Zavrieť

Porady

Ako správne vyplniť knihu jázd?

Dobrý večer všetkým.

Mám pár otázok týkajúce sa knihy jázd:
1. "Odkial - kam" -tam sa má zapísať iba cesta z bodu A do bodu B, ale kam potom napíšem spätnú cestu? Napr. niekto nastúpi v TT a vyložím ho v NR. Tak mám zapísať iba TT-NR?
2. "Tankovanie paliva" - tam mám písať iba vtedy, ked idem tankovať? Tam mám písať litre?
3. "Stav počítadla" - tam mám napísať stav tachometra po príchode domov? (tzn. ked odstavím auto po preprave)

Dakujem vám za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Kuriér Pozri príspevok
    Dobrý večer všetkým.

    Mám pár otázok týkajúce sa knihy jázd:
    1. "Odkial - kam" -tam sa má zapísať iba cesta z bodu A do bodu B, ale kam potom napíšem spätnú cestu? Napr. niekto nastúpi v TT a vyložím ho v NR. Tak mám zapísať iba TT-NR?
    2. "Tankovanie paliva" - tam mám písať iba vtedy, ked idem tankovať? Tam mám písať litre?
    3. "Stav počítadla" - tam mám napísať stav tachometra po príchode domov? (tzn. ked odstavím auto po preprave)

    Dakujem vám za pomoc.
    Veď to píš ako sa jazdí:
    1. Nitra - Trnava
    Trnava - Pezinok
    Pezinok - Bratislava
    Bratislava - Nitra = koniec šichty
    a všade napíšeš čo tam budeš robiť
    2. Tankovanie zapíšeš vtedy keď budeš naozaj tankovať
    3. stav tachometra napíšeš po každej jazde ako v bode 1 a samozrejme aj čas
    PS: a budeš to robiť ručne alebo v nejakom SW ?

    Kuriér je offline (nepripojený) Kuriér

    Kuriér
    No lenže ja budem prepravovať osoby, takže ja sa po každej preprave budem vraciať domov a tú spiatočnú cestu neviem ako mám zapísať.
    Budem to robiť ručne - kúpil som si taký zošit, že: Evidencia prevádzky osob. motor. vozidla.

    Dakujem za odpoved.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Kuriér Pozri príspevok
    No lenže ja budem prepravovať osoby, takže ja sa po každej preprave budem vraciať domov a tú spiatočnú cestu neviem ako mám zapísať. Tak tan napíšeš Nitra - Trnava a späť s tým že uvedieš čas odchodu a čas príchodu a ďalšie náležitosti podľa predtlače v zošite. Netreba z toho robiť vedu.
    Budem to robiť ručne - kúpil som si taký zošit, že: Evidencia prevádzky osob. motor. vozidla.

    Dakujem za odpoved.
    V texte
    Naposledy upravil Manual : 22.05.09 at 10:26

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Kuriér Pozri príspevok
    No lenže ja budem prepravovať osoby, takže ja sa po každej preprave budem vraciať domov a tú spiatočnú cestu neviem ako mám zapísať.
    Budem to robiť ručne - kúpil som si taký zošit, že: Evidencia prevádzky osob. motor. vozidla.

    Dakujem za odpoved.
    V zošite je aj kolónka účel cesty a poznámka.
    1. Nitra - Trnava - preprava klienta
    2. Trnava - v meste
    preprava klienta
    3. Trnava- Nitra
    spiatočná cestaMôžeš si zaužívať aj skratky, napr. - PK - preprava klienta, (alebo PZ preprava zákazníka, Z - zákazník, CD - cesta domov BZ-bez zákazníka)
    ale si ich napíš na prvú stranu Evidencie, aby si nepremýšľal, či je ND kúpa Náhradných Dielov, alebo Návrat Domov

    Forsttimber je offline (nepripojený) Forsttimber

    Forsttimber
    prosim vas do kolonky ubehnute mam napisat vzdialenost ktoru som presiel pri kazdej ceste zvlast? alebo so mam potom scitavat?
    A do kolonky prenasa sa dam sumarne udaje? a tie potom prepisem na druhu stranu do prenesených?
    Dik

    Uz sa citim ako idiot

    Sukromne jazdy pisem do knihy alebo ich nezapisem a len pri dalsej jazde napisem km aj z tymi sukromnymi (myslim na zaciatku jazdy)

    Ako správne vyplniť knihu jázd?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.