Zavrieť

Porady

Usporiadat
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Ja robím často takú falošnú, nakoľko nie vždy mám kuraciu pečienku:

2 - 3 rohlíky - pokrájať na kocky (podľa veľkosti kuraťa)
2 vajcia - zmiešať s rohlíkmi
1 cibuľa - nadrobno pokrájať
slaninka - asi 3 hrubšie plátky - pokrájať na kostičky a opražiť s cibuľkou (pražím "na sucho" veď slaninka si pustí masť)
Hneď to zmiešať s rohlíkmi, pridať soľ, vegetu podľa chuti a na drobno posekanú petržlenovú vňať.

Ak mám náhodou pečienku, vynechávam slaninku, pečienku rozotriem na doštičke.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ja robievam takúto, u nás doma si ju veľmi pochvaľujú.
Potrebujem
rožky/chlieb
vajcia
pečienku
cibuľu
rascu, sol, korenie, trošku vegety, trošku majoránky
Pečivo nakrájame na kocky a trošičku polejeme mliekom.
Na panvici opražime cibuľku, potom pridame pečienku, osolime, okoreníme, majoránku a trošku vegety pridáme. Restujeme do mäkka.
Vychladenú zmes dáme ku pečivu.
Do zmesi pridáme žĺtka / ja dávam toľko vajec, koľko je rožkov/. Zamiešamie.
Z bielkov urobíme tuhý sneh, ktorý potom jemne vmiešame do zmesi.
A plníme kurátko.
Doma tiež plníme tak že najskôr naplníme kura všade pod kožu, a keď nám dačo ostane, tak to dáme donútra kuriatka.
Dobrú chuť
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja už plnku do kuraťa nedávam. Ja dám piecť kura na pekáč a asi v polovičke pečenia plnku navrstvím na pekáč ku kuraťu .Je veľmi dobrá upečená a má chuť z výpeku .Vyskúšajte .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5 Pozri príspevok
Ja už plnku do kuraťa nedávam. Ja dám piecť kura na pekáč a asi v polovičke pečenia plnku navrstvím na pekáč ku kuraťu .Je veľmi dobrá upečená a má chuť z výpeku .Vyskúšajte .
Ja zase dávam aj do kuraťa, aj ku kuraťu na pekáč, a aj do polievky, urobím také lyžičové, mňam.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ja varím plnku v mikroténovom vrecku, alebo pečiem.....

Plnka do kuraťa
rovnaký počet rohlíkov a vajíčok / robievam z 10 ks /
Osmaží sa pečienka na cibuľke, nechá sa trochu vychladnúť
prevarím 2dcl vody s vegetou.....----------//---------------------
Do misy vložím nakrájané rohlíky, vajíčka, pečienku, prevarenú vegetu s vodou, mleté korenie, soľ podľa chuti, ak je tak čerstvá petržlenová vňať, hlavne dávam pretlačený cesnak (potom nie je správna chuť plnky)... zľahka premiešam
0 0
Gabriela555 Gabriela555

Gabriela555 je offline (nepripojený) Gabriela555

bv_alexandra Pozri príspevok
Ja robievam takúto, u nás doma si ju veľmi pochvaľujú.
Potrebujem
rožky/chlieb
vajcia
pečienku
cibuľu
rascu, sol, korenie, trošku vegety, trošku majoránky
Pečivo nakrájame na kocky a trošičku polejeme mliekom.
Na panvici opražime cibuľku, potom pridame pečienku, osolime, okoreníme, majoránku a trošku vegety pridáme. Restujeme do mäkka.
Vychladenú zmes dáme ku pečivu.
Do zmesi pridáme žĺtka / ja dávam toľko vajec, koľko je rožkov/. Zamiešamie.
Z bielkov urobíme tuhý sneh, ktorý potom jemne vmiešame do zmesi.
A plníme kurátko.
Doma tiež plníme tak že najskôr naplníme kura všade pod kožu, a keď nám dačo ostane, tak to dáme donútra kuriatka.
Dobrú chuť
Ja robím tiež takúto plnku, len namiesto majoránu dávam čerstvú patržlenovú vňaťku a potom to upečiem na pekáči, upečené krájam na kocky. Je veľmi dobrá.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
bv_alexandra Pozri príspevok
Ja robievam takúto, u nás doma si ju veľmi pochvaľujú.

Dobrú chuť
Ty si mi ukradla recept. Môj postup je úplne, ale úplne rovnaký - ešte aj tá plnka pod kožu kuraťa.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Súhlasím s receptami.
Na vylepšenie: petržlenovú vňať podusím na oleji/masti a tak pridávam do zmesi, lepšie ju cítiť.

Občas robím aj "falošnú", bez pečienky a môžem povedať, chutí viac, ako s pečienkou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rozalka Pozri príspevok
Súhlasím s receptami.
Na vylepšenie: petržlenovú vňať podusím na oleji/masti a tak pridávam do zmesi, lepšie ju cítiť.

Občas robím aj "falošnú", bez pečienky a môžem povedať, chutí viac, ako s pečienkou.
Súhlasím, aj mne chutí viac bez tej pečienky, stačí len pridať trošku opraženej slaninky.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Melnick Pozri príspevok
Ty si mi ukradla recept. Môj postup je úplne, ale úplne rovnaký - ešte aj tá plnka pod kožu kuraťa.
Melnick tajne nakúkam do iných kuchýň
Tento recept mi dal sused, keď som ešte len začínala s varením pre rodinku, a odvtedy ho používam. Môj sb si ho veľmi pochvaľu.
Melnick nedal mi ho tvoj manžel náhodou
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Ak je doma pečeňová paštika nahradí celkom chutne pečienku.
Ja ju robím tak, že hotovú masu dám do mikroténového sáčka, vyformujem valček , dobre zabalím aby sa nedostala voda a vložím do vriacej vody kýn nevypláva navrch. Potom ju už len zapečiem do zlatista.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Keď robím plnku do kuraťa, používam chleba. Ak robím plnku varenú, tak rožky pokrájam na kolieska a na plechu upečiem do červena a až potom primiešam k cibuľke a pečienkam.
Robievam aj "vídeňskú" knedlu, používam ako prílohu ku kapuste a pečenému mäsu. Je to opražená cibuľka, petržlenová vňať, cesnak, opečené rožky /ale nám lepšie chutí chleba/, korenie, soľ, asi lyžica detskej krupice a zalejem vodou v ktorej som dobre rozšľahala vajíčko, tak aby sa voda spenila. Naplním do salámového sáčka a uvarím. Takúto knedlu robievam aj k omáčke a hovädziemu, ale vtedy pridám opražiť aj sušené hríby.
Keď použijem chleba, nemôže to byť taký ten drobivý, ale klasické vláčne cesto, ako býval voľakedy. U nás ho ešte pečú.
1 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Keďže mám rada netradičné postupy vo varení, plnku do kurčaťa robím aj tak ako sa uvádza vo vyšších prípsevkoch ale aj nasledovne:
Uvarím špagety ( na skus), vložím do misy, pridám 3 vajíčka, bylinky, nakrájanú šunku ( môže byť aj klobása - suchá) a kurča naplním.
0 0
mno mno

mno je offline (nepripojený) mno

ja davam do plnky hlavne na drobno pokrajanu polku jablka a zo 2 podrtene vlaske orechy.inak je postup rovnaky len vysledok je zaujimavejsi o sladkastu chut jablcka a chrumkanie orieskov
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

mam rad klasicku,ale par tipov pre tých čo radi experimentujú http://kuchar.mojerecepty.sk/tag/plnka-do-kurata/
http://kucharka.wordpress.com/2009/0...chovou-plnkou/
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Ja robím nasledovnú plnku:Na cibuľke popražím kuracie pečienky, srdcia a žalúdky, vymiešam žĺtky s troškou masla, vyšľahám bielky, všetko spolu zmiešam, ochutím soľou, korením, hodne petržlenovej vňate a zahustím strúhankou. Naplním kura a dávam aj pod kožu. Tiež plním aj samostatné stehná, tak, že plnku natlačím pod kožu.
0 0
jajkach jajkach

jajkach je offline (nepripojený) jajkach

ja som našla trochu iný recept na plnku:
uvarené zemiaky v šupke necháme vychladnúť, nakrájame na kocky. Bravčové mäsko nakrájame na tenšie rezančeky a orestujeme na cibuľke. Ochutíme soľou a korením. Po orestovaní spojíme so zemiakmi, dochutíme soľou a korením ak ešte treba, pridáme trochu rasce a majoránku. Naplníme kurča, alebo aj hus, kačku a dáme upiecť. Skúšala som plnku upiecť aj mimo kurčaťa a bola dobrá aj tak.
Jana
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

jajkach Pozri príspevok
ja som našla trochu iný recept na plnku:
uvarené zemiaky v šupke necháme vychladnúť, nakrájame na kocky. Bravčové mäsko nakrájame na tenšie rezančeky a orestujeme na cibuľke. Ochutíme soľou a korením. Po orestovaní spojíme so zemiakmi, dochutíme soľou a korením ak ešte treba, pridáme trochu rasce a majoránku. Naplníme kurča, alebo aj hus, kačku a dáme upiecť. Skúšala som plnku upiecť aj mimo kurčaťa a bola dobrá aj tak.
Jana
tak toto je uz skor jedlo v jedle,ako plnka.
ale je to dobry typ,ked cakate viac ludi na obed a chcete podavat viac chodov-mate len jednu ruru,samozrejme.takto mate naraz hned dva chody a cerstve.
niekedy iste vyskusam.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja robim klasicky,zo zemli,s pecienkami alebo bez nich,obcas z tmaveho chleba.
ale robievam aj takuto:
oprazenu cibulku zmiesam s 3 rozhabarkovanymi vajcami a 2,5 dcl mlieka,pridam cca.200g nakrajanych zemli a premiasavam aby nasiakli.ostatne su zemiaky/vopred si uvarim v supke,osupem a postruham na jemno/.sol korenie.ak je huste,riedim mliekom,ak je riedke zahustim hrubou krupicou alebo struhankou.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
píšem vám recept, aký sa zrejme používa len na východe, lebo návšteva zo západného Slovenska to nepoznala.

nakrájam na veľmi drobné kocky cibuľku. na drobno nakrájané kuracie pečienky a zmiešam to s trochou masla. Posolím, trochu okorením a pridám trošilinku sódy bicarbony.Potom pridám tri vajíčka, tri polievkové lyžice strúhanky a tri polievkové lyžice polohrubej múky.Všetko zmiešam, konzistencia by mala byť poloriedka, pokiaľ s tým plním kurča alebo plním pod kožu kuracie stehná.
Táto plnka sa dá variť i osobitne zabalením do celofánu pomasteného maslom, ktorý skrútim a zaviažem niťou na obidvoch koncoch i zľahka v prostriedku, aby sa neroztváral pri varení a varím to v polievke, prípadne sa dá i v osolenej vode.

Od svokry som sa naučila i variantu, že namiesto pečene použije nastrúhanú mrkvu a petržlen, poprípade i na drobno nakrájanú petržlenovú vňať, kvôli farbe i vôni.

Ak sa mi nechce dávať plnku do celofánu, robím s mokrými rukami guľky z plnky a hádžem ich priamo do polievky /vriacej , samozrejme/.Ale vtedy už plnkové cesto musí byť trochu hustejšie.

je to iná varianta ako plnka so žemľami,lebo je ľahšia a štavnatejšia.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať