Zavrieť

Porady

Poznáte Nutrilite?

Ahojte všetci, chcem sa spýtať, či poznáte vitamíny a doplnky výživy - Nutrilite? Máte skúsenosti? Poraďte - je to naozaj taká kvalita alebo dobrý marketing a pre niekoho dobrý zárobok? Ďakujem za rady.
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Podla mojho nazoru vsetky umele vitaminy a vyzivove doplnky su dobre akurat pre ich predajcov a distributerov. Vitaminy aj mineraly su obsiahnute v beznej potrave a nie je treba za ne platit v lekarni, ak sa daju vypestovat v zahrade alebo kupit na trznici a v obchode.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

Danú značku vitamínov poznám osobne. Z vlastných skúseností - vďačím im za veľa!!! V prvom rade - nie sú umelé. Je to 100% prírodný vitamín, 90% rozpustný a vstrebateľný v organizme. Všetky rastlinky, z ktorých sa výťažky čerpajú sú pestované na 70 rokov starej pôde - počas 70 rokov do pôdy nebola vpustená žiadna chémia! Samozrejme všetko je to podložené certifikátmi (Len dve firmy vo svete vlastnia dané certifikáty) Firma má OBROVSKÉ množstvo patentov na vitamíny,je to prvotriedna svetová špička. Pokiaľ máš možnosť užívať ich, môžeš im plne dôverovať. Nič lepšie sa ti nemohlo dostať do rúk.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

vilob Pozri príspevok
Danú značku vitamínov poznám osobne. Z vlastných skúseností - vďačím im za veľa!!! V prvom rade - nie sú umelé. Je to 100% prírodný vitamín, 90% rozpustný a vstrebateľný v organizme. Všetky rastlinky, z ktorých sa výťažky čerpajú sú pestované na 70 rokov starej pôde - počas 70 rokov do pôdy nebola vpustená žiadna chémia! Samozrejme všetko je to podložené certifikátmi (Len dve firmy vo svete vlastnia dané certifikáty) Firma má OBROVSKÉ množstvo patentov na vitamíny,je to prvotriedna svetová špička. Pokiaľ máš možnosť užívať ich, môžeš im plne dôverovať. Nič lepšie sa ti nemohlo dostať do rúk.
1. Aj uran je 100% prirodny produkt...
2. Bola ta poda aj zastresena, aby bola chranena pred emisnymi spadmi, kyslymi dazdami a odizolovana od znecistenych spodnych vod? Inak, tazko verit, ze v dnesnej dobe este nieco take ako "cista poda" existuje.
3. Igora Bukovskeho velmi nemusim, ale s jeho tvrdenim, ze jednym z mala preukazanych ucinkov "vyrabanych" vitaminov je drahý moč (nevstrebane a nadbytky sa vylucuju mocom), suhlasim.
4. Farmaceuticke firmy su predovsetkym o biznise. Su to podnikatelia (vo vlastnom mene, na vlastny ucet, s cielom dosahovania zisku), a nie dobrocinny ustav - vid hysteria okolo Tamiflu a spol.
5. Kde ta zastihne choroba, tam na nu najdes liek. Akosi je to tak stvorene v prirode, ze koaly ziju len tam, kde eukalypty.... a preto v principe uznavam, ze clovek by mal jest to, co sa urodi tam, kde zije - a inak to nebude ani s liekmi.
Tym Ti ale neupieram pravo na vlastny nazor a skusenost.
1 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Tyto vitamíny jsou prodávány firmou Amway, takže klasická pyramida. Tyto firmy mají vždy údajně úžasné výrobky. Dokonce natolik úžasné, že se nemůžou prodávat normálně - musí k nim být vysvětlující distributor, protože nepoučený a nezpracovaný odběratel by si je asi nekoupil.

Firmám, které prodávají na pyramidovém základě, z principu nevěřím kvalitu zboží vzhledem k ceně. V "normální" síti stojí jejich druh zboží mnohem méně, protože si nehraje na něco extra.

Na druhé straně nelze úžasný produkt prodávat v bůhvíjak velkém množství, protože pak by ztratil punc exkluzivity a úžasnosti. Stejně jako BMW nemůže mít každý, i kdyby na něj stokrát měl. Už by nešlo tvrdit,že někomu stačí auto, jiný chce BMW....

Někomu stačí vitamíny z nejbližší lékárny, na pojišťovnu, předepsané od normálního doktora, jiný musí mít nutri....

Když si pořídím hodinky za milion, sice mi ukážou čas stejně jako mašinka z tržnice, ale bude na nich vidět, že jsou drahé, úžasné a pro vyvolené.

Drahé a úžasné vitamíny demonstrovat nemůžete, moč je z nich jen... moč. O to víc musíte vykřikovat do světa ty úžasné parametry čistoty, certifikátů a působení. A nejlépe někde nechat vystavenou krabičku s důležitým nápisem nebo logem.

Žijeme v době, kdy zbožím už není samo zboží, ale značka.

Nemám ráda lidi, kteří si běžně dostupné věci musí pořizovat v pyramidových společnostech. Pro mě jsou to snobové, kteří chtějí tahat peníze z druhých nebo si hrát na elitu.

Nebo jsou to lidé, kteří věří údajné superkvalitě zboží. Au....

Už jste někdo slyšeli o pyramidové společnosti, která by si zakládala na průměrné kvalitě a masovém odbytu? Já ne. Vždy to bylo úžasně kvalitní, úžasně drahé zboží pro chytré, a to není každý.

A kdo by nechtěl být považován za chytrého, bohatého a schopného, že.... Za elitu, za vyvoleného. Za někoho lepšího, než je normální, průměrný občan.

Za pocit být něčím extra spousta lidí ráda zaplatí. Vítejte ve světě iluzí.
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Velka skoda, ze sa v tejto teme neda ocenovat, pridala by som body za obidva predchadzajuce prispevky. Vyjadrene a vysvetlene velmi rukolapne a presne, ale aj napriek tomu si myslim, ze sa najde este vela ludi, ktori si budu chciet za drahe peniaze kupit svoj pocit exkluzivity.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
V nedávnej minulosti MLM dostal negatívnu nálepku hlavne v súvislosti s pyramídovým systémom vkladania peňazí, kedy sa ľudia nalákavali do štruktúry vidinou vysokého zisku. Pričom to boli iba úbohé "ovečky", obratí o peniaze. Víťazne z toho vyšli iba tí, ktorí boli na vrcholci pyramídy. Tiež som bola na takej jednej prednáške, kde mi prednášajúca mladá deva nevedela nijako vysvetliť, čo dostanem za svoje peniaze. Aký tovar, aké služby ? ... Snáď žiadny rozumne uvažujúci človek neuveril takému klamstvu.
Táto skúsenosť ale neznamená, že MLM systém predaja výrobkov je zlý. Je to iba iný spôsob predaja ako klasický obchodný reťazec, kde cena výrobku je navyšovaná o rôzne náklady, získané počas jeho cesty do obchodu (reklama, obal, doprava, medzisklady, sklady atď). Predaj v obchode je viacmenej anonymný, pričom systém predaja distribútorom je o tom, že distribútor (ktorý má v malíčku predávané výrobky), poskytne klientovi čo najviac informácií o výrobku s následnou starostlivosťou o zákazníka (servis, reklamácia a pod.). Je to presne taký istý predaj výrobku ako v obchode, akurát so zvýšenou starostlivosťou o zákazníka.
Ako v každom systéme sa v ňom nájdu pozitíva aj negatíva. Navzájom sa môžu líšiť, ale každý si tam môže nájsť to svoje. Niekto je vyložene obchodník a záleží mu na získavaní peňazí, bodov, štruktúrneho postupu či iných výhod z toho vyplývajúcich. Naopak, je veľa ľudí, ktorí od systému neočávajú zárobok, ale kupujú si výrobky pre svoju spotrebu, príp. pre potrebu iných ľudí.
Osobne som sa v minulosti tiež negatívne stavala k MLM, ale to dovtedy, kým som nemala česť zoznámiť sa so spôsobom alternatívneho liečenia, ktorý vysoko prevyšuje všetky ostatné, je jedinečný a spĺňal všetky moje vysoké nároky. Až to ma podnietilo vstúpiť do MLM, pretože je pre mňa vždy výhodnejšie byť zaregistrovaná v štruktúre, ako kupovať si od niekoho výrobky za vyššiu cenu. Doteraz nepoznám všetky výhody MLM (tie percentá, štruktúru a pod.), ale nikdy mi o ne ani nešlo, mne išlo iba o vyriešenie závažných zdravotných problémov mňa i mojej rodiny (príp. pomôcť iným ľuďom), čo sa aj podarilo
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Táto skúsenosť ale neznamená, že MLM systém predaja výrobkov je zlý. Je to iba iný spôsob predaja ako klasický obchodný reťazec, kde cena výrobku je navyšovaná o rôzne náklady, získané počas jeho cesty do obchodu (reklama, obal, doprava, medzisklady, sklady atď).
Jenže v MLM je cena taky navyšována. Kolik stupňů distributorů má procenta z prodeje? Kolik ta procenta dají dohromady procent z finální ceny výrobku? Kolik zboží bere najednou jeden distributor pro své zákazníky - tedy jak je drahá doprava, jak draho vyjde to, že jim zboží přiveze až domů? To platí zákazník, že..... v ceně výrobku.

Reklama v MLM není formou televize, tisk, rádio, bilbordy, ale osobní působení distributora na koncového zákazníka. Kolik zákazníků osloví najednou ten distributor? Kolik ta reklama třeba v televizi? Není to náhodou HODNĚ drahá reklama, aby jeden člověk nabízel něco pár lidem -to v nejlepším případě? Kolik peněz stojí oslovit jednoho člověka v MLM, kolik lidí oslovíte najednou klasickou reklamou?

Predaj v obchode je viacmenej anonymný, pričom systém predaja distribútorom je o tom, že distribútor (ktorý má v malíčku predávané výrobky), poskytne klientovi čo najviac informácií o výrobku s následnou starostlivosťou o zákazníka (servis, reklamácia a pod.).
Ale no tak, servis a reklamace přece máme dneska všude.... V Deichmanu mi za boty vrátili peníze bez ptaní, v Globusu zaplatili cestu autem kvůli reklamování, jinde je to podobně. MLM není nic výrazně navíc, servis a reklamace dělají slušné firmy všechny.

Je to presne taký istý predaj výrobku ako v obchode, akurát so zvýšenou starostlivosťou o zákazníka.
Na mě to ale dělá dojem, že to není zvýšená starostlivost, ale větší ukecávání, aby si zákazník koupil produkt, který je vždy dražší než srovnatelné zboží stejného druhu. Je nutno ho přesvědčit, že tenhle produkt je lepší, kvalitnější, působivější, stojí za ty hrozné prachy, kdežto zboží koupené vnormální obchodní síti je nekvalitní přinejmenším už jen tím, že je prodáváno normálně. Otráveným prodavačem, bez servisu, bez možnosti reklamace, neváží si vás tam, chtějí na vás jen vydělat, no fuj, od nich nic nebrat, že....

Ako v každom systéme sa v ňom nájdu pozitíva aj negatíva. Navzájom sa môžu líšiť, ale každý si tam môže nájsť to svoje. Niekto je vyložene obchodník a záleží mu na získavaní peňazí, bodov, štruktúrneho postupu či iných výhod z toho vyplývajúcich. Naopak, je veľa ľudí, ktorí od systému neočávajú zárobok, ale kupujú si výrobky pre svoju spotrebu, príp. pre potrebu iných ľudí.
Osobne som sa v minulosti tiež negatívne stavala k MLM, ale to dovtedy, kým som nemala česť zoznámiť sa so spôsobom alternatívneho liečenia,

.... kým som NEMALA ČEST zoznámit sa so sposobom alternatívneho liečenia
Bezva,taky dobře zpracovaná dušička, považuje za čest seznámit se s určitým oborem MLM.

ktorý vysoko prevyšuje všetky ostatné, je jedinečný a spĺňal všetky moje vysoké nároky. Až to ma podnietilo vstúpiť do MLM, pretože je pre mňa vždy výhodnejšie byť zaregistrovaná v štruktúre, ako kupovať si od niekoho výrobky za vyššiu cenu.
Jak víte, že vysoce převyšuje všechno ostatní? Dělala jste nějakou srovnávací studii na věrohodném vzorku nemocných nebo vám to prostě řekli ti, kteří vámi zakoupené produkty prodávají?
Už v předchozím příspěvku jsem poukázala na to, že zboží, prodávané MLM systémem, je vždy označováno a předkládáno jako převyšující konkurenci, jedinečné, splňující vysoké nároky, prostě lepší než ostatní. No, a už je to tady, vy jim to věříte taky.

Že se váš zdravotní stav zlepšil, může a nemusí být použitím těchto výrobků. Může to být i vaše celkem silné očekávání, že se tak stane. Protože vás přesvědčili, že tyto výrobky mají tento efekt, a protože jste byla ochotna za ně dát určitou sumu - tu byste nedala, kdybyste pochybovala a nečekala zlepšení. To vše ale neznamená, že to opravdu funguje tak, jak se tvrdí.

Sama píšete, že je pro vás výhodnější být registrovaná ve struktuře, než odebírat výrobky za plnou cenu. Ono to asi bude výhodnější i pro firmu, jinak by to neumožňovala a netlačila by k tomu každého, kdo jen trochu projeví o její produkty zájem.
Chceš koupit jeden? Zaregistruj se, budeš to mít lacinější, a když prodáš další, vyděláš..... Sladké mámení..... Především vydělá firma, protože místo prodeje jednoho výrobku prodá několik. Na lákadlo výdělku nebo slevy se chytí každý. A kupte to i svým blízkým, je to úžasné, vy budete za hodnou a starostlivou, přece byste jim nekupovala šunt, to dá rozum. Hup, a máme odbyt pro celou rodinu.

V normálním obchodě vás nenutí prodat dalších deset rohlíků, když dostanete tři za slevněnou cenu. Když mají zboží v akci, tak to ještě neznamená, že k tomu nutně musíte vzít jiný výrobek. Ani vám nenabízí, že totéž máte nabídnout sousedům, kamarádům, přátelům, prostě lidem, kteří vám důvěřují a dají na vaše slovo.
MLM tohle všechno chce a k tomu vás tlačí.

Slibuje zdraví, krásu, výdělek, společenskou úspěšnost, přestiž, členství v klubu vyvolených. Vítejte ve světě iluzí.

Ale na mě nedejte, já jsem doma desítky let nasávala normální medicínu klasického obvoďáka, náš táta na zázraky nevěří a neprověřenými léky si nikdy netroufl nikoho léčit.
Ono totiž to alternativní nebývá prověřené.....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja užívam vitamíny NUTRILITE, nepotrebujem pocit exkluzivity, jednoducho som presvedčená o ich účinkoch. Nie sú to vitamíny, je to doplnková výživa. Vďaka C-plus neviem, čo je prechladnutie, či chrípka, vďaka magnesiu neviem, čo sú krče v nohách, vďaka OMEGA 3...... atd atd.
nemám potrebu striedať, za tie roky už som si všimla, že aj bežne v lekárni dostať silne preparaty, ked si však spočítam, čo by ma vyšla jedna tabletka z balenia (navonok velka krabička, pritom poloprázdna), tak tie moje "predražené" výrobky vychádzajú lacno.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ani ja som nemala nadchu a chripku uz asi 20 rokov. Neuzivam ziadne tabletkove vitaminy, akurat kazdy rok na jesen si spravim 5-tyzdnovu kuru s echinaceovymi kvapkami-IMUNAL. Co sa tyka vitaminov, jem vsetko, co nam vyrastie v zahrade a zda sa, ze je to dostacujuce.
Tym ale nechcem povedat, ze vitaminove tabletky su zle, mozno tu funguje efekt VIERA TVOJA TA UZDRAVILA.
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

KEJKA Pozri príspevok
ja užívam vitamíny NUTRILITE, nepotrebujem pocit exkluzivity, jednoducho som presvedčená o ich účinkoch. Nie sú to vitamíny, je to doplnková výživa. Vďaka C-plus neviem, čo je prechladnutie, či chrípka, vďaka magnesiu neviem, čo sú krče v nohách, vďaka OMEGA 3...... atd atd.
nemám potrebu striedať, za tie roky už som si všimla, že aj bežne v lekárni dostať silne preparaty, ked si však spočítam, čo by ma vyšla jedna tabletka z balenia (navonok velka krabička, pritom poloprázdna), tak tie moje "predražené" výrobky vychádzajú lacno.
užívam vitamíny NUTRILITE
Nie sú to vitamíny,

Já jsem asi blbá.... Jsou to vitamíny, nebo nejsou? Bylo nebylo.....model chytrá horákyně. Ani oblečená, ani nahá.

Nie sú to vitamíny, je to doplnková výživa.
No, slovo výživa mi připadá poněkud nepatřičné. Vitamíny moc výživné nejsou.... Zkuste se jimi chvíli vyživovat a uvidíte, jak brzy padnete podvýživou.... Olej taky není doplňkové PALIVO do motoru....

Vďaka C-plus neviem, čo je prechladnutie, či chrípka, vďaka magnesiu neviem, čo sú krče v nohách, vďaka OMEGA 3...... atd atd.

Tomu fakt věříte?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to nie je viera, to je fakt. doplnky výživy-neznamená, že sa tým živím, len si dopním to čo organizmu chýba.
Neverím ovociu a zelenine,pokiaľ nie je dopestovaná na Slovensku, dovozy - umelo dozreté ovocie chemicky ošetrované, brrrrrrrrrrrrr.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Jenže v MLM je cena taky navyšována. Kolik stupňů distributorů má procenta z prodeje? Kolik ta procenta dají dohromady procent z finální ceny výrobku? Kolik zboží bere najednou jeden distributor pro své zákazníky - tedy jak je drahá doprava, jak draho vyjde to, že jim zboží přiveze až domů? To platí zákazník, že..... v ceně výrobku.
Milá Pachole, vy rozprávate o niečom, čo vôbec nepoznáte.
Cena v MLM nie je navyšovaná stupňami distribútorov. Stupne distribútorov s cenou nesúvisia, je stále rovnaká. Na vaše veľké počudovanie ani percentá s tým nemajú nejakú priamu úmeru. Poštovné a podobné záležitosti sa rôzni a u každej firmy (príp. zasielateľa) je to inak. Záleží potom aj na prístupe každého distribútora.

Reklama v MLM není formou televize, tisk, rádio, bilbordy, ale osobní působení distributora na koncového zákazníka. Kolik zákazníků osloví najednou ten distributor? Kolik ta reklama třeba v televizi? Není to náhodou HODNĚ drahá reklama, aby jeden člověk nabízel něco pár lidem -to v nejlepším případě? Kolik peněz stojí oslovit jednoho člověka v MLM, kolik lidí oslovíte najednou klasickou reklamou?
Presne si otázkou aj odpovedáte: keď distribútor za účelom predaja oslovuje iného človeka, stojí to milióny, ktoré dáva za reklamu (väčšinou klamlivú alebo prinajmenšom zavádzajúcu) kde-ktorá spoločnosť ? Určite nie. Neviem, aké formy "reklamy" používajú distribútori (ja skúsenosti nemám, lebo nie som distribútor kvôli biznisu), ale myslím, že je to väčšinou z veľkej časti iba na úkor ich osobného voľna.

Ale no tak, servis a reklamace přece máme dneska všude.... V Deichmanu mi za boty vrátili peníze bez ptaní, v Globusu zaplatili cestu autem kvůli reklamování, jinde je to podobně. MLM není nic výrazně navíc, servis a reklamace dělají slušné firmy všechny.
Žijem v civilizovanom svete a mám kontakt s obchodmi dosť dlho na to, aby som vedela, že servis a reklamácia je dnes bežná záležitosť Netvrdila som predsa, že to tak nie je.
Áno, je to o slušnosti.

Na mě to ale dělá dojem, že to není zvýšená starostlivost, ale větší ukecávání, aby si zákazník koupil produkt, který je vždy dražší než srovnatelné zboží stejného druhu. Je nutno ho přesvědčit, že tenhle produkt je lepší, kvalitnější, působivější, stojí za ty hrozné prachy, kdežto zboží koupené vnormální obchodní síti je nekvalitní přinejmenším už jen tím, že je prodáváno normálně. Otráveným prodavačem, bez servisu, bez možnosti reklamace, neváží si vás tam, chtějí na vás jen vydělat, no fuj, od nich nic nebrat, že....
Ktorý produkt porovnateľného druhu máte na mysli? Nemám zjavne až také skúsenosti s produktami ponúkajúnými distribútormi, aby som ich mohla porovnávať s tými z obchodnej siete... Ak viete nejaké príklady, uveďte na dokumentáciu.
Myslím, že praktiky reklamy distribútorov sa rôznia podľa individuality každého jedinca. A súčasnému zákazníkovi naozaj netreba až tak veľa chochmesu, každý si urobí úsudok sám a má možnosť si aj porovnať. Pozornosti rozumného a aspoň trocha vnímavého človeka by snáď neušiel rozpor do neba vychvaľovaného produktu a na druhej strane do horúcich pekiel zhadzovaného produktu z obchodnej siete. Iste by to dobrý dojem neurobilo na nikoho. Zhodou okolností som dva týždne dozadu bola na predvádzacej akcii u mladej kočky, ktorá predáva Amway. Ona ma nepresviedčala, aké sú tie výrobky dobré, ona mi to rovno dokumentovala priamo ukázaním účinnosti výrobku (boli to produkty na umývanie riadov, pranie, prostriedok na fľaky a pod.). Na porovnanie mi ukázala ten istý manéver aj s bežnými prostriedkami z obchodu. Sama som videla rozdiel a úsudok si urobím sama. Viem, že sú skutočne dobré. (Nie však ich vitamínové a výživové doplnky, lebo o tých sa viacerí ľudia v tom vyznajúci vyjadrili dosť skepticky).

Bezva,taky dobře zpracovaná dušička, považuje za čest seznámit se s určitým oborem MLM.
Nečítate poriadne (to asi dobre nevidíte, ako vám od úst prskajú slilny ). Ja považujem za česť, že som mala možnosť sa zoznámiť s prípravkami alter. medicíny, ktoré mi zachránili život. Nemiešajte hrušky s jablkami.

Jak víte, že vysoce převyšuje všechno ostatní? Dělala jste nějakou srovnávací studii na věrohodném vzorku nemocných ?
Áno, robila som porovnávaciu štúdiu sama na sebe a to v rozsahu 20 rokov. Nepomohlo mi nič z toho, čo som predtým užívala, môj zdravotný stav sa akurát iba zhoršoval.

prostě řekli ti, kteří vámi zakoupené produkty prodávají?
Už v předchozím příspěvku jsem poukázala na to, že zboží, prodávané MLM systémem, je vždy označováno a předkládáno jako převyšující konkurenci, jedinečné, splňující vysoké nároky, prostě lepší než ostatní. No, a už je to tady, vy jim to věříte taky.

No namôjveru, o čo som bola ochudobnená ! Tak takéto niečo mi mali povedať !?
Nepovedali. Dostala som iba strohú informáciu.

Že se váš zdravotní stav zlepšil, může a nemusí být použitím těchto výrobků. Může to být i vaše celkem silné očekávání, že se tak stane. Protože vás přesvědčili, že tyto výrobky mají tento efekt, a protože jste byla ochotna za ně dát určitou sumu - tu byste nedala, kdybyste pochybovala a nečekala zlepšení. To vše ale neznamená, že to opravdu funguje tak, jak se tvrdí.
Neverila som, že nastane zlepšenie, pretože podľa tých pár viet, ktoré som o tom dostala, vôbec tomu nenasvedčovali. Jednoducho mozog sa tomu vzpieral uveriť (hovorím o tachyionoch, ktoré fungujú inak ako všetko ostatné). Podobne to prebiehalo u mojej mamy, mojich detí i môjho manžela-najväčšieho skeptika, ktorý dovtedy veril iba oficiálnej medicíne. Položila som to na stôl a povedala: toto budeš užívať. No a predstavte si, ono to aj bez prednášky či presviedčania fungovalo a doteraz sú všetci v poriadku, je to cca štyri roky. A ja tiež (klopem si na čelo).

Sama píšete, že je pro vás výhodnější být registrovaná ve struktuře, než odebírat výrobky za plnou cenu. Ono to asi bude výhodnější i pro firmu, jinak by to neumožňovala a netlačila by k tomu každého, kdo jen trochu projeví o její produkty zájem.
V tomto by som s vami troška súhlasila. Hore opisujem moju účasť na predvádzacej akcii A., ktorá má fakt dobré výrobky "do kuchyne". Keď som sa spýtala, či je registrácia za poplatok, pri následnej odpovedi mi spadla sánka. Je mi jasné, že platím firme za web stránku, jej udržiavanie a za niektoré administratívne úkony (ale toľko a každý rok?!). Ale platiť 10 Euro za prihlasovacie formuláre, manuály a katalóg sa mi zdalo dosť veľa. Takže teraz mám na výber: buď si jednorazovo kúpim dva výrobky od distribútorky (pričom jej marža navyše zahŕňa práve tie rôzne poplatky firme + starostlivosť o mňa, ktorú od nej očakávam), alebo sa zaregistrujem a za mastný poplatok si môžem kupovať výrobky o 30 % lacnejšie.
Inú možnosť ako tieto dve však nemám, ledaže by mi to niektorý distribútor predal lacnejšie, bez takého navýšenia (veď u mňa je to s tachy. bežný jav ).

A kupte to i svým blízkým, je to úžasné, vy budete za hodnou a starostlivou, přece byste jim nekupovala šunt, to dá rozum. Hup, a máme odbyt pro celou rodinu.
Rada by som sa v obchodnej sieti dopátrala porovnateľného výrobku, rovnako dobrého, dosť som však v tomto skeptická
V normálním obchodě vás nenutí prodat dalších deset rohlíků, když dostanete tři za slevněnou cenu. Když mají zboží v akci, tak to ještě neznamená, že k tomu nutně musíte vzít jiný výrobek. No, myslím, že nejako podobne to funguje aj v obchodných reťazcoch, čo myslíte?
Ani vám nenabízí, že totéž máte nabídnout sousedům, kamarádům, přátelům, prostě lidem, kteří vám důvěřují a dají na vaše slovo. To neznamená, že keď vy máte také skúsenosti, že to tak robia všetci.

Slibuje zdraví, krásu, výdělek, společenskou úspěšnost, přestiž, členství v klubu vyvolených. Vítejte ve světě iluzí.
Presne toto sľubuje taká tá nádherná a veľkolepá reklama na všetko možné: v médiách.
Vitajte v civilizácii!

Ale na mě nedejte, já jsem doma desítky let nasávala normální medicínu klasického obvoďáka, náš táta na zázraky nevěří a neprověřenými léky si nikdy netroufl nikoho léčit.
Chudiatko
Stačí si prečítať knihu "Nevolajte doktora". Aj internet je plný toho, ako lekári "ovládajú" chemofarmaká, ako sa v ich storakosti vyznajú. Väčšinou sa "vyznajú" v tých, ktoré im predloží zástupca-distribútor niektorej spoločnosti, vyrábajúcej lieky. A čuduj sa svete ! každý si chváli tie svoje
Nechcem hádzať ani lekárov do jedného vreca, sú ako všetci iní ľudia na svete, v iných profesiách - rôzni.
Hlboko si vážim všetkých poctivcov, ktorí to s pacientami myslia dobre a snažia sa zo všetkých síl im naozaj pomôcť, ktorí neberú pacienta len ako ďalšie číslo v poradí.
A hlboko pohŕdam tými baterkovými.
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

[QUOTE=motylik7;1097567]Jenže v MLM je cena taky navyšována. Kolik stupňů distributorů má procenta z prodeje? Kolik ta procenta dají dohromady procent z finální ceny výrobku? Kolik zboží bere najednou jeden distributor pro své zákazníky - tedy jak je drahá doprava, jak draho vyjde to, že jim zboží přiveze až domů? To platí zákazník, že..... v ceně výrobku.
"Milá Pachole, vy rozprávate o niečom, čo vôbec nepoznáte.
Cena v MLM nie je navyšovaná stupňami distribútorov. Stupne distribútorov s cenou nesúvisia, je stále rovnaká. Na vaše veľké počudovanie ani percentá s tým nemajú nejakú priamu úmeru. Poštovné a podobné záležitosti sa rôzni a u každej firmy (príp. zasielateľa) je to inak. Záleží potom aj na prístupe každého distribútora."

Je fuk, jestli to vezmete z jednoho konce a výrobní cenu navyšujete o patra distributorů, nebo finální cenu snižujete o patra distributorů. Prostě je nějaká cena a část z ní jde na procenta pro distributory.

Ptám se, kolik těch pater je a kolik je jejich celkové procento odměny z finální ceny. Cena je daná firmou, stejně jako pravidla, kolik stupňů distributorů bude brát procenta z úrovní pod sebou.To je princip multi-mnoho levlového-úrovňového marketingu-obchodu.

Takže česky noch ajnmal - jaká částka z koncové ceny jde pro distributory? Podobně jako u "normálního" zboží mají procenta velkoobchod a maloobchod, že...

Vždyť přece kreslení pyramidy a slibování úžasných výdělků díky podúrovním pod naverbovaným distributorem - to je základ přednášky pro nové distributory, ne?

"Reklama v MLM není formou televize, tisk, rádio, bilbordy, ale osobní působení distributora na koncového zákazníka. Kolik zákazníků osloví najednou ten distributor? Kolik ta reklama třeba v televizi? Není to náhodou HODNĚ drahá reklama, aby jeden člověk nabízel něco pár lidem -to v nejlepším případě? Kolik peněz stojí oslovit jednoho člověka v MLM, kolik lidí oslovíte najednou klasickou reklamou?
Presne si otázkou aj odpovedáte: keď distribútor za účelom predaja oslovuje iného človeka, stojí to milióny, ktoré dáva za reklamu (väčšinou klamlivú alebo prinajmenšom zavádzajúcu) kde-ktorá spoločnosť ? Určite nie. Neviem, aké formy "reklamy" používajú distribútori (ja skúsenosti nemám, lebo nie som distribútor kvôli biznisu), ale myslím, že je to väčšinou z veľkej časti iba na úkor ich osobného voľna."

Ale oni to mají jako práci, ne jako dobročinnost na úkor svého osobního volna. Přesvědčování potenciálních zákazníků, aby si koupili produkt, je jejich práce. Vy chodíte vydělávat na úkor svého volna nebo prostě chodíte normálně do práce?

"Myslím, že praktiky reklamy distribútorov sa rôznia podľa individuality každého jedinca. A súčasnému zákazníkovi naozaj netreba až tak veľa chochmesu, každý si urobí úsudok sám a má možnosť si aj porovnať. Pozornosti rozumného a aspoň trocha vnímavého človeka by snáď neušiel rozpor do neba vychvaľovaného produktu a na druhej strane do horúcich pekiel zhadzovaného produktu z obchodnej siete. Iste by to dobrý dojem neurobilo na nikoho."

Kdyby byl rozdíl mezi nabízeným produktem a jeho obdobou z normálního obchodu podáván tak kontrastně, jak jste to vykreslila vy, opravdu by to normálního člověka trklo jako přehnané a křečovité, tudíž nevěrohodné.

Ale psychickou manipulací lze dosáhnout chtěného efektu jemně a elegantně - svůj produkt pochválit lehce, přidat něco názorů autorit, nejlépe zahraničních, dát do toho něco zdraví, ekologie, péče o zákazníka, ušlechtilých záměrů, nenápadně a zlehka zkritizovat konkurenci, metod je spousta.

A hlavně - distributor má svou řeč připravenou stejně jako argumenty, zákazník reaguje spatra, spontánně a nepřipraveně. Kdo má asi navrch, že....

"Zhodou okolností som dva týždne dozadu bola na predvádzacej akcii u mladej kočky, ktorá predáva Amway. Ona ma nepresviedčala, aké sú tie výrobky dobré, ona mi to rovno dokumentovala priamo ukázaním účinnosti výrobku (boli to produkty na umývanie riadov, pranie, prostriedok na fľaky a pod.). Na porovnanie mi ukázala ten istý manéver aj s bežnými prostriedkami z obchodu. Sama som videla rozdiel a úsudok si urobím sama. Viem, že sú skutočne dobré."

No, zase to bylo z její strany připravené - ona volila CO čistit, prát, umývat, ČÍM - jak běžný prostředek, tak svůj. Vy neznáte chemické složení obou konkurenčních preparátů, jejich koncentraci, na co fungují. Kdybych třeba vzala na prádlo zašpiněné od psích pacek persil - ve studené vodě dočista dočista. Nic nemůže být lepší, protože to prostě už čisté je. Další prostředek může být stejný nebo horší.

Ta kočka určitě předváděla prostředky na věcech, kde spolehlivě její věci zaberou a ty druhé spolehlivě nezaberou. Jen blázen by ukazoval, že konkurence funguje taky.

"Bezva,taky dobře zpracovaná dušička, považuje za čest seznámit se s určitým oborem MLM.
Nečítate poriadne (to asi dobre nevidíte, ako vám od úst prskajú slilny ). Ja považujem za česť, že som mala možnosť sa zoznámiť s prípravkami alter. medicíny, ktoré mi zachránili život. Nemiešajte hrušky s jablkami."

Nedivte se mi, nikdo by asi nenapsal, že si považuje za čest, že se seznámil s vitamínama z místní lékárny..... Potkal jsem úžasný vitamín C, jaká čest, v lékárně u zastávky tramvaje, jsem poctěn....

To, že vás někdo seznámil s nějakým přípravkem, nebyla čest, ale kšeft. Nicméně zabalený do líbivých slov, na ty jste se chytla.

V čem ta čest spočívala? Nečestným se tyhle přípravky tají? Jen čestní, tedy určitým způsobem vyvolení, se o nich dozví?

"Jak víte, že vysoce převyšuje všechno ostatní? Dělala jste nějakou srovnávací studii na věrohodném vzorku nemocných ?
Áno, robila som porovnávaciu štúdiu sama na sebe a to v rozsahu 20 rokov. Nepomohlo mi nič z toho, čo som predtým užívala, môj zdravotný stav sa akurát iba zhoršoval."

Smím se přeptat, co tak neléčitelného vám bylo, že to lékařská věda nebyla schopna zvládnout?

"prostě řekli ti, kteří vámi zakoupené produkty prodávají?
Už v předchozím příspěvku jsem poukázala na to, že zboží, prodávané MLM systémem, je vždy označováno a předkládáno jako převyšující konkurenci, jedinečné, splňující vysoké nároky, prostě lepší než ostatní. No, a už je to tady, vy jim to věříte taky.

No namôjveru, o čo som bola ochudobnená ! Tak takéto niečo mi mali povedať !?
Nepovedali. Dostala som iba strohú informáciu."

Ta ale musela mít sílu, že vás přesvědčila.... Zas na druhé straně - kde je to starostlivé věnování se zákazníkovi? Pěkně to odflákli!


Neverila som, že nastane zlepšenie, pretože podľa tých pár viet, ktoré som o tom dostala, vôbec tomu nenasvedčovali. Jednoducho mozog sa tomu vzpieral uveriť (hovorím o tachyionoch, ktoré fungujú inak ako všetko ostatné). Podobne to prebiehalo u mojej mamy, mojich detí i môjho manžela-najväčšieho skeptika, ktorý dovtedy veril iba oficiálnej medicíne. Položila som to na stôl a povedala: toto budeš užívať. No a predstavte si, ono to aj bez prednášky či presviedčania fungovalo a doteraz sú všetci v poriadku, je to cca štyri roky. A ja tiež (klopem si na čelo).
Blahopřeji k žijící rodině. Z vašeho popisu to vypadá, že bez těch zázračných přípravků už byste byli všichni mrtví.


"Ani vám nenabízí, že totéž máte nabídnout sousedům, kamarádům, přátelům, prostě lidem, kteří vám důvěřují a dají na vaše slovo. To neznamená, že keď vy máte také skúsenosti, že to tak robia všetci."

Vždyť přece princip MLM je v tom, že distributora nutí najít si další poddistributory! Vy znáte MLM firmu, která to nechce?

Stačí si prečítať knihu "Nevolajte doktora". Aj internet je plný toho, ako lekári "ovládajú" chemofarmaká, ako sa v ich storakosti vyznajú. Väčšinou sa "vyznajú" v tých, ktoré im predloží zástupca-distribútor niektorej spoločnosti, vyrábajúcej lieky.
Tu knihu jsem nečetla, nemůžu soudit. Ale často se setkávám se situací, kdy pacient doktora nezavolá, i když je situace vážná, jde o život. Vidět v doktorovi jen zaplaceného předepisovatele dohozených léků je velice snadné. Na druhé straně zase pacient snadno plivne zlou slinu, když doktor nepomůže rychle a snadno, nedejbože místo předepsání pohodlné tabletky nutí pacienta nepřežírat se, trochu se hýbat a nekouřit.

Ty tachyiony, to je co? To jsou ty částice - já jsem se s tím setkala pod názvem *******y - co zázračně srovnávají chaotickou energii?
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Mohla by som si zasa dať tú námahu a odpovedať vám na všetky vaše pripomienky. Nemá to však zmysel, pretože:
1. sú mnohokrát scestné a použité formulácie sú častokrát účelové
2. táto debata by neviedla absolútne nikam, resp. bola by nekonečná, pretože vy stále a vo všetkom chcete mať za každú cenu navrch a posledné slovo vo všetkom; je to len moja strata energie a času a ten môžem využiť účelnejšie (napríklad môžem ísť vo svojom osobnom čase na ulicu naháňať potenciálnych zákazníkov, aby som posilnila štruktúru )

Takže sklamem vás, nedám vám možnosť ukázať váš nesporne vysoký intelekt a nesporne brilantnú rétoriku v ďalšej diskusii o niečom, čo pre mňa nie je až natoľko dôležité, aby som tomu venovala toľko času a energie.
Skúste v iných témach, možno sa niekto na vaše (poväčšine) jedovaté poznámky (ako som to videla aj v iných témach) chytí a prihrá vám na smeč.

Šanti.
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Mám dotaz na administrátora. Paní přede mnou použila název tachyiony, já jsem ve své otázce napsala slovo *******Y, a slovo se objevilo jako série hvězdiček. Slovo *******y se nesmí použít, a tachyiony ano?

Připadám si jak na ortodoxním křesťanském servru, kde se nesmí říct, že ďábel je ďábel....
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Aha, takže ta chy o ny se nesmí napsat dohromady...
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Uf, zase hvězdičky, to je jako bych použila jadrný název pro dámské přirození, to se taky vytečkovává nebo vyhvězdičkovává...
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

Výživové doplnky zn. Nutrilite poznám osobne - oceňujem ich.
"A to, čo nepoznám, nehaním" - super pravidlo, keby sme sa ním všetci riadili, bolo by o pekný pár konfliktov menej...
Pekný deň všetkým
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Nechápem Pachole ako Vás mohla táto téma tak rozčúliť. MLM je aj Tuperware a Zepter, že? Hoci si myslím že sú tieto výrobky spôsobom predaja predražené kupujem si ich. Taktiež si objednávam niektoré výrobky z Amway. Možno aj z pohodlnosti.
Už z toho dôvodu, že máme záhradu a domáce zvieratá snažím sa variť a stravovať z vlastných zdrojov. Ale keď som ochorela začala som na radu lekára po liečbe užívať C-plus, Omega-3 i magnezium pri pocite stiahnutého hrdla - mám problémy so štít.žľazou. Môj lekár tvrdí že v strave, hoci tej najvyváženejšej
nie sú všetky vitamíny, ktoré už aj s pribúdajúcimi rokmi potrebujeme. Je to lekár ktorému verím. Predtým som pravidelne užívala Geriavit /že by z jeho predaja mala nejaký profit lekárnička, ktorá mi ho odporučila a pravidelne mi ho predáva?/. Aj teraz to striedam. Niečo pomáha. Momentálne neriešim čo.
Naposledy upravil dušinka : 13.07.09 at 18:36
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Nechápem Pachole ako Vás mohla táto téma tak rozčúliť. MLM je aj Tuperware a Zepter, že? Hoci si myslím že sú tieto výrobky spôsobom predaja predražené kupujem si ich. Taktiež si objednávam niektoré výrobky z Amway. Možno aj z pohodlnosti.
Už z toho dôvodu, že máme záhradu a domáce zvieratá snažím sa variť a stravovať z vlastných zdrojov. Ale keď som ochorela začala som na radu lekára po liečbe užívať C-plus, Omega-3 i magnezium / ten pri pocite stiahnutého hrdla - mám problémy so štít.žľazou/. Môj lekár tvrdí že v strave, hoci tej najvyváženejšej
nie sú všetky vitamíny, ktoré už aj s pribúdajúcimi rokmi potrebujeme. Podotýkam že tomuto lekárovi verím a dám na jeho rady. Predtým som pravidelne užívala Geriavit/žeby mala z jeho predaja nejaký profit lekárnička, ktorá mi ho odporučila a pravidelne ho u nej kupujem?/. Aj teraz to striedam. Niečo pomáha. Momentálne neriešim čo. Len viem že sa cítim veľmi dobre.
Naposledy upravil dušinka : 13.07.09 at 18:40
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať