK1953

    Dochodkyňa AnnaK1953
    pamara Pozri príspevok
    ako účtujem tak účtujem ale aj tak som z toho mimo. Ten lízing v alfe je asi nad moje sily. pomôže mi prosím niekto? v DM to mám dobre nahodené. problémy mi robia len mesačné splátky.
    mesačná splátka - neplatca: napr. 245€, z toho istina 220, dph+úrok 25. Celý leasingový záväzok (komplet) mám nahodený v knihe záväzkov. Mesačnú úhradu rozdeľujem na 2 časti:
    1. 220 € odpis zo záväzku(v Alfe cez F7) - členenie:nákup DM (v analytike mám splátka istiny z leasingu)
    2. 25€ tiež odpis zo záväzku cez F7 - členenie:prev.réžia (v anylytike mám dph+úrok z leasig.zmluvy)
    bankovú položku splátky si delim na a) a b)
    ja osobne to robím takto.
    No a odpis klasicky cez majetok:časový leasing

    hajni je offline (nepripojený) hajni

    hajni
    Prvýkrát prichádzam do styku s leasingom ojazdeného automobilu, tak privítam každú pomoc. Faktúra za úžitkové vozidlo je na leasingovku. Suma je 13 000 eur, DPH 2 800 eur a suma celkom 15 800 eur. Dostala som do rúk splátkový kalendár, kde je uvedená obstarávacia cena 15 800 a cena leasingu 18 147.78 eur.
    V splátkovom kalendári sú 4 stĺpce: anuitná časť, úrok, finančný prenájom, k úhrade. Vraj je to vozidlo N1, ktoré má nárok na odpočet DPH. Keďže nie je nikde vyčíslené, tak som na pochybách z ktorej sumy vypočítať DPH a ako účtovať. Dokonca aj pri spracovateľskom poplatku je DPH 0.
    Počíta sa DPH z maržy, ktorú nahodil autobazár? Uplatňuje sa postupne mesačne? Alebo ako to vlastne celé je? Môže mi niekto poradiť? Prosím!!
    Naposledy upravil hajni : 11.02.10 at 09:27 Dôvod: rozsiahlejšie informácie

    hajni je offline (nepripojený) hajni

    hajni
    Prosím o pomoc súrne! Predpokladám, že budem musieť podať opravné DP z DPH. Pozrite sa niekto na príspevok 7.

    Lízing v jed účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.