Zavrieť

Porady

KOSTOLY-zvonenie

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na názor ľudí z porady. Jedná sa o zvonenie zvonov na kostoloch. Dnes som tak nad tým uvažovala či sa nejedná o svojím spôsobom obťažovanie. Viem, že nezvonia v čase nočného kľudu, ale napríklad v Bratislave niečo takéto neregistrujem. Zvoní sa len v menších mestách a dedinkách. To je podľa mňa niečo také, ako keby som si ja pustila každý deň dvakrát denne naplné "gule" rádio a repráky dala do ulice a obťažovala tým okolie resp. pol mesta. Taký heavy metal by bol fajn. Ja viem, že je to všeobecne tolerované, len ma zaujíma Váš názor. Na záver podotýkam, že som veriaca.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Ľudia na dedinách sú podľa mňa zvyknutí a tak trochu sa zvonením môžu orientovať (koľko je hodín).
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Na dedinách to asi tak ľahko nezmyzne...je to tradícia.
Inak, mám blízko kostol,zvony mi nevadia.
Šááák som na dzedzine
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

kaco11 Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na názor ľudí z porady. Jedná sa o zvonenie zvonov na kostoloch. Dnes som tak nad tým uvažovala či sa nejedná o svojím spôsobom obťažovanie. Viem, že nezvonia v čase nočného kľudu, ale napríklad v Bratislave niečo takéto neregistrujem. Zvoní sa len v menších mestách a dedinkách. To je podľa mňa niečo také, ako keby som si ja pustila každý deň dvakrát denne naplné "gule" rádio a repráky dala do ulice a obťažovala tým okolie resp. pol mesta. Taký heavy metal by bol fajn. Ja viem, že je to všeobecne tolerované, len ma zaujíma Váš názor. Na záver podotýkam, že som veriaca.
To naozaj aj toto ľuďom vadí? Fakt sa nestačím čudovať. Veď tie zvony nezvonia ani 5 minút, to Ti naozaj tak prekáža? Nikdy som od žiadneho človeka nepočula hovoriť, že by im toto vadilo.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

neviem ako moze niekto porovnavat radio s kostolnym zvonom....

zvon je symbol,a aj ked v Bratislave to neregistrujes,vo Viedni zvonia rozne zvony kazdu hodinu,a na Stefanskom dome odbija kazdu stvrt hodinku-jednym bim-bam-om,a na obed sa cela Vieden krasne rozozvoni-vnimam to denne,takze neviem,preco by to malo obtazovat.
aj v Milane alebo Torine,ci janove,vsade zvonia,ked sa tak nad tym zamyslam....
turisti to obdivuju.ludia sa na chvilku zastavia z denneho zhonu....
je to praveze nostalgia,to je ako ked na mesite zvolava hlasnik k modlitbe ,tak u nas sa zvoni-to je tiez vyzva k modlitbe.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

arizona Pozri príspevok
Na dedinách to asi tak ľahko nezmyzne...je to tradícia.
Inak, mám blízko kostol,zvony mi nevadia.
Šááák som na dzedzine
Ja bývam v meste, neďaleko od kostola, zvony zvonia na poludnie, cez pracovný deň pred večernou omšou, v nedeľu pred všetkými omšami, ale nikdy mi to nevadilo.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Olice Pozri príspevok
To naozaj aj toto ľuďom vadí? Fakt sa nestačím čudovať. Veď tie zvony nezvonia ani 5 minút, to Ti naozaj tak prekáža? Nikdy som od žiadneho človeka nepočula hovoriť, že by im toto vadilo.
Tak raz mi to príšerne vadilo: boli sme na výlete v Maďarsku, penzión naproti kostolu a vyzváňali v pracovný deň ráno o 5

Druhý (milší) zážitok ... na prechádzke s prvou láskou, na Modrom kostolíku odbilo 3x, šiel okolo jeden pánko a spýtal sa: Prepáčte, zaľúbenci, koľko je hodín? viem, že trištvrte, ale neviem na koľko
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

No vidíš, ja si zase neviem svoj život predstaviť bez tohto symbolu! Keby si napísala, že ti prekáža húkanie sirén v piatok napoludnie, to by som ešte chápala, ale zvonenie?
Ozaj, vie niekto, podľa akého nariadenia ?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Vadi nevadi. Dnes ma totižto zobudili a bola som príšerne unavená po nočnej. Proste len som sa nad tým zamyslela. Ja sa hlboko ospravedlňujem za svoje nanajvýš divné úvahy
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Ale aj tak ďakujem za názory
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kaco11 Pozri príspevok
Vadi nevadi. Dnes ma totižto zobudili a bola som príšerne unavená po nočnej. Proste len som sa nad tým zamyslela. Ja sa hlboko ospravedlňujem za svoje nanajvýš divné úvahy
Osobne si myslím, že je stokrát lepšie sa prebudiť na hlahol zvonov, ako na nepríjemné poplašné alarmy áut.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tweety Pozri príspevok
Osobne si myslím, že je stokrát lepšie sa prebudiť na hlahol zvonov, ako na nepríjemné poplašné alarmy áut.
A co tak zobudit sa na sustanie penazi ??
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

tiež bývam nejakých 200m od kostola (no kolmo, nemáme okná čelom ku kostolu) a odbíjajú každú myslím štvrťhodinu (bohužial nie presne, stále popredu), no nevadí mi to. Skôr to považujem za príjemné, má to niečo do seba, nie len samé auto a činžiak. No teraz sú postavené nové činžiaky priamo pri kostole, len cez cestu a čelom k nemu. Tak to už si neviem dosť dobre predstaviť tam bývať priamo pri zvonici (pôvodne mala byť stavba len nízka, no samozrejme bytový boom a narástli do skoro maximálnej výšky prípustnej v tomto meste). No tí ludia už o tom vedeli, ked si byt kupovali, takže s tým museli rátať. Predsa kostol tam bol už dááávno. Len tie hodiny by mohli opraviť

Moja babka bývala pri signalizacii na želežničnom priecestí a pod letiskom. To bolo tiež iba o zvyku. Im to vôbec nevadilo, no my návšteva sme si museli zvykať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

misomiso Pozri príspevok
A co tak zobudit sa na sustanie penazi ??
To by som nechcela. Ešte tak na sladký božtek, ale otravovať sa s peniazmi už od skorého rána, to nie je bohviečo.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

misomiso Pozri príspevok
A co tak zobudit sa na sustanie penazi ??
To sú naozaj tie peniaze všetko, a čo tak štebot vtáčikov a nežný bozk od manžela/manželky...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Určite je to o zvyku. Niektorí bývajú pri železničnej trati a vedia spať.
Ja tiež, keď som u babky, tak sa na tie zvony ráno niekedy zobudím (niekedy nie), ale potom zase zaspím. Ale deti napríklad vedia, že keď zvonia zvony (na poludnie), majú sa prísť naobedovať... lebo ináč lietajú celý deň po dedine
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Tweety Pozri príspevok
To by som nechcela. Ešte tak na sladký božtek, ale otravovať sa s peniazmi už od skorého rána, to nie je bohviečo.
Máme podobné zmýšľanie.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Tak ono zase mna minulý týždeň úplne nádherným spôsobom prebudila o štvrtej ráno siréna používajúca sa na hlásenie napadnutia krajiny a podobne, niekoľkominútovým nepretržitým húkaním. Pripadala som si ako v pesničke: " Vstávaj jano hore..... fáááárať ti nedájúúúú. Akurát že ja som mala voľno
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ja ti vlastne závidím, našu ulicu budia "cirkulááre"
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Bývam blízko kostola a keď som chodila do práce tak to bola poistka...ak sklamal budík zvony to istili. Ak si chcem pospať a nebyť rušená dám si štuple do uší.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

bývame v meste
a ráno o 6.00 hod, je to ..."budík"....
aspoň cez prázdniny by to mohli posunúť...
už boli aj sťažnosti....aj petícia.....a nič
sme veriaci....
ale ráno o 6.00 je to dosť skoro.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať