Zavrieť

Porady

Dovolenka autom, diaľničné poplatky,plánovače trás,informácie

V mnohých témach o cestovaní sú dotazy na poplatky, dĺžku trasy, cestu a pod.
Odporúčam pozrieť túto stránku, kde nájdete všetky informácie a môžete si naplánovať cestu.

http://auto.server.sk/dopravneInform...sp?category=56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Madenio je offline (nepripojený) Madenio

    Madenio
    Ja by som z vlastnej skusenosti jednoznacne odporucal si do zahranicia zaplatit kvalitnu asistencnu sluzbu. Spoliehal som sa na to, co mam v havarijnej poistke a to by mi stacilo tak na dovolenku do Sturova. Urcite sa oplati zainvestovat do ADAC karty, OAMTC rakuske alebo u nas som videl jefta service24

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Ak sa chystáte na dovolenku do zahraničia, medzi užitočné informácie patria aj dopravné predpisy v tej – ktorej krajine. Nenechajte sa zaskočiť požiadavkami policajtov!

    Top Ten najkurióznejších alebo najprekvapivejších dopravných predpisov a obmedzení, ktoré platia na území niektorých európskych štátov. Pozorne čítajte, možno vám ich znalosť zachráni na dovolenke väčšinu úspor alebo aj vodičák!





    10. Nemecko: Je zakázané predchádzať autobus, pokiaľ sa blíži k zastávke, na ktorej chce zastaviť a dáva pri tom znamenie o zmene smeru jazdy. Autobus možno predchádzať až vtedy, keď zastaví, ale iba krokom (rýchlosť 4 - 7 km/h). Za porušenie tohto predpisu hrozí pokuta 40 eur a strata jedného bodu.


    9. Francúzsko: Pokiaľ máte vodičský preukaz kratšie ako dva roky, platia pre vás iné rýchlostné limity. V obci môžete ísť síce 50 km/h rovnako ako ostatní, ale mimo obec môžete ísť len rýchlosťou 80 km/h (ostatní 90 km/h) a na diaľnici 110 km/h (ostatní 130 km/h). Okrem iného sú zakázané pasívne i aktívne antiradary, za čo hrozí pokuta 1500 eur a zabavenie vozidla.


    8. Chorvátsko: Ak sa chystáte do Chorvátska, majte na pamäti, že začiatočník (vodičský preukaz vlastní menej ako 24 mesiacov) musí (rovnako ako vo Francúzsku) dodržiavať rýchlostný limit 80 km/h mimo obce (inak 90 km/h), 100 km/h na rýchlostnej ceste (inak 110 km/h) a 110 km/h na diaľnici (inak 130 km/h). Alkohol nie je u začiatočníka tolerovaný (inak je povolené 0,5 promile).


    7. Španielsko: Vodiči áut a motocyklov môžu mimo obce na cestách pri predchádzaní pomalšie idúcich áut prekročiť najvyššiu povolenú rýchlosť o 20 km/h. To neplatí na diaľniciach a viacprúdových cestách.


    6. Slovinsko: Je zakázaná jazda na oranžovú (pokuta 126 eur), oranžová je zastúpená blikajúcou zelenou. V Slovinsku tiež platí celodenné svietenie (pokuta za jazdu bez rozsvietených svetiel je 40 eur).


    5. Rumunsko: V Rumunsku je zakázané v čase od 22:00 do 6:00 používať v obci klaksón a niektoré mestá (napríklad Bukurešť) zakazujú používanie klaksónu úplne.


    4. Nemecko: Najnižšia povolená rýchlosť a bezdôvodne pomalá jazda bývajú v Nemecku veľmi sledované. Nemeckí policajti sú snáď jediní na svete, ktorí šikanujú vodičov idúcich príliš pomaly. Pokiaľ teda chystáte ísť na nemeckých diaľniciach stovkou v ľavom pruhu, radšej ani diaľnicou nechoďte.


    3. Taliansko: Litera zákona vraví, že používanie klaksónov „by malo byť veľmi umiernené". To snáď hovorí za všetko...


    2. Island: Pri stretávaní sa musia obe vozidlá znížiť rýchlosť, aby nedošlo k poškodeniu oboch vozidiel odlietajúcimi kamienkami. Pre nás možno úsmevné, pre Islanďanov logické, pretože 72 % vozoviek na Islande je štrkových. Tento predpis ale platí celoplošne, čiže aj na tej troške asfaltových ciest.


    1. Rakúsko: Minimálna povolená hĺbka dezénu pneumatík je 1,6 mm pre osobné autá a 2,0 mm pre nákladné. Za porušenie tohto pravidla vám polícia vezme poznávaciu značku. Tú vám vráti - ak zaplatíte vysokú pokutu a kúpite si nové pneumatiky.

    silviaz je offline (nepripojený) silviaz

    silviaz
    No vy my citate myslienky prave so to isla hladat na internete lebo idem za mesiac autom cez styri krajiny.


    Daaaaaaaaaaaaaaaaaakujem

    aninkab je offline (nepripojený) aninkab

    aninkab
    Veľmi by som sa na uvedenú internetovú stránku nespoliehala, nakoľko informácie nie sú aktuálne.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    aninkab Pozri príspevok
    Veľmi by som sa na uvedenú internetovú stránku nespoliehala, nakoľko informácie nie sú aktuálne.
    ...napíš podrobnejšie...Ď.

    Dovolenka autom, diaľničné poplatky,plánovače trás,informácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.